Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Snow Leopard - Hackintosh


tonywoolf

Recommended Posts

Ето тук има доста подробно ръководство за инсталация на Snow Leopard на PC.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Баба Гана

    16

  • mitkoiphone

    9

  • ThUnDeR

    8

  • Alxx®

    5

Това е много хубаво, само че трябва да имаш инсталирана вече OSX на твоето PC :), нещо което предполагам, че повечето нямат.. иначе готина, отново красота във създаването на новата операционна система на Apple :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е тема за Хакинтош, не за инсталация на Snow Leopard на MacBook. Да, малко неудобство, но инсталацията не е автоматична и хора, които не са инсталирали предните OS X86, едва ли ще се справят и с инсталацията на тази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Ъххх, отказах се толкова отдавна. Бях толкова нещастен, ама ако не бях спрял да се мъча щях напълно да объркам нещата :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз защото никога не се отказвам. И сега си праскам със Snow Leopard 10.6.2 оргинален, на неоргинален Мак :D Винаги има решение на проблема ... така ме научи един приятел :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И как успя оригиналния Snow Leopard 10.6.2 да вкараш в Intel машина ако не е тайна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз защото никога не се отказвам. И сега си праскам със Snow Leopard 10.6.2 оргинален, на неоргинален Мак :) Винаги има решение на проблема ... така ме научи един приятел ;)

Не бях чувал за "не оригинален Мак" :) Bravo!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е вие пък сега, исках да кажа, неоригинал мак, като машина а не като операционна система. Айде за да съм по точен, защото сега ще скокнете с/у неоригиналния мак, ще кажа че съм го инсталирал на Intel Laptop.

Уф и аз вече се оплетох. Идеята ми беше, и това за което се кефя много, е че подкарах най-накрая тази пущиня и ми върви доста прилично, на машина която не е с подръжка на мак ос. :) Ужас, е бати поста направих, ако взема сега да го чета, може и аз да не мога да се разбера. Няма проблеми. Бях наряд :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това да подкараш MacOS на PC не означава, че имаш неоригинален Мак. Бъркаш малко софтуера с хардуера и пак ще те поправя - инсталирал си МакОС на PC Laptop (Mac-a също е с Интел процесор от 1996 насам).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не сте го разбрали момчето,

Под оригинален Мак, той има пред вид "Retail" ДВД, което може да се инсталирва едновремено на Мак и на РС.

Под неоргинален Мак, се има пред вид версия или самоделка, коят се инсталирва само на РС. РС не e само "Intel".

Със здраве!

Редактирано от Баба Гана
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля че Баба Гана е някой мой близък, щом помага така и то още в първия си пост. Данке Ганке :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех, тази Варненска "Мафия". И "неоргинален" Мак, на "оригинално" PC подкараха :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има китайски реплики на MacBook. Ето няколко примера:

http://www.engadget.com/tag/kirf,macbookair

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Придържам се към темата,

Ако някой, наистина иска да си инсталира бързо МакОС на своето РС, моето преложение(доказано десетки пъти), е да си изтегли "Empire EFI 1085R2". Има подръжка както за Интел, така и за АМД. Имиджът се пече на СД, желателно е "Презаписващо" и се буутва от него. Ще се заредят необходимите драйвери, след което на дисплея ще се появи надпис подканящ ви да извадите СД-то и на негово място да вкарате ДВД на "Snow Leopard". Обърнете внимание ДВД-то трябва да е "Retail", в противен случай инсталацията няма да може да протече. От там нататък е лесно. Google е вашият най-добър приятел! Ако някой има допълнителни въпроси, с удоволствие ще се опитам да му помогна. Успех!!!

Редактирано от ThUnDeR
Mac != MacOS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По другите форуми линкове не се допускат, предполагам че и тук е така, вече ми размахаха червен картон,

Честно да си кажа, мързи ме да чета правилата.:flowers:

---------- Post added at 11:19 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

http://prasys.co.cc/2010/01/empire-efi-v-1-085-is-out/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За линкове, пряко свързани с материята - даже са пожелателни. Недей да мързелуваш, че нашите не са като другаде и компромиси няма.

П.П. Мерси за линка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една малка, но съществена подробност: Тези които са с ХР и искат на един и същи диск да имат и двете ОС-няма да стане! Виста и Уин7 са съвместими!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик, ама ми е интерено, Баба Гана от къде научи за "нашия" форум ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Навсякъде се твърди, че "Retail" версия на Мак, може само и единствено да се инсталира на Хард-диск форматиран под GUID.

Навсякъде се твърди, че ХР не може да се инсталира на GUID, което прави невъзможно дуал-буут с Мак.

Аз обаче трърдя, че няма нужда да си преинсталирвате любимият уиндоус и можете спокойно под MBR да имате и Снежко-"Retail". Eдинственото необходимо нещо е нерви и свободно време.:chef:

PS Тая иконка ми заприлича на халба с бира, затова я постнах.

Редактирано от Баба Гана
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2 години съм инсталирал Retail на PC-то(все още работи), тогава още нямаше Emnpire EFI, няма да ви казвам какви мъки бяха, да се подкара стабилна система. Хубавото на Retail е, че се правят ъпдейти без проблем. За да имате един доста добре функциониращ хакинтош, препоръчвам интелските дъна на Gigabyte, като за най-добри се счита DS3 серията. Най-лошото е, че когато инсталирате Мак, ще Ви се прииска, да притежавете истинска Apple машина, което вярвайте, ще ви издъни джобовете. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да питам за една помощ. Значи ... от къде да започна. Имам лаптоп, FS Esprimo Mobile v5505, Mac OS Snow Leopard Rerail. Всичко си върви добре с изкл. на това, че от време на време ми рестартирва. И мога да кажа без някакви явни признаци, не е от претоварване, не е от определена програма като пусна .... винаги е различно. Някой да е чувал за нещо такова ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...