Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Snow Leopard - Hackintosh


tonywoolf

Recommended Posts

Здравей,

Да наистина, в биоса трябва да е актитвирано AHCI. А и има още нещо, което не е от малко значение. Трябва да си сигурен че си записал точно " EmpireEFI", отговарящ за твоя модел. Версиите бяха, ако не се лъжа, около 6 различни. Къде смяташ да го инсталираш? На локалния диск, или на друг? Самият диск трябва да е форматиран(целия) под GUID файлова таблица. "Retail" не може да се инсталира директно на MBR, но индиректно - ДА. Това са все неща, които е необходимо да знаеш преди да почнеш да правиш каквито и да са експерименти.

Поздрави

PS Диска ти може да е оригинално закупен, но това не означава че е "Retail"!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Баба Гана

    16

  • mitkoiphone

    9

  • ThUnDeR

    8

  • Alxx®

    5

лелее много ти благодаря за инфо-то, изникават ми естествено въпроса как да си форматирам диска под GUID файлова таблица (аз имам два хард диска и единия мога да го правя каквото си искам така че и да омажа нещата не е фатално).A колкото до "Retail"диска, май не ми остава нищо друго освен да го търся из торент тракерите. Още веднъж благодаря за помощта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте може ли да ми помогнете имам следният проблем. Искам да чи инсталирам Хакинтош на конпютъра но не разбирам много от Apple софтуера и машинките им въпреки че много ги уважавам. Значи записах си ето тази версия на Apple Mac OS X Snow Leopard Universal 3.6 (http://zamunda.net/details.php?id=210839&comments=1#startcomments) , като сложа диста с операционната система ми излиза това :img_0002 , тук ако напиша "-v" ми се появява това img_0003 .А пък на този екан като въведа "80" ми излиза това : img_0011 , а пък при въвеждане на "81" излиза това : img_0005 . На мен някой хора са ми говорили че трябва да имам определен хардуер за да си го инсталирам. Параметрите са ми следните:

CPU: Intel Core 2 Duo E2140 1.68GHz

RAM: 3x1GB Kingston HyperX 1066MHz

Video Card: Nvdia GeForce 8800GTS 512MB

Motherboard: Asus P5KC

HDD: 1x250GB Seagate 7200Rpm 16MB Chache / 1x640GB Western Digital 7200Rpm 16MB Chache

Може ли да ми кажете тези части дали са съместими с изискванията , или поне да ми дадете таблица или да ми кажете от къде да разбера дали са съвместими. Но като цяло дали е възможно да ми кажете как да го инсталирам аз погледнах първият пост който е в темата но до там изобщо не стигам. Моля ви помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Млади господине, задавате ми въпрос на който ще се постарая да отговоря с голямо нежелание. Вие се опитвате да инсталирате версия, която не само аз, но и много други от форума, наричаме "еднодневка"! Единственото, което си заслужава внимание това е "Retail"-10.6(Snow Leopard). Ако имате желание да имате най-хубавата ОС на света инсталирана на вашия комп, вие сте на правилното място и в правилната тема. Мисля че всичко необходимо, като информация е описано по-горе.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Изчетох темата и имам въпрос дали мога да инсталирам Мак ОС Х на лаптоп дел инспайрон 1525 като желанието ми е да го инсталирам и буутвам от външен юсб хард диск. мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво си изчел колега, но мога да ти кажа, че отговора на въпроса ти трябва да си го намериш сам.

Ще ти дам няколко насоки:

1. Ако не си разбрал точните хардуерни характеристики и какви kext-ове са нужни за да работят по Mac OSX, направи го.

2. Ако не си намерил теми в хакинтош форумите за инсталация на лаптоп като твоя, направи го, най-вероятно там се крие отговора на въпроса ти.

3. Ако не си изтеглил "retail" версията на Snow Leopard, както и по известните пакети за хакинтош инсталация като iAtkos, iDeneb и други, направи го. По-късно можеш да разбереш, че едни от нещата са в единия, а други са в другия диск.

4. Ако не си наясно с основната терминология в тази област като DSDT, kext, EFI, bootloader, bootflags, patched kernels и други от сорта, прочети за тях. Трябва да си наясно за да можеш да си решиш евентуални проблеми и да не задаваш въпроси и да чакаш да ти отговорят.

Накратко:

Трябва много да четеш и много малко да питаш, колкото по малко питаш, толкова повече успех ще имаш.

Имам 2 успешни хакинтоша зад гърба си (само 2, защото от тогава си купувам истински макове). Единия от 2-та съм го събрал подбирайки максимално подходящ хардуер за Mac OSX и съм инсталирал retail версия + 2-3 kext-а. За времето си (преди година) се равняваше на MacPro.

Да не влизам в повече подробности, ако поемеш по този път ти пожелавам успех. Все пак обаче е редно ако разчиташ на хората от този форум, от уважение поне да си напишеш характеристиките на машината, а не само модела.

Ето едно бързо търсене с гугъл какво показа: резултат

Според мен трябва да изчетеш всичко. Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че съм пропуснал най-важната информация та Интел Кор 2 дуо Т5750@ 2ghz, 4g ram, hdd USB 160gb, video GMA x3100 ... Идеята ми е да инсталирам снежко на външния хард и да буутвам през ЮСБ-то. мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Не колега пропуснал си много неща за HACKINTOSH ,поразрови се в интернет има много форуми по този въпрос и то и на БГ

:biggrin:

Късмет с хакинтоша ,но знай няма по-добро от оригинала.

Аз лично съм чел 3 месеца преди да почна с Хакинтош и имам над 90 опита с дистрота. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че съм пропуснал най-важната информация та Интел Кор 2 дуо Т5750@ 2ghz, 4g ram, hdd USB 160gb, video GMA x3100 ... Идеята ми е да инсталирам снежко на външния хард и да буутвам през ЮСБ-то. мерси

Всъщност това което си съвсем не е важно - Ако ти се пробва сваляй iAtkos S3V2 - пишеш на диск, буутваш и като ти цъфне менюто отиваш на Меню Tools, избираш HARDWARE INFO, преписваш прилежно на листче всичко което пише и го даваш насам за да ти кажем има ли смисъл въобще да се захващаш :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Поразгледай приложените линковете и ако мислиш, че си готов не се бави!!!

http://blog.omgmog.net/post/1265485126/installing-mac-os-x-snow-leopard-on-the-dell-inspiron

http://antyalias.wordpress.com/2009/10/03/dell-1525-snow-leopard-10a432-10-6-retail-single-usb-method/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мерси за линковете. Днес след много мъки и опити подкарах айАткос в3с2. Сега тука терзая с някой неща като например звука но чета и се надявам да се справя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

@midnight

Аз също използвам Dell Inspiron 1525 и съм сложил Snow Leopard 10.6.6 и Windows 7

Ето ти линкче как се слага, т.е. кои кекстове(звук, видео, интернет и т.н.)ти трябват и как да ъпдейтнеш до 10.6.6

Успех!

Свали

П.П.Ако слагаш и Windows 7 и имаш затруднение ще кача обяснение и за него ;)

Редактирано от V304JOR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10.6.6 ми е достатъчен, а и ъпдейтнах до него заради App Store.

Мобе би след някой друг ъпдейт ще кача и аз. ;)

П.П.Ако някой има проблем, нека пише ще помагам с каквото мога!Не съм специалист, но имам опит :biggrin: , доста съм си играл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да сподели как може да се направи Хамелеона да стартира определена ОС след 10 сек. примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той по подразбиране това прави :biggrin: .. в инсталационната програма на последните версии мисля, че имаше избор кое да боот-не точно и колко да е таймаут-а.

Хранилката е ТУК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да сподели как може да се направи Хамелеона да стартира определена ОС след 10 сек. примерно.

Aко все още не си го направил, добави това или го редактирай в /Extra/com.apple.Boot.plist

<key>Timeout</key>

<string>10</string>

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нуждая се от малко помощ спешно ! Днес май попогрешка си изтрих boot file от хакинтоша - snow leopard с bootloader - Chameleon PC EFI 10.3 . Проблема е , че незнам кой точно.Дава ми boot1 еrror. А съм инсталирал 1000 неща които ми трябват и работя с тях , снимките м от близо година са в iPhoto и отделно съм с dual boot с windows 7 на Guid Partition table и сега даже незнам ако се наложи да преинсталирам mac-а дали няма да оплета тотално буут-а. Windows-a си тръгва ,но Mac-a неще. С chain0 нестава с guid , a съм с Easy BSD. Та екстрактнах си хамелеона и сега незнам всеки един от тези файлове "boot ; boot0 ; boot1h ;boot1u ;boot1u0 ; cdboot ; chain 0 ;fdisk" за какво е и дали само един ми трябва от тях и ако е така - кой ? А харда си го качвам като външен с usb за другия хакинтош вкъщи , откъдето се опитвам да лекувам моя без да преинсталирам...

Много моля някой ако може да ми помогне - ще му бъда признателен !

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Tzvetandacov,

в архива на хамелеона има папка doc с README.txt, теб те интересува частта за: Normal Install (non-RAID):

значи щом го виждаш на другия хак въпросния диск, процедурата би следвало да е следната:

закачаш диска на хак-а, и на въпросния хак пускаш терминал: минаваш в root (su и паролата ти за root) и продължаваш с:

diskutil list

ще видиш нещо от рода на:

(това е моя лаптоп):

sh-3.2# diskutil list
/dev/disk0
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: FDisk_partition_scheme *500.1 GB disk0
1: Apple_HFS AAAAAAA (имената на твоите дялове) 70.2 GB disk0s1
2: Apple_HFS BBBBBBB (имената на твоите дялове) 400.1 GB disk0s2
3: Windows_NTFS CCCCCCC (имената на твоите дялове) 29.7 GB disk0s3

в твоя случай ще има и поне още един диск (въпросния закачен допълнително със всички дялове)

(трябва да минеш във въпросната директория, където са boot, boot0 и останалите файлове, на разархивирания пакет на хамелеона)

cd .../chameleon/i386

след това:

sudo fdisk -f boot0 -u -y /dev/rdisk0

(тук 0-та я сменяш с номера на съответни диск от diskutil list-a)

sudo dd if=boot1h of=/dev/rdisk0s2

(тук 0-та я сменяш с номера на съответни диск, a 2 с номера на съответния дял където ти е хамелеона)

sudo cp boot /Volumes/XXXXXX

(тук ХХХХХХ е името на съответния boot дял от съответния диск)

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След малко занимание и преди да прочета по-горното написано от MacIlian успях да инсталирам Chameleon RC4 и с него мака пак тръгна ,но Windows-a се наложи да го преинсталирам ... Проблема сега ми е визуален - ако не оставя таймаут-а да си изтече сам на хамелеона -на екрана ми започват да излизат разни зацапани неща и е много грозно и неприятно ... дали мога да оправя и този дефект ? Ще ми се да мога да си сложа custom boot logo на хакинтоша - преди малко намерих Guide ,но е много стара публикация и вече несъществува ? Малко Помощ моля !

P.S Сега забелязах ,че проблема ми е повече от визуален -ако натисна кой да е клавиш повреме на таймаут-а и освен ,че картината ми се замазва (с лого иконите на Apple и Windows ) ВЪОБЩЕ немога да пиша буут опции ,като -v ,-f ...

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Ох опитвам се да инсталирам Леопарда по описания в тази тема начин, ОС съм свалил от този торент. Записах го като имидж на двд и му зададох да буутва от диска. До тук добре, намира диска и ме пита дали да буутне от него, след това зарежда Дарвин, появява се логото на Apple и компа се рестартира и така всеки път, може ли някой да ми каже къде бъркам, пробвах с команди -v и -f както е в описанието за инсталация, но не става. Чета тук, че за буут се използва хамелеон, до като в описанието което чета не се споменава за това. Някакви насоки може ли да ми дадете?

CPU: Intel Quad Q6600

MB: ASUS P5Q-Deluxe

VGA: Nvidia 9500GT

RAM: 4x1GB DDR2 Corsair

HDD: 2x500GB

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Люси, напомни ми на лс довечера, че сега нямам физическа възможност да ти я кача. Имам едно дистро, от същия пич Uphuck, който е упоменат в ръководството. Може и да запали при тебе. А, може и да се поровиш сам: iAtkos v7 10.6.3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох опитвам се да инсталирам Леопарда по описания в тази тема начин, ОС съм свалил от този торент. Записах го като имидж на двд и му зададох да буутва от диска. До тук добре, намира диска и ме пита дали да буутне от него, след това зарежда Дарвин, появява се логото на Apple и компа се рестартира и така всеки път, може ли някой да ми каже къде бъркам, пробвах с команди -v и -f както е в описанието за инсталация, но не става. Чета тук, че за буут се използва хамелеон, до като в описанието което чета не се споменава за това. Някакви насоки може ли да ми дадете?

CPU: Intel Quad Q6600

MB: ASUS P5Q-Deluxe

VGA: Nvidia 9500GT

RAM: 4x1GB DDR2 Corsair

HDD: 2x500GB

На същия компютър съм и аз и имах същите проблеми. Решението е рефлаш на bios с някакъв съвместим (взех го от InsanelyMac). БЕЗ flash-a всичко е обречено на НЕУСПЕХ!

(изгубих си седмица да го подкарам, след рефлаша се оправи за 30 мин като по учебник)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой от Варна да има желание да се пребори с моя комп и да го хакинтошне?

Може и да не е от Варна всъщност.

Срещу заплащане естественно :)

Модела е Sony Vaio VPCF11M1E

Ако няма, ще чакам Жорката да се върне от Аляска :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...