Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Snow Leopard - Hackintosh


tonywoolf

Recommended Posts

Много е вероятно да имаш хардуерен проблем. Това рестартиране може да се дължи и на прегряване, но може и да е памет или диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Баба Гана

    16

  • mitkoiphone

    9

  • ThUnDeR

    8

  • Alxx®

    5

Мислех че е нещо от софт-а, защото в началото не го правеше този проблем. След като започнах да качвам програми и кексове, от там започнаха ядовете. А не ми се иска, сега всичко да започвам отначало :)

П.П. Чух че имало нещо против такива рестарти, в диска на Emprire Efi-to, дали е така ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно някой кекс не съм инсталирал добре или пермишън не съм репернал а ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.insanelymac.com - това е хранилката за Хакинтоши ... аз това чета от година и половина. И за да се похваля .... http://windfellows.dyndns.org/DSCF8180.jpg http://windfellows.dyndns.org/DSCF8181.jpg

Малко данни ... 4 ядрен 3,5Ghz процесор, 4 GB RAM, VelociRaptor 300GB за основен диск, 2х1 TB HDD , 2х22" TFT, ползвам SPDIV изхода и сигнален процесор външен, дистанционното работи , камерата също, както и новата мишка (страшна гъзария !) ... няма нещо което да не ми работи или прави номера ... Да живее UNIX-a !! .... е имам 10 год. под Linix де .. преди това чудо.

Редактирано от copyman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля. Retail Snow Leopard 10.6 (взет от copyman) безпроблемно си върви на Dell Inspiron 640m. Имах малко грижи да го подкарам в 32 битов мод заради липса на 64 битови драйвери за GMA950.

Сега остана да се наканят да пуснат драйвеи и за Radeon 5850 и голямата машина веднага ще се обзаведе с нова ОС :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

От скоро се интересувам от МАС Оs и след като гледах няколко пъти презентациите на Snow Leopard реших да пробвам да си го кача на лаптопа-да стане и той машина !

Но имам проблеми и след дълго четене по форуми и т.н реших да моля за помощ от по-грамотните-Вас!

Става въпрос за следното:

Искам да го инсталирам на VMWorkStation 7 .Инсталирал съм програмата ,нагласям характеристиките и започвам.Свалих файл Darwin-snow.iso и Snow Leopard 10.6.2 Patched for PC(Intel and Amd)

Следвам инструкциите които съм намерил ,но като започна ми излиза ,че CPU е забранено от другата оп.система и трябва да рестартирам виртуалната машина и всеки път така.Процесора ми е Intel и според тях поддържа SSE 1,2,3 ,но няма VT.

Така ,та има ли смисъл да се мъча или не,и ако има как мога да го направя да заработи

Благодаря

П.С Преди това на VMWare Workstation-a имах MAC OSX Leopard 10.5.5 image и си вървеше

Редактирано от gencho81
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се мъчих вчера същото ми дава и на мен. Да те попитам как да си направя да не ми насича image na 10.5.5 в VMWare-а? Слагал съм различни image-и и пак си ми насичат компа ми е не е слаб, дак съм му да ползва максимум от рамта към 3гб използва, позлва 2 ядра и пак зарейда и сече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Много странно е за мен да виждам двама млади хора, които искат да имат инсталиран Mac OS X виртуално на РС. Ако искате да го видите как изглежда, като интерфейс, то тогава проявявам разбиране. Мак е създаден само и единствено за работа, което логично води до заключението, че ако искате да го ползвате, просто трябва да си го инсталирате по установения начин и да му се наслаждавате. Нищо лошо, със здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подкарвал съм го на VMWare но видеото е много зле, не си заслужава. По-добре с дуал буут. Ако ти трябва мога да потърся файла на виртуалната ако още го пазя някъде (за това пиши на ЛС).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ни дали има смисъл да се пробвам да го имсталирам с дуал буут след като навсякъде където съм гледал пише ,че процесора теябва да поддържа VT ,а моя според Интел няма такава поддръжка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На стария Леопард имаше патчнат kernel за SSE2. За Snow Leopard нямам представа.

PS: Виждам, че има sse3emu за SSE2 процесори, но приложенията в SL са оптимизирани за SSE3 и може да има проблеми с някои.

Редактирано от ThUnDeR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш голям ресурс си заслужава да мъчиш виртуална. На моя мак про с 8Gb RAM върви доста добре виртуалния уиндоус със заделени 3Gb за него. Но ако си с виртуален мак и реален уиндоус с общо 3Gb е мъка. Между другото откакто в офиса имаме виртуални сървъри ги накарах да ми пуснат едно виртуално PC там и се отказах от VMWare ;) в полза на Remote Desktop.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мммммм да, определено си прав. Дори и да се инсталира няма да върви като хората. Не ми е попадала машина с SSE2 за да тествам. Лек ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като процесора ми има SSE3 значи мога да се пробвам да си го инсталирам.Въпрос-Сега съм с Vista Home Basic sp2(така е купен лаптопа) и имам една празна част от харда (30GB ) форматирана NTFS.Имам и iso на Snow Leopard.Та мога ли да го инсталирам директно на този дял от исото.В опътването на стр.1 става въпрос за инсталация при вече наличен Leopard

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като процесора ми има SSE3 значи мога да се пробвам да си го инсталирам.Въпрос-Сега съм с Vista Home Basic sp2(така е купен лаптопа) и имам една празна част от харда (30GB ) форматирана NTFS.Имам и iso на Snow Leopard.Та мога ли да го инсталирам директно на този дял от исото.В опътването на стр.1 става въпрос за инсталация при вече наличен Leopard

Не си посочил какво ти е "iso"-то - на "самоделка", или "Retail". Ако е самоделка, да можеш директно. Ако е "Retail", не можеш директно, но можеш индиректно. И за да бъда по-ясен, най напред трябва да го инсталираш на външен диск и от там да го ресторваш на локалния, както си посочил 30гига. Възможно е да не бъда разбран, инфото е доста сбито за човек, който не го е правил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От ISO-то на NTFS няма да можеш на 1000%.

Може да прочетеш това ръководство: Install Snow Leopard on Your Hackintosh PC, No Hacking Required

И още нещо - това, че процесора ти поддържа SSE3 не трябва да те топли много. Увери се, че основните компоненти от хардуера ти се поддържат от OSX.

Ето ти форум от където да четеш: http://www.insanelymac.com/forum/

Редактирано от ThUnDeR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Придържам се към темата,

Ако някой, наистина иска да си инсталира бързо МакОС на своето РС, моето преложение(доказано десетки пъти), е да си изтегли "Empire EFI 1085R2". Има подръжка както за Интел, така и за АМД. Имиджът се пече на СД, желателно е "Презаписващо" и се буутва от него. Ще се заредят необходимите драйвери, след което на дисплея ще се появи надпис подканящ ви да извадите СД-то и на негово място да вкарате ДВД на "Snow Leopard". Обърнете внимание ДВД-то трябва да е "Retail", в противен случай инсталацията няма да може да протече. От там нататък е лесно. Google е вашият най-добър приятел! Ако някой има допълнителни въпроси, с удоволствие ще се опитам да му помогна. Успех!!!

Аз по описаният от теб начин се опитвам и стигам до вкарването на Снежко, след което примигва два-три пъти лампата на ДВД-то и дотам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Не предполагах, че няма да обърнеш внимание какво пише на дисплея преди да извади СД-то. Пиша по спомени, надписът те подканя да смениш едното с другото и да написнеш бутона F5. Eстествено е хубаво да изчакаш около 15-20 секунди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Не предполагах, че няма да обърнеш внимание какво пише на дисплея преди да извади СД-то. Пиша по спомени, надписът те подканя да смениш едното с другото и да написнеш бутона F5. Eстествено е хубаво да изчакаш около 15-20 секунди.

Аз си спазих абсолютно точно инструкцията даже изчаках повече но не ще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Мога ли да те помоля да дадеш малко по изчертателен отговор какво точно правиш. С отговор като този "не ще", малко трудно е да се гадае какво не ЩЕ. Ето виж аз го описвам примерно така: Вкарвам СД-то, изчаквам да се зареди и когато се появи надписа да сменя СД-то с ДВД-то и да натисна бутона F5 извършвам действието. Минава малко време, доколкото да се заредят нужните драйвери, за да може да се прочете ДВД-то и се появяват няколко иконки една от които е "Mac OS X installDVD", която по подразбиране е избрана и натискаш бутона Ентър. Друг е въпросът, ако ДВД-то не е "Retail"-10.6, или ако въобще не е записано като бутващ диск!!! Успех!

PS Трябва да си сигурен, че оптиката ти поддържа DL DVD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, извинявам се за " постните" отговори но пиша от телефона, значи буутвам със EFI и като се появи екрана на който са иконите със устройствата( хард дискове и DVD-ROM) има надпис, който ми казва да си изкарам диска и да вкарам retail DVD след коетода натисна F5 и послеENTER. Правя го точно така, на иконата се изписва имате на диска( който е Snow Leopard оригинално закупен за целта за сумата £30) разпознава го и го изписва след което натискам ENTER и F5 ( или обратното не съм си в къщи в момента и не си спомням точно но при всички положения точно както е инструкцията на екрана) лампата на ДВД-то започва да мига като когато буутва т.е. Бързо, чува се как завърта бързо след което забавя лампата спира да свети и дотам, изчаквах една две минути след това ама нищо. И да устройството ми е Dual layer. Mног благодаря за бързите отговори и само да питам дали пък не трябва да правя нещо по настройките на БИОС-а, а колкото до компютъра. Той поддържа SS3 и е със Intel QuadCore 2200Mhz 4GB RAM, ASUS Mainboard ,ATI Radeon 2400HD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...