Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

Благодаря така проработи.

Дали ще бъде проблем. че не съм го ресторнал в DFU режим?

Не, не е и няма да бъде проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някoй имал ли е проблем с AppSync 3.1? Защото на мен при инсталацията ми дава грешка.

М не:) Всичко си е идеално при нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си 3.1, сложих и ultrasn0w и всичко е 6, но има един дребен, но дразнещ проблем. Не ми изписва името на оператора нито горе, нито в меню-то Carrier.. Как може да се оправи това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз това с MakeItMine го направих, но все пак ми се иска и в меню-то да си пише кой ми е операторът. Единственият начин, който разбрах след доста четене е да се ъпдейтне до официалния firmware и след това да се restore-не на custom, но пък така baseband-а ще се обнови..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети моя пост: http://bgiphone.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=1222&start=45

Потърси съответно в същата тема - къде съм постнал папки на трите оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От доста време искам да си преинсталирам телефона (добре че излезна ОС3.1), защото с предишният ОС 3.0 не смеех до магазина да изляза, толкова зле бях с батерията, изкарвах само около 12часа. Сега питам дали няма да е "лоша" идея да си качвам MakeItMine с оглед да лапа ток - неща! Искам да изкарвам 3-4 дена без презареждане както съм сега... Дори и при най малко съмнение моля СПОДЕЛЕТЕ ГО.

П.П. Много съм разочарован от ОС3.1 /БГ - очаквах много повече по този въпрос!!! Очаквах БГ превод на цялото устройство, БГ клавиатури ФОНЕТИКА и БДС (заедно или поотделно).

П.П.2. Ако отговорът не е за тук ТРИЙ смело...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитирането на предходното мнение е ненужно!

Никой никъде не е твърдял, че ще излиза превод на цялото устройство на Български. Според мен клавиетурата е много добре направена. Фонетична - достатъчно е. Много малко хора пишат на БДС.

Не разбирам как някой ще очаква да се преведе цялото устройство на Български. Смятам че дори само наличието на БГ клавиетура е голямо постижение. Все пак сме дребна държавица, не сме им на главата на ябълката.

А всъщност за какво ви епревод на цялото устройство? На български винаги е по грозно и неадекватно, когато става въпрос за език на интерфейс. С английските кратки думи си е перфектно. Не смятам, че някой който ползва Айфон ще му е толкова трудно, че да не разбира кое за какво е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

roland, благодаря ти за лекция (пиши колко ти дължа за нея). По важното е че не отговори адекватно на моят въпрос за тока и MakeItMine.

Както и да е, относно БГ превода нито ти си човека нито имаш право да ми кажеш в България на какъв език искам да ГОВОРЯ и да си ползвам нещата... Нямам проблеми с Английският ако това ти е следващото питане. Щом като искат да печелят пари тези от "Ябълката", според мен е редно да погледнат за какво идва реч.

ДА ВАЖНО Е ТАМ КЪДЕТО ПРОДАВАШ И ИСКАШ КЛИЕНТИ ДА СИ НАПРАВИЛ ВСИЧКО, А НЕ ДОЛНА МАЛКА ЧАСТ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитирането на предходното мнение е ненужно!

Реално трябва ли ти MakeItMine? Ако си я качиш съм почти 100 процента убеден, че няма да ти харчи ток. До колкото имам представа не е нонстоп процес който върви в бекграунд.

Аз не те разбрах. В момента с 3.1 харчи ли ти по малко ток телефона? Аз имам чуството, че при мен харчи по малко но ми трябва повече време.

Тука искам да попитам другите потребители. Има лио възможност да си сменя логото при включване на телефона без да му сложа нов къстъм. Може ли със WINSCP да смениш файла на логото с друг, ако знаеш къде е т.на. location на логото. Качих си къстама на Авелики който е много добър но логото което той е сложил ме дразни и си сикам фабричната ябълчица. Блаогдаря за отговора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше начин до 2.x.x OS чрез програмата LogoMe, но от 3.0 насам нещо явно ги мързи, а и FW има по-големи защити и не става. Ще се чака ъпдейт. Дано е скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стигнали са до break остава само и jail да намерят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Молба към тези, които са с Мак-ове и могат да направят Custom FW. Ако не е много нахално, моля за един Custom FW 3.1 за 3G без активация и без ъпдейт на бейзбанда за да мога да го ползвам с ултрасноу и сим карта на м-тел. Тел. е заключен към глобул и ще го активирам с тяхна карта - така няма да имам проблем с push и notifications

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или пък ако може пак същия firmware ама да може да се активира с карта на М-тел или друга карта както е в моя случай с карта на Sonofon DK

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo написа:

Ето как се справи turieca с грешка 1601 след опит за рестор с custom FW:

1. Вкарвате телефона в DFU и минавате на 3.0

2. Дава ви грешка 1015 и телефона влиза в Recovery Mode

3. Пускате redsn0w и правите jailbreak на 3.0 (възможно е да зацикли на "installing activation bundles", след което да влезе отново в Recovery Mode)

Направих това преди малко и работи безотказно , отне ми 30 мин.С iTunes 9 на WIN XP SP2

И при мен стана с iTunes 9 на WIN XP, обаче като тръгнах да си качвам .ipa файловете ми изписва грешка 0хЕ 8008001, някой някакви идеи как да оправя проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че се бъзикате с всичко които полагат труд и време, за да ви напишат всичко и вие пак да четете през редовете.

viewtopic.php?f=18&t=1375 но инсталираш AppSync 3.1

viewtopic.php?p=32903#p32903

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo, благодаря и извинявай.Не е бъзик поварвай, просто с много други неща се занимавам едновременно, освен айфона и понякога пропускам или забравям някои неща.Благодаря още един път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или пък ако може пак същия firmware ама да може да се активира с карта на М-тел или друга карта както е в моя случай с карта на Sonofon DK

С карта на м-тел не може. Ако нямаш активна сим карта на Sonofon DK ти трябва Custom FW за заключен телефон. С него телефона ще ти се джейлне и активира, а след това си го отключваш с ултрасноу, за да го ползваш с каквато си искаш карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам активна карна на Sonofonn DK,защото в момента съм в Дания. :) Та въпросния Custom FW ще се намери ли за мен или няма как да стане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Stinkle, двамата с chayanne искате един и същи custom FW

Молба към тези, които са с Мак-ове и могат да направят Custom FW. Ако не е много нахално, моля за един Custom FW 3.1 за 3G без активация и без ъпдейт на бейзбанда за да мога да го ползвам с ултрасноу и сим карта на м-тел. Тел. е заключен към глобул и ще го активирам с тяхна карта - така няма да имам проблем с push и notifications

Само трябва някой с Mac да се заеме да ви го направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един Custom firmware 3.1 за 3G:

iPhone1,2_3.1_7C144_Custom_Restore_NotActivated.ipsw (размер 264,847,112 bytes)

[download:20u3x4d9]http://www.2shared.com/file/7974211/999ace9f/iPhone12_31_7C144_Custom_Restore_NotActivated.html[/download:20u3x4d9]

- БЕЗ aктивация

- Без update на baseband-а ( то май с Pwnage 3.1 няма как да му кажеш да го update-не :) )

- 900MB Root partition

- Без custom лого

- Включва Cydia (без Icy) и OpenSSH

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си,че не е качен baseband-а?Питам защото пояснението в скобите не е много убедително ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам активна карна на Sonofonn DK,защото в момента съм в Дания. :rolleyes: Та въпросния Custom FW ще се намери ли за мен или няма как да стане?

Тази карта ще ти свърши работа само ако телефона ти е заключен към Sonofonn DK, т.е. тел трябва да е купен с договор от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...