Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Евентуален GPS fix за бейзбанд 06.15


Recommended Posts

Не знам, иначе нито една навигация не тръгна от стандартните нито айго нито навигон нито motiomX , само някакви програмки от апп стор ми показваха добър сигнал но те така показваха дори и в къщи, което ме наведе на мисълта , че не са акуратни.

Ако ми попадне друг и него ще го мъча. Иначе аз 3г ги флашвам през рековъри моуд.

Най добре ще е да имам един 3г със стария бут за да мога да си го даунгрейдвам както искам , ама такива не са ми минавали през ръцете.

Интересното е защо не тръгна на фабрично отключения дявол го взел , там се къса нишката. Активиран телефона и после флашнат и пак не работи. Божа работа. Направо почнах да се депресирам, на толкова познати им направих какво ли не на айфоните , а това нестава и нестава. Ебати каръщината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе аз 3г ги флашвам през рековъри моуд.

Ключът от бараката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано , макар оня фабрично отключения го флашвахме през дфу с айреб , но ще пробвам тия дни пак и ще кажа. А и преди беше като правило за 3г , ако се слага кастъм на джейлнат то да е през рековъри за да

Няма грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес мъчих едно 3гс , сложих му официално 3.1.3 не тръгна гпса, сложих му официално 4.2.1 и после с гринпойзън го събудих и го активирах с предварително програмирана за него карта , след като инсталирах ултрасноу , телефона даде iphone activated и после пак му флашнах 6.15 , но за съжаление не стана.

Направо ме побърква , тоя проблем не може при едни да работи при други не. Интересното е , че след рестарт понякога motionX губи въобще гпс и пише само триангулация , след рестарт се оправя , явно хваща , че има хардуеър но тоя хардуер не сработва. Явно програмата или кода който го управлява се чупи някъде при джейла. Никаква логика не виждам вече.

Дайте някоя друга идея , да пробвам , тоя поне мога да го правя каквото искам има сигнатури от 3.1.3 до 4.2.1. Взех такава карта която се програмира към кой оператор да е и му направих активираща карта за него и тя работи. Но просто се изчерпвам от към идеи. Ще взема да го флашна 4-5 пъти един след друг тоя бейзбанд та да видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз е така кат се ядосам за нещо , че не става и се мъча и въртя всякви схеми и не се спирам докато не ми се получи или не го унищожа :)) и сега съм на инсулин :))) , така че го е.и в г.за тоя гпс , пийни едно малко , пък като му дойде времето или ще тръгне или ще го хвърлиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , като си фармацефт , аз имам страхотна идея за твое хоби , от което може и да забогатееме , покрай всичко :tooth:

Някой да позатрие моля , че стана мармалад !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тоеа е ясно, но пък има такива на които им работи. А защо да не се пробват всякакви идеи , нищо не се губи. Все пак трябва да го открием защо става , а си мисля че дев тима сега се забимават с други неща а не с гпс-а на 6.15.00

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен ютюба ми бачка, както и мапс-а (не винаги ми дава съвсем точно местонахождение), но гпс-а е аут! Сега се захващам да го пробвам с обяснението по-горе, дано да имам успех ! Много се надявам да ми се оправи 3Г-то :) Ще "докладвам", след като приключа!

Още в началото спънка: след рестор с 4.2.1 (неактивиран, защтото си имам оригинална карта) телефона не намира обхват изобщо.. Вече 2 пъти ресторвам и все едно и също.. Някой да има идея защо става така?

След доста борба, телефона заспа! Всичко му бачка! Благодаря на @kawabiker !

П.С.: Направих всичко без 2 и 3та стъпка, заради оригиналния сим и пак се получи.

Редактирано от bassaddicted
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами като цяло май ми работи. Свалих си, след като приключих цялата операция, MotionX GPS Lite (безплатна е от аппстор и е много лека като програмка) и веднага ми намери точното местонахождение! След това пробвах да си махна сим-а и само на Wi-Fi нет пак пробвах и отново стана всичко точно! Като цяло мисля, че съм оправил този дразнещ проблем. Понякога обаче, като ползвам 3Г връзка и обикновения гугъл мапс, ми изкарва, че се намирам на няколко пресечки от точното място, където съм! Предполагам, че просто няма начин винаги да ми изкарва 100% точно мястото, където съм! След малко ще си кача на тела iGo и ще пиша какво е положението!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай без нет - през нета те локализира по IP, затова имаш отклонение през 3г мрежата, клетката не е точно до теб в случая ;)

Докато ти е включен нет-а, не можеш хич да си сигурен че гпс чипа работи коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, направих всичко от първия пост на 3гс и стана!!! GPS-а работи, имам един проблем, на том-том не тръгва GPS-a, но на SYGIC, всичко е наред. С друга навигация не съм пробвал.

  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид , че Сиджика , бачка и през WiFi , а май и през 3Г , така че , пробвай на спрян нет , за да си сигурен :Wink:

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри wifi и ще видиш , че се лъжеш. Сиджика локализора по wifi и то доста добре. Можеш да си пуснеш wifi и да си влезеш в къщи на закрито и пак ще ти даде , че те локализира. Ако том том не ще , или motionX не ти даде , че е намерило сателити си оставаш без гпс.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да прави сте!!! Съжалявам ако съм подвел някого, просто се зарадвах че ме локализира изключително точно!!! Но след като спрях Wi-Fi и 3Г, вече не ме локализираше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Може ли някой с 3Gs и работещ GPS, независимо от бейсбанда, да качи някъде com.apple.locate.plist и com.apple.locationd.plist от System/Library/LaunchDaemons?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай http://dox.bg/files/dw?a=6723bba13c

a тук са същите файлове но от ifile сякаш се различават http://dox.bg/files/dw?a=6e8a31ab82

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Btstack gps е не лош вариант , за тези които не им работи GPS-a , по мое мнение е по-добър от Roqy , в сорса на БигБос е 5 долара , има го другия вариант, ако някой иска , да ми пише на лично да му дам линк .

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...