Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Евентуален GPS fix за бейзбанд 06.15


Recommended Posts

Евентуално ЖанКлодВанДам :tooth:

То ако имаше такъв начин, тази тема която нямаше да съществува !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес най-накрая успях да си активирам GPS на IPHONE 3GS. Телефона беше фабрично заключен към VODAFONE UK.

Трябва ви:

1. Тinyumbrella-4.33.00

2. redsn0w rc16

3. 4.3.3 къстъм

Слагате си сим картата кам оператора кам който е заключен. Пускате Тinyumbrella, задавате Enter recovery, Start TSS Server.

Пускате ITunes натискате Restore и оставяте APPLE да обнови на 4.3.3, след което ще ви даде грешка 1015, което значи не е обновен ББ ( в случая моя е 6.15.00).

Затваряте ITunes, Тinyumbrella си работи, телефона е в RECOVERY MODE. Няма смисъл да излизате от RECOVERY MODE защото няма да стане. Пускате redsn0w rc16 правите джеилбрейк (задавате 4.3.3 къстъм и маркирате cydia),като от RECOVERY MODE влизате в DFU MODE.Оставяте redsn0w да приключи(докато не се рестартира телефона, това трае няколко минути).Ще ви покаже че сте в RECOVERY MODE, след което от Тinyumbrella натискате EXIT RECOVERY .След презареждане сте в sos-emergency mode,пускате ITunes(като телефона трябва да е свързан с кабела) и готово(излизате от sos-emergency mode).Трябва да ви работи компаса и GPS).

Все още сте със сим картата на оператора към който е заклю4ен.Пробвате функциите на компаса и ГПС.

Имате cydia, инсталирате ultrasn0w 1.2.3 , отключвате и сте готови.

Имате работещ GPS и компас.

  • Харесвам 1
  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@vankoedno1

Как така ще слагаш custom firmware на Redsn0w? Нещо си се заблудил или пишеш грешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горепосоченият метод не работи при мен (както и се очакваше), но бях длъжен да пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че няма начин за подкарването на този GPS. Това, че на 2 от 102 телефона е тръгнал си е чист късмет. Те хакерите по света не откриха начин...

  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си мисля ли , че след като излезне фикс веднага ще бъде обявено на предната страница.

И друго...как може да се намира начини за iPad 2 , а за някакъв си фикс не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами...дари им кинти и срещу това искай обяснение. Иначе как мислиш? Някой длъжен?

П.П. Ако излезе перманентно решение, със сигурност ще махна от заглавието "Евентуален...".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От DevTeam твърдят, че проблемът с GPS-a не е породен от бейсбанда. Точно това ме кара да търся и да експериментирам. Честно казано съм далече от мисълта, че работят сериозно по метод за понижаването на 06.15 при положение, че скоро ще излезе бета на следващата iOS и всеки се надява на ъпгрейднат BB над 06.15.

Аз съм с 3GS, стария буутлоудър и фабрично отключен. Преди да ме заклеймите като полуидиот ще обясня: купих го заключен към Глобул с 06.15. Преди няколко дена го отключих фабрично.

Та мисълта ми е, че точно тоя BB e причината за неработещ GPS. Другият начин да открия е някой да ми прати арххивирана цялата си директория на телефона и да започна да проверявам всички *.plist файлове (а може директно да ги риплейсна в моя телефон и да видя какъв ще е ефектът).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз незнам какво твърдят от ДевТийм , но съм убеден че проблема на ГПС-а е от ББ , ако искаш мога да се обоснова , с около 15 примера и то не единчни . Това със заместването на файловете е толкова малко вероятно, колкото ДевТийм да изкарат софт ънлок за 4-ка с ББ различен от 01.59 !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е някъде по средата. За мен гпс-а реално работи защото когато го пусна да търси телефона започва да загрява и батерията започва да се топи с бързи темпове. Проблема е някъде във връзката с ос. Мисля , че фикса сигурно е лесен но на дев тима не им се занимава с него. Някъде в а-гпс функцията нещата се късат. Аз забелязах , че като си сложих защитата за локейшъна от сидия и гпс-а

Ми буквално спря да работи. Явно гпса и другите локализиращи функциий

нещо се разминават и не се сработват. Аз като слагах и от сидия гпс сериал за да пробвам с него дали няма да го открие се получаваше , някакъв уж сигнал от време на време но ме локализираше близо до Варна ,а аз бях в Русе. Най вероятно гпс-а

в айпада е с нещо по-различен от нашите и в бейзбанда няма инфо как да се стикова с хардуеъра на айфоните.

Другия вариант е конспиративен. Апъл се усетиха и замениха бейзбанда който дърпаме като айпадски с такъв на който му е прецакан гпса и само тези които са

Отключили в първата седмица имат гпс-а. Хехехехехехе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Аз ще ви отворя на нещо друго - спирате всякъв нет , пускате камерата , правите снимка , отваряте галерията и в places виждате точните координати , къде сте направили снимката - на всички Ви работят ГПС-ите вервайте ми ,аз имах явно късмет, когато пробвах, има някъде няква игра , както казва liomojo , ама трябва много да му се занимава на някой да го открие . Нямам вече такъв телефон в момента иначе бих си поиграл да го върна на 2.0 и оттам да почна пробите !

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@liomojo

Аз съм на същото мнение. В по-ранните версии на PwnageTool, за да качиш iPad-ски бейсбанд трябваше да му посочиш и iPad-ски фирмуеър. Тогава 06.15 не е бил заменен от Apple, ако това изобщо е станало. И дори тогава на почти всички 3GS-и спираше да им работи GPS-ът.

Има нещо гнило в Дания. Също така съм съгласен, че GPS-ът си работи, но някъде не прави връзка с операционата система и тя не го засича.

@kawabiker

За този тест с камерата трябва да извадиш и сим картата от телефона, защото работи и локация по GPS Towers.

Редактирано от yamahadrums
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извади я и ще видиш , че съм прав :) , ето и друга идея , намери файловете които търсеше от 3гс, но от iPad и пробвай с тях !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав!!! Снимката се появи на адреса, от който я направих с изключен Wi-Fi и извадена сим карта. Мобилният нет съм го спрял от оператора. Имам iPad, но е само Wi-Fi. Трябва ми някой с iPad 3G. Някой доброволец?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има разминавка в кърнъл кода на айпад с този на останалите уреди - оттам и проблемът. ББ отговаря за всички безжични връзки, както през картата, така и през wi-fi,gps...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кашата става при джейла, а инсталацията на ултрасноу дава старт на проблема. В последствие гпс-а прегрява и нерядко изпушва, завинаги. Усетиш ли се овреме да ресторнеш наново - може и да го подкараш, после обаче става невъзможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше , човека е без ултра и пак не му баца с навигация !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самият факт, че номерът с показването на снимките работи означава, че GPS-ът ми работи отлично. Трябват ми файловете от iPad 3G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да качиш някъде com.apple.locate.plist и com.apple.locationd.plist от System/Library/LaunchDaemons , а също така и /var/root/Library/Caches/locationd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...