Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

JaibreakMe 3.0


mupo

Recommended Posts

JailbreakMe 3.0 е вече факт благодарение на comex. Това което трябва да направите, за да jailbreak-нете устройството си е да посетите сайта http://www.jailbreakme.com/ през него и да следвате инструкциите. След преключване на jailbreak-a инсталирайте PDF Patcher 2 от Cydia за запушване на дупката използвана за направата на jailbreak-а, така ще сте една идея по-защитени.

Хубаво е да имате едно на ум и преди това да сте си запазили важната информация (контакти, снимки и т.н.) от устройството си.

IMG_0038.png

Снимка: eek

Поддържани са следните устройства и версии за тях

  • iPad1: 4.3 до 4.3.3
  • iPad2: 4.3.3
  • iPhone 3GS: 4.3 до 4.3.3
  • iPhone4: 4.3 до 4.3.3
  • iPhone4-CDMA: 4.2.6 до 4.2.8
  • iPod touch 3g: 4.3, 4.3.2, 4.3.3
  • iPod touch 4g: 4.3 до 4.3.3

Ако вече сте направили jailbreak чрез друг инструмент (redsn0w) няма нужда да го правите отново.

Добре е да запазите SHSH за 4.3.3 ако все още не сте, за да можете в бъдеще да се върнете към 4.3.3 и да имате jailbreak! Важно е да се знае, че потребителите с iPad 2 GSM/CDMA дори и при запазване на SHSH за 4.3.3 няма да могат да се върнат към по-старата весия (засега).

Още информация може да намерите в блога на Dev-Team

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също за хората с iPad 2 3G/CDMA е важно да знаят, че ако поради инсталиране на някоя боза от Сидия или нещо от сорта айпада им влезе в recovery mode няма оправяне - brick :wacko: поне докато хакерите не открият bootrom exploit за iPad2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След преключване на jailbreak-a инсталирайте PDF Patcher 2 от Cydia за запушване на дупката използвана за направата на jailbreak-а, така ще сте една идея по-защитени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иконката на Сидия се сваля и после изчезва, и нищо не пише по въпроса в блога на девтийм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

slaf, на какво устройство с коя версия става така? Колкото повече информация даваш, толкова по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

рестор не го ли оправя?

Няма как да стане засега. Ако забие в recovery mode няма как да направиш "kick out from recovery mode" просто ще се рестартира докато падне батерията. Това е възможно само за айпадите с бейсбенд (3G/CDMA). WiFi моделите нямат този потенциален проблем ..

Другото важно е, че не могат да се запазват SHSH за 3G/CDMA. Тоест може, но при всяка заява от сървъра на Apple се дават различни ключове по някакъв алгоритъм, който за момента не е разгадан. Затова е важно 3Г-тата да се ъпдейтнат до 4.3.3 максимално бързо защото всеки момент може да пуснат 4.3.4 и да спрат подписването на 4.3.3. WiFi моделите отново нямат този проблем - SHSH файловете бачкат като при предишните устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джейлнах iPad 2 3G/WiFi от раз. Cydia се добави от първия път, но малко трудно зарежда поради наклонения клон на който висим. :tooth: Инсталирах PDF Patcher 2 (върви с Mobile Substrate), ребуутна се нормално, а след него набих и Installous. Всичко работи. Отпратих момчето, а аз останах да му консумирам Jack-а. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPad 2 - wifi успешно jailbreak-нат за по-малко от минута :). Преди да отворите сафари почистете от settings - history, cash and cookies на браузъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем като slaf. 3GS 4.3.3 / 05.16.02. Сидия стои на loading и след малко получавам събощение "There was a problem downloading the jailbreak files."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3GS 4.3.3 / 05.16.02. нов буут - джейлнах два без проблем. Сигурни ли сте, че интернета е бил стабилен. А може и дет вика Grievous - да сме много маймуни на клона по едно и също време :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също за хората с iPad 2 3G/CDMA е важно да знаят, че ако поради инсталиране на някоя боза от Сидия или нещо от сорта айпада им влезе в recovery mode няма оправяне - brick :wacko: поне докато хакерите не открият bootrom exploit за iPad2

рестор не го ли оправя?

Няма как да стане засега. Ако забие в recovery mode няма как да направиш "kick out from recovery mode" просто ще се рестартира докато падне батерията. Това е възможно само за айпадите с бейсбенд (3G/CDMA). WiFi моделите нямат този потенциален проблем ..

Другото важно е, че не могат да се запазват SHSH за 3G/CDMA. Тоест може, но при всяка заява от сървъра на Apple се дават различни ключове по някакъв алгоритъм, който за момента не е разгадан. Затова е важно 3Г-тата да се ъпдейтнат до 4.3.3 максимално бързо защото всеки момент може да пуснат 4.3.4 и да спрат подписването на 4.3.3. WiFi моделите отново нямат този проблем - SHSH файловете бачкат като при предишните устройства.

Nistel, нещата които казваш са така, но само част от истината :)

iPad 2 GSM/CDMA винаги ще може да се ресторне! Друг е въпроса, че ако се ресторне до версия > 4.3.3 (след излизането на такава) се губи jailbreak-а и няма връщане към 4.3.3 (дори и да има запазени SHSH) заради това, че Apple добавиха проверка на baseband-a и няма възможност за качване на нов FW и оставане със стария baseband (засега) или стар FW, тъй като Apple не подписват вече този baseband. При подобен опит за качване на FW устройството остава в recovery mode, тъй като не може да завърши процеса по restore заради грешка в baseband-a. За да е възможно изкарването от recovery mode и оставането със стар baseband трябва да има iboot или bootrom exploit който в момента липсва. Още информация и разяснение може да прочетете тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак да обобщим. Хипотетична ситуация:

Излязъл е 4.3.4 и са спрели подписване на 4.3.3. Юзърчето, което първо действа после чете(реве по форумите) е с без да иска чисто ресторнат 4.3.4 и решава да ресторне с 4.3.3 и достига до т.нар recovery loop. Оттук нататък няма мърдане и не може да ресторне дори до 4.3.4?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, може да ресторне до 4.3.4, но естествено губи възможност за jailbreak до не се знае кога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3GS 4.3.3 / 05.16.02. нов буут - за окло два часа два пъти влиза в сейв мод и един път се самоизключи. От Cydia е инсталирано единствено MCleaner. Явно има какво да се желае от джейла <_<

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък от кофата с п ....е си хванал баш ......! MCleaner не работи от 4.1 на горе ако не се лъжа. Изтрий го и няма да имаш проблеми! :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега го пробвах и на моя ФЗ към М-тел,ББ 04.10.01 и засега върви без проблем,даже се изненадах колко бързо стана...Няма и 10 секунди:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже джейлнах с лийкнатия джейл, не ми работи камера кънекшън кит-а. А в момента ми трябва изключително много. Някой може ли да даде съвет какво да пробвам. Нямам компютър под ръка. С 4.3 съм. Как да се отърва изцяло от този джейл без рестори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как.

П.П. И star 3.0 прееб@в@ кънекшън кит-а. Някой се оплака вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже джейлнах с лийкнатия джейл, не ми работи камера кънекшън кит-а. А в момента ми трябва изключително много. Някой може ли да даде съвет какво да пробвам. Нямам компютър под ръка. С 4.3 съм. Как да се отърва изцяло от този джейл без рестори?

За съжаление - за да си пуснеш кънекшън кита ти трябва рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иконката на Сидия се сваля и после изчезва, и нищо не пише по въпроса в блога на девтийм

Аз имам същия проблем като slaf. 3GS 4.3.3 / 05.16.02. Сидия стои на loading и след малко получавам събощение "There was a problem downloading the jailbreak files."

И comex не знае защо така се получава, но се предполага че е заради предупреждение за пълен диск (има се предвид един от двата дяла в iOS). Решението засега е рестор и всичко отначало. :-/


А хората с неработещ Camera Connection Kit да не бързат с рестора!

@comex

Утрешния ъпдейт ще оправи проблема с инсталирането на някои пакети и проблема с Camera Connection Kit-а.

Актуализацията ще е на самия JailbreakMe 3.0, но за тези които вече са направили jailbreak актуализацията ще бъде на разположение в Cydia и няма да има нужда от повторен jailbreak.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем като slaf. 3GS 4.3.3 / 05.16.02. Сидия стои на loading и след малко получавам събощение "There was a problem downloading the jailbreak files."

И comex не знае защо така се получава, но се предполага че е заради предупреждение за пълен диск (има се предвид един от двата дяла в iOS). Решението засега е рестор и всичко отначало. :-/

Comex мисли, че е оправил този проблем, така че тези които се сблъскаха с него могат да опитат отново.

За другите които имат Cydia да влязат в нея и да направят ъпдейт, а не да посещават отново jailbreakme.com!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах на 4-ка с 4.3.2 . Първия опит през мобилния нет на глобул , беше греда, свали се ужким, ама нищо. Втория опит през wifi стана за помалко от 20 секунди, даже и ъпдейт на "кудията" :tooth: нямаше, качи се до най-новата версия !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...