Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с активацията на FaceTime в iPhone 4


Recommended Posts

Здравейте,

Искам да попитам, дали случайно собствениците на iPhone 4 във форума нямат същият проблем? В "Settings" - "Phone" под бутона за включване на FaceTime функцията ми се появява "Waiting for activation...". Прочетох в някой блогове, че повечето потребители страдат от същия пробем. Повечето от потребителите, коментирали проблема в различни блогове са с карти от AT&T. Появява ли се при някой от Вас това надписче и ако евентуално го е имало и сте се справили с това, по какъв начин сте го постигнали?

iPhone 4 32gb

фабрично отключен

FW: 4.0.1 (8A306)

Modem FW: 01.59.00

Оператор: Globul

Поздрави,

Любо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че Aveliky се бори с две 4-ки с подобен проблем и последното му подозрение е, че проблема в BG се проявява само с карти на Глобул - защото след като сменил карата със друга веднага се е активирал FaceTime-a. Може би проблема е, че са официален операор продаващ iPhone, а все още не е дошла датата на официалното му пускане в BG. Опитай с карта на друг оператор и ако се окаже вярно ще е много тъпичко от страна на Apple. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Благодаря за отговора. Това което успях да изровя току що от интернет е, че FaceTime услугата всъщност анонсира телефонният номер на потребителя в мобилната мрежа, за да могат другите устройства (iPhone 4), да се ориентират, че могат да позват тази услуга към съответният номер. Ще пробвам с карта от друг оператор и ще пиша за резултата в темата.

Благодаря още веднъж.

Поздрави,

Любо

---------- Поста е добавен в 07:45 ---------- Предишният пост е бил в 07:35 ----------

Току що разговарях с оператор от Globul на кратък номер 123. Официалният отговор, който получих е, че тази услуга определено ще трябва да се поддържа и ще се поддържа от оператора, но тъй като официално iPhone 4 не се продава в БГ съответно и услугата не е достъпна за момента. Все пак ще опитам с карта и от друг оператор.

Поздрави,

Любо

Редактирано от lyubaka
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отговора на оператора е меко казано глуповат. Какво означава услугата 'ще се потдържа'?! Аз ползвам карта на Мтел и не вярвам те да поддържат специално услугата FaceTime за iPhone, а при мен си работи. Знам, че и други потребители на Vivatel също нямат проблем. Просто проблема не е при тях ами в Apple. Иначе това, което си чел е правилно - според мен проблема е точно в споделянето на номерата - това споделяне със сигурност става на сървър на Apple и точно там сигурно се режат номера от мрежи на официални оператори, при които продажбата на iPhone 4 все още не е стартирала.

По-добре пиши на Apple да видим те какво ще ти отговорят. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с МТЕЛ, функцията си работи безпроблемно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези които имат проблем с активирането, да не се учудят после ако видят в сметката си за месеца че са пращали SMS към номер в Англия ;) 447786205094.

Оказва се че когато се опитвате да си активирате Facetime функцията, новата играчка на Apple изпраща SMS-и до по-горе дадения номер. И както се оказва с карти на Глобул (и аз съм към тях)

активацията не минава, но след всеки respring или reboot телефона пак се пробва да активира Facetime което си е още някой и друг SMS към Англия по ценова листа на оператора към който сте в момента :) Аз за малко да се накарам на момчето на което звъннах неподготвен на 123, че някой ми ползва номера да праща SMS-и до Англия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Аз пък искам да изчезне това изобщо като програма!

Някой ако знае как да сподели моля :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що бе перфектно е. Вчера разцъкахме със Сашо. Супер е:Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Мтел и след Waiting for Activation ... ми излиза Activation Unsuccessful.Turn on FaceTime to try again.

Някакво решение ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при мен беше FaceBreak oт SinfuliphoneRepo. Като го деинсталирах всичко си тръгна както трябва. После сложих Facebreak от xSellize и всичко е 6 ... Имам FaceTime и с 3G и определено действа перфектно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Снощи нямах FaceTime на Глобул,та звъннах на оператор да си поговорим и да го питам кога евентуално може да

очакваме тази опция и получих отговор незадоволяващ очакванията ми,та .. Днес както цъкам по настройките да намеря защо

WiFi не ми запазва паролите на мрежите към които съм се логнал попадам на следното :

FaceTime.jpg

Пробвано е от iPhone 4 към iPod 4 и работи.

Пуснах един бърз search на форума да видя случайно данеби да я има информацията и видях,че я няма.

Ако вече е дискутирано искрено се извинявам и моля да изтриете темата. :-)

И последно - някой знае ли защо Wi-Fi не ми запаметява паролите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с бутона "Forget This Network", който се показва след натискане на синята стрелка вдясно от името на мрежата. След това пак се връзваш към WiFi мрежата като си написваш паролата и вече трябва да ти я пази. За всеки случай може да рестартираш между двете изречения!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи , след като прочетох поста на @Ndoe , реших да проверя дали и при мен се е активирал Face Time - а , но с голяма изненада установих , че реда в Phone с Face Time е изчезнал. Аз също съм на Глобул и от както го имам телефона съм опитвал няколко пити да го активирам , но не става, а сега вече и въобще го няма като опция. Някой да има подобен проблем или идея?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако глобул са пуснали услугата официално,ще се наложи повторно активиране. Вчера, след рестора до 4.1 имаше carrier update за глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малката СИМ карта на Глобул я има от около 1 месец.

@delmondo не стана така,пробвах с какви ли не настройки,рестартирах телефона и не стана.

Сутринта,като станах погледнах и тоя път беше запазил настройките на мрежата. Явно нещо се е бъгнало.

Относно FaceTime - пробвайте да сложите вивакомска карта или м-телска,колкото да се активира от

там и после пак да пуснете Глобулската,което няма логика но при мен имаше някакъв подобен ред на нещата.

Всмисъл,мислех че като активираш телефона с друга карта FaceTime остава и за Глобул,което в последствие разбрах,че не е така.

И определено вижте за Carrier update,както каза @alxx :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах по гореописания начин ! Имам изрязана карта на Мтел , сложих я в телефона и Face Time се появи като ред в менюто Phone  и след няколко секунди се активира! След това рестартирах телефона и когато отново зареди , извадих Мтел-ската сим карта и сложих тази на Глобул , с нея положението за съжаление беше както преди опита . Няма ред за активиране и съответно не може да се активира Face Time-а.

@ Alxx какво имаш впредвид като казваш за Carrier update , доколкото знам те си ги изпращат автоматично от Глобул и телефона те пита да инсталираш или не? До сега не съм отазвал Carrier update. И предложението за повторно активиране на телефона , не е ли свързано с рестор и тогава активация? Ако е така , аз имам запазени SHSH файлове само за 4.0.2 и това означава след рестор няма да мога да джейлбрейкна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Седи мирен! И да ресторнеш пак няма да имаш FaceTime. Кротувай си просто и чакай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си iPhoneDelivery от cydia и пак пробвайте да активирате FaceTime.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах по начина който предложи Aveliki , но не се получи за съжаление. Ще се чака!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я пробвай това. Добави в cydia репото: repo.hackyouriphone.org и от него инсталирай MMS and FaceTime Fix.

post-1-014745800 1285749438_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Пробвах току що последното предложено решение на Аveliky за MMS and FaceTime Fix ... за съжаление с неуспех. След инсталацията рестартирах телефона за всеки случай. При мен също липсва в настройките изобщо бутона за активация на FaceTime. Ще звънна в Глобул.

iPhone 4 32gb

фабрично отключен

FW: 4.0.1 (8A306)

Modem FW: 01.59.00

Оператор: Globul

Поздрави,

Любо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново,

Току що разговарях с оператор на Глобул. След като изчаках да се консултира с техническият отдел, Дамата ме увери че от утре, тъй като това официалната стартова дата за iPhone 4 в България, услугата ще бъде активна за потребителите на Глобул. Обясни ми също така, че е възможно да има малък carier update след официалния старт.

Поздрави,

Любо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...