Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с активацията на FaceTime в iPhone 4


Recommended Posts

Здравейте,

След двудневни разговори с оператора и техническият им отдел (Глобул) става ясно, че проблемът с липсата на FaceTime настройка за активация на услугата в "Settings - Phone" на телефона определено се дължи на "Carrier Update" бъндъла. Техническият екип са тествали iPhone4 и услугата FaceTime с версия 8.0 и 8.1 на бъндъла. Най-интересното е, че последният "Carrier Settings" бъндъл който iTunes ви предлага да си сложите е версия 8.2. Техниците от Глобул ме посъветваха да ресторна телефона отново (вече втори път за последните два дена) и да сложа съответно версия на бъндъла 8.1 или 8.0. Според тях iTunes би трябвало да Ви предложи коя версия на бъндъла бихте желали да Ви се инсталира на телефона. Смятам да изтествам това довечера, като се прибера от работа. Каква е текущата версия на "Globul Carrier bundle" на вашето устройство можете да проверите от "Settings -> General -> About" и там по-долу, срещу "Carrier" е версията на текущия бъндъл. При мен е "GLOBUL 8.2". Ако някой междувременно има време и желание да изтества или има някакви резултати, моля пишете в темата.

Поздрави,

Любо

Редактирано от lyubaka
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпробвано е успешно с Глобул.

След обновлението FaceTime изчезна. Рестарт не помага.

Помогна restore на телефона до 4.1 и изведнъж FaceTime пак се появи. Сега работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Проблема при мен се реши. Ресторнах телефона до FW:4.1, след това ъпдейтнах "carrier settings". Инсталира ми се версия 8.1 и съответно "Face Time" настройките се появиха в менюто "Settings -> Phone". След това даунгрейднах до FW:4.0.1, за да мога да джейлбрейкна телефона. Отново iTunes ми предложи да ъпдейтне настройките за оператора. Инсталира ми се версия 8.1 на "Carrier Settings" и Face Time настройките си ги имаше в менюто. Активирането на услугата Face Time стана за секунди, след което я изтествах с един приятел. Работи перфектно.

Поздрави,

Любо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Хм интересно при мен се появи Кариер Ъпдейта след инсталиране на

ForwardMsgFix40 от http://apt.iphone-storage.de се показа и

FaceTime сега обаче пак зацикли на Waiting for Activation :)

Между другото сложих и MiddleWhat но нищо :) сега ще сложа и

iPhoneDelivery да видим какво ще стане :) <br><br>П.П. Нищо не стана още си

чакам на Waiting for Activation даже и след MMS Facetime Fix пак си

чакам :) ако има някой някаква идея ? да сподели :) без Recovery

Иначе преди това звънях и в Глобул а те ме пращаха да си update carrier bundle макар че вече беше update :)

П.П. След като не стана със нито едно от тези сложих си "SAM" след това със SSH

изпълних това

  • Option #3: my custom stockify program - works on any phone 3.0+ (same as #1)
    1. With SAM and SAMPrefs installed; install openssh and secure shell into your phone. Run "stockify" and it will revert your lockdownd to a stock lockdownd
    2. Reboot your phone

след това Go to Settings > SAM and touch "De-Activate iPhone"

след което понеже съм със ФЗ телефон сложих наново ultrasn0w 1.1.1.deb и телефона ми се активира след което си активирах Facetime и нямах никакви проблеми .

:):get-crazy:

Редактирано от s0urce
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не помага. Почвам ги на *88.

Едит:

В Мтел беше проблема. На 3 4-ки им тръгна Facetime едновременно.

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, при мене също се получи този проблем с Face Time на телефона, зацикли на Waiting for activation. Изпробвах всички начини за решение на проблема по горе дадени в постовете но нищо не помогна. Някой може ли да помогне с някакво друго решение на проблема? Предварително благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@poldeburg прочети ми поста по горе и виж дали ти е активиран телефона при теб ще е по лесно щом ти е и ФО. Пробвай преди това да инсталираш iPhoneDelivery да видиш дали ще прати смс като цяло

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Активирах 2 4рки към Мтел, единия 4.1 другия 4.2.1. От репото http://repo.insanelyi.com инсталирах FaceTime hactivitator.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мене ,като направя рестор,преди джейлбрека влизам в сетингс и давам ОН на фейстайма и след известно време се активирва,но трябва да бъдете търпеливи,също съм пробвал и след джейлбрек пак се активирва,но примерно като го дам на ОН вечерта и чак на сутринта се е активирал!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам проблем с активацията на FaceTime на един ФЗ iPhone 4 на един приятел. Качих го /restore/ на 4.2.1 с помоща на TinyUmbrella после го минах с Greenpois0n, той само прави jailbreak но не хактивира телефона, затова после пуснах и redsn0w. От cydia сложих ultrasn0w и appsync.

Пробвах с MiddleWhat и с FaceTime hactivitator, но безуспешно, след всяко едно от последните сме чакали поне по 12-13 часа за да видим дали ще се активира.

Телефона е с микросим на M-Tel и е купен от UK.

Може ли да ми помогнете с някаква идея??? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Наложи ми се да показвам Фейстайма и аз видях, че е спрял да работи ... кога не знам ! Ресетирах всички мрежови настройки , че и другите ... хард ребут ... не ще ! Влючвам го от сетингите - включва се ... отивам да избера телефон за проверка - изключва се. Един път даде, че активацията е неуспешна. Вероятно се опитва да я активира , но не става. след доста четене на солюшъни ми писна и намерих това :

MiTime is a product for activating FaceTime® on phones that are operating on unofficial carriers.

Верно 3,99 $ , но върши работа ... издърпваш ги и пускаш теста му ... ако ти каже, че си съвместим може да си го купиш. Тук може да се провери дали приемаш СМС-а от +44 ХХХХХХХХ . Може да се изтегли и iPush Test от AppStore-а (безплатно е) и да провериш дали ти работят пуш нотификациите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една обикновенна реактивация със SAM(или деактивейт с редсноу+активейт с карта), би свършила работа и на двамата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с активацията на Facetime се решава като в настройките на WiFi за DNS се слага 8.8.8.8!Това е DNS-а на Google и регистрацията става при мен за около 10-на секунди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

При мен не иска да тръгне фейстайм-а на 4-ката и не знам защо

оказва ли влияние това че съм с GEVEY TURBO SIM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Мтел-ска карта ли си? Ако да, то имаха днес малък проблем и не можеше да се активира веднага. Говоря за телефон от Мтел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търпение, ще се. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

Активирайте си телефоните с оригинална карта или направете реактивация със SAM+ картите които ползвате и ще тръгне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...