Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Неспазване на гаранционното сервизиране от Глобул


B_A_D

Recommended Posts

По принцип е задължение на търговеца да ти го оправи/смени, а как ще стане това, Господ знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Дадох си петицата за смяна преди 15 дни и вчера беше заменен с нов. Учудих се, защото телефона имаше видими следи от изпускане, даже го бяха написали в протокола, но все пак го смениха, този път поне го смениха. Казаха ми, че гаранцията продължава като стария, смисъл две години + времето, което е стояло в сервиз.

П.П. Дадох телефона за смяна една от причините беше, че от време на време като пусна камерата се появяха едни лилави черти, на новият забелязвам същия ефект. Някой друг да има същия проблем?

П.П. Направих едно бързо проучване и се оказва, че този проблем е доста разпространен. Ето скрийншот iphone-5-screen.png

Редактирано от moviestar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, вярно е че има лилав оттенък от слънцето, но това кето виждам от твоят

шот си е бая проблем. Пак го носи според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как пък нов със точмо същия проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам вие ли не четете или аз имам нужда от очила? ........ Според написаното , човека си е дал телефона заради проблеми с камерата (лилавите линии) и са му го сменили с нов. А не, че новият има линии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

П.П. Дадох телефона за смяна една от причините беше, че от време на време като пусна камерата се появяха едни лилави черти, на новият забелязвам същия ефект. Някой друг да има същия проблем?

И да слагай очила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той си има ;) По - скоро да ги носи по гаранция :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си,че не са ти върнали същия със сменен IMEI и да са те подлъгали,защото и това го има колкото и да е смешно...

Имаше един такъв случай с един приятел,когото се опитаха да го прекарат като му върнат стария,че и с лепенки направен,но го позна по някаква драскотина и после доста го ядоха :D

Карай им го обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз май се пре*бах, щях да нося 5-цата на сервиз за неработещ пауър бутон и забиване при набиране, но се оказа, че вчера ми е бил последния ден от гаранцията на Apple, от днеска гаранцията се поема от оператора и се чудя дали има смисъл да ходя по мъките няколко седмици и дали въобще ще го сменят или ще се опитват да го поправят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми дали същият, стария имаше видими следи, имаше едно особено чукване :tooth: , така, че ще разбера ако ми дадат същият. Не ми се занимава пак да го връщам, вие тук знаете какво е да си без айфона си. Може би след няколко месеца пак да го върна, да му се нарадвам, имам си повече от година гаранция :tooth:

Редактирано от moviestar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане и аз не вярвах,но един познат си намери лятото една петица и го даде за смяна на имея и наистина му го смениха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам ако на някого му се стори питането ми за странно, но ако имаме смяна на IMEI не е ли единствения начин да стане това hardwear -но, защото ако е softwear -но си остават следи, т.е. няма смисъл?

:thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво точно правят,ще поразпитам,но е факт,че го сменят и устройството става непроследимо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам софтуерно....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на ИМЕИ на айфон? Може, с китайски чарк, чийто имеи започва с 99. Резултат: активиране с карта? Никога. Апстор? Забрави. Нормално ползване? Забрави. Цена на частта и труда - не искам и да я коментирам. Ако съм бандит от световен калибър, бих клъвнал на такова устройство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам проблем с гаранционното обслужване на Мтел, но тъй като не намерих тема за тях го пускам тук.

Телефона е на жена ми е бял IPhone 4S купен миналия август. Преди около месец power бутона "потъна" и след двуседмични драми беше взет за сервиз. След още две седмици ни го върнаха, като ни отказаха сервизиране понеже телефона бил: "Мокрен. Корозия и окиси по конектора за зареждане. B90. Корозия в апарата."

Моля ви, помогнете ми и ми кажете как да процедирам от тук нататък. Очевидно нашия проблем няма нищо общо с причините поради които ни отказват сервиз и не знам как да процедирам.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подписал ли си документа за приемане на телефона след, като са казали че е мокрен не виждам как може да се оправят нещата! При вземането на телефоан за отремонтиране ако не е писано никаква забележка тогава можеше да напрваиш нещо - пак казвам в случай че не си се подписал при приемането му обратно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам да отидеш до сервиза и да ти го оправят.

1. Скъпо, едва ли ще е.

2. Вероятно ще имаш време да изпиеш само 2 кафета, преди да си получиш работещия телефон обратно (ако момчетата не са прекалено заети).

3. Жената доволна, че си и върнал телефона бързо, а ти доволен, че не си изгубил няколко дена в разправии, заради едно копче (и в мтел офиси, и вкъщи).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона е бил гаранционен все пак. Нормално е да отиде първо при тези който са му го продали. За съжаление поради ситуацията със изтекла 1 година от гаранцията ( която се поддържа от Ейпъл ), то втората вече се поддържа от продавача и от МТел и не само те играят кофти номера за да отпада гаранционния период. Точно този проблем бях описал в тема за измама от Мтел, но явно не е забелязана преди да се предаде телефона за ремонт. Иначе, сега вече с невалидна гаранция наистина най-добре е да отиде в Сервиза на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тях ако ги сменят по сервизите, да пращам и моята :D:tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...