Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за фотоапарати и аксесоари за тях.


cvetty

Recommended Posts

Аз пък от една седмица съм в друг мащаб с новия ми обектив. :Wink:

nikon-af-s-micro-60mm.jpg

За съжаление още не съм имал възможност да го използвам по предназначение, но одеве го разцъках малко.Ето резултата:

Цъкни за уголемяване

dsc6238.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • DreamcatcheR

    25

  • cvetty

    16

  • Kery70

    10

  • Monro

    7

Преди време се сблъсках с избор на добър фотоапарат,

след много четене на ревюта и форуми се оказа, че не

най-важното са мегапикселите, имам чувството че някакси се

преекспонират прекалено, а Dots per inch (DPI).

Olympus ме грабна с невероятните 314dpi на цена за среден

клас :eek:

Снимка от преди няколко месеца!

p6301384.th.jpg

П.П. Canon-а също беше фаворит, но пък жена ми го отхвърли

категорично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито със здраве да си го ползваш и да ни радваш все така с красивите си снимки ! :Wink: :mml:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

cdsa0001.jpg

Една студена снимка от един студен уикенд в Емен. :Wink: Упс, обърках темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

uncivilized, честито!Снимката изглежда много добре.Аз изобщо не съм на "ти" с тези обективи.Примерно...като за моя фотоапарат мога ли да си взема някакъв обектив или е само за професионалните ?

vasil67, и аз съм на същото мнение.Нямат толкова гомямо значение мегапикселите :Wink:

john_digweed, да...за теб се отнася.Сложи няколко снимки и ти :razz:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти не можеш да си сложиш обектив. Апаратите със сменяеми обективи се наричат SLR [те са огледално-рефлексни, т.е. образът се пречупва през серия от огледала и образът може да се гледа през визьор(новите SLR имат функция Live View-т.е. да гледаш образа на дисплея)], a цифровите D-SLR. Има и любителски класове със сменяеми обективи като Nikon D40x примерно.Относно мегапикселите, това е един мит, че има някакво значение.Почти никакво значение нямат мегапикселите по отношение качеството на снимката.Това е резолюцията на снимката(разделителната способност), т.е. колко на колко точки е.Тя може да варира софтуерно до безкрай.Най-голямо значение до колкото съм запознат има големината на матрицата на фотоапарата.Тя е отпечатъка на това, което вижда апарата и колко по-голяма е, толкова повече информация съдържа снимката.Тя е всъщност както е лентата при аналоговите апарати.Другото важно нещо са възможностите на обектива.

Това са ми разбиранията като любител. Ammcfc да каже по-професионално :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

uncivilized, Честито за Никорчето, и аз снимам с Никон, но съм 'любител', както си писал по-горе и повзвам един D40 - чудесна машинка за моите нужди. Аз (като любител) ползвам основно китака (18-55) и рядко (основно за портрети) - един 55-200 VR. Oсновно снимам семейството, излети, разходки, пътешествия. Нямам много много експозиции от т.нар. 'арт фотография'.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как да оправя стабилизатора, това винаги ми е проблем?

За стабилизатора - има го само в ръчните настройки. Даваш menu и се пада 3-тото отдолу нагоре - IS Mode. Като опции има Shoot only, Panning, Off, Continous. На мен ми е нагласен на Shoot only. Виж си в книжката към апарата какво пише за различните настройки. Или ако нямаш влезни в сайта на канон - там ще има manual.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR, благодаря ти за обяснението.На мен ми беше нагласено на "off".Аз съм чела упътването, но явно не съм разбрала, както трябва :)

-- Вто Дек 22, 2009 2:43 pm --

uncivilized, а ти с какъв фотоапарат си ?Ако може и снимка да сложиш ? :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всички технически показатели са безсмислени ако не знаеш как да се възползваш от тях.

Cvetty ако все пак техническите показатели са важни разгледай този сайт http://www.dpreview.com/. При изборът на фотоапарат винаги съм сравнявал там.

Мисля си, че когато човек започне да се занимава с нещо ново /както ти с фотографията/ не му трябва нещо скъпо и наблъскано с много екстри. Аз лично предпочитам първо да придобия опит и знания преди да разбера от какво имам нужда. Дълго време съм снимал с Nikon, но не ми харесва пазарната им политика и най-вече отвратителният им сервиз в България. Canon са по добре в тази област, но пък телата на камерите им не са толкова ергономични както при Nikon.

За мен това са двете фирми, които могат да предложат най-добро качество на снимане, защото са от дълги години на пазара. Sony е другата фирма, която серриозно ще започне да ги конкурира и в скъпият клас D-SLR фотоапарати.

Препоръчвам на всеки да провери сайтът по-горе преди да си купи цифров фотоапарат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от една седмица съм в друг мащаб с новия ми обектив....

Пуска кръв това макро! Много хубави снимки да направиш с него... :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, и аз се надявам скоро да ми се отдаде такава възможност :mrgreen: .

cvetty снимам с Nikon D80, който се води полу-професионален. Ето инфо : http://www.club-nikon.org/links/D80.htm

А относно http://www.dpreview.com/ stefanstoev е абсолютно прав. Имат много добри сравнителни анализи, примерни снимки за почти всичко. При избор на фототехника, задължително пътя минава през него :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като си говорим за "големи" и "малки" фотоапарати /така ги разделям D-SLR и останалите/ съм длъжен да предупредя всеки, който се кани да премине в групата на "големите", че в началото ще бъде леко разочарован. Общо взето мисленето е такова - "До сега с малкия апарат правех такива хубави снимки, а сега с големия не ми се получамат нещо." Много хора са си го мислили :bravo: Това е, защото с малкия апарат насочваш, натискаш едно копче и снимаш - апарата прави всичко. /Не отричам, че и големите имат същата функция, но не вярвам някой да я ползва./ При големите фотоапарати променливите /функциите/ са повече и докато намерите правилните стойности ще мине малко време, не се отчайвайте.

P.S. Отново коментарът ми е насочен към Cvetty. Виждам, че й се снима и рано или късно ще си купи D-SLR.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

uncivilized, наистина е страхотен сайта!Можеш да намериш всичко, от което се интересуваш :rolleyes:, и мисля че фотоапарата ти е страхотен! :Wink:

stefanstoev, предполагам, че си прав.До сега не съм имала "голям" фотоапарат, за това не мога да кажа дали е така или не.Наистина искам да си купя D-SLR, но всичко с времето си.За сега съм доволна от моя, прави хубави снимки :)

-- Сря Дек 23, 2009 8:05 pm --

Ето, нещо ново от днес.Правих разни настройки преди снимката, също така снимах с програмата-Sunset, и без нея за да видя каква е разликата.Не съм ги преработвала! :lol:

b0e40a02ccdfa832.JPG 0faf0fda5b56cf99.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Реших се най-накрая, да подменя и аз старият фотоапарат. Основно съм любител на макро снимките, мой приятел ми препоръча този модел http://www.digicam.bg/models-Nikon-d3000-vr-kit.html , като естествено се потбере и правилна оптика за него. Въпросът ми е, някой има ли лични наблюдения към този апарат и какъв обктив ще ми препоръчате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм фен на Nikon и бих ти казала да го взимаш! :) Обектив..зависи от парите ,които искаш да вложиш. По-добре uncivilized или ammcfc да кажат.

От скоро (2 седмици) си имам Nikon D40 с обективче - NIKKOR 18-55 mm и съм много доволна. Нямам търпение да ми мине сесията и да се позанимавам с него обстойно!

Ето го и него :

6-1-mp-cifrov-fotoaparat-s-obektiv-nikon-d40-af-s-dx-18-55-f-3-5-5-6g-ed-ii.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е въпрос на личен избор дали Никон или Канон. Набележи си един модел от Никон и сходен модел на Канон и ги провери в нета.

По важното е да си оставиш пари за обектив, защото телата ще ги сменяш често - през година или две, технологии какво да се прави, но с обективите не е така.

Познавам хора, които си снимат с обективи на по 10 години. Така че, ако питаш мен - обективът е по-важен от тялото. Така или иначе не си се засилил да си купуваш висок клас апарат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Утре възнамерявам да си купя фотоапарат Canon Sx200IS , ако някой тък разполага с някаква допълнителна информация за него, моля да сподели , също така и личните си впечатления, на мен леко голям ми се струва , затова се двоумя между този и Canon Ixus 100, но в магазина , а и според характеристиките ми казаха, че Sx100 , няма място за сравенение , но реших да се допитам и до вас.

Благодаря ви, предварително :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Януари. Снимах котката си със сапунера. Ужасно.Ще се наложи да си купя DSLR.Посъветваха ме за Никон Д300.Сега ще видят.

Февруари.Разбрах, че китовата оптика абсолютно не ме устройва. Никаква звънтяща рязкост, нито размиване, пък и бокето - някакво нервно. Снимах котката, мустаците са неясни, съвсем мазно по краищата.

Март. Купих Никон 17-55/2.8.Остър като бръснач. Снимах котката, вижда се всяко косъмче от мустаците. Сега ще видят.

Април. С кропка снимат глупаците. Купих си Никон Д700 - сега снимам котката на тъмно при ИСО 25600. Наложи се да сменя 17-55 с 24-70.

Април. Диапазонът на фокусни разстояния не ми е достатъчен. Котката се крие върху гардероба. Купих си 14-24 и 70-200 на 2.8. Сега снимам котки по съседните покриви.

Юни. Разбрах, защо истинските фотографи снимат с праймове. Купих си 85/1.4 Снимах котката - мустаците са на фокус, останалото приятно размито. Сега ще видят.

Юли. Прочетох на форума, че съвременната оптика няма художествен рисунък. Купих стари ръчнофокусни 50/1.2 и 85/2.0 Опитах се да хвана котката на фокус, но не се дава мръсницата.

Август. На фотофорума оплюха моята котка. Хоризонтът бил крив. Купих си карбонов статив Манфрото с либела. Сега ще видят.

Септември. Каквото и да си приказваме, няма истинска пластика в цифровите фотографии. Купих си професионалн лентов Никон Ф6. Любувам се на благородното лентово зърно. Само дето ме дразни котешкатa козина н скановете.

Октомври. Във фотолабораторията затриха лентата с новите фтографии на котката ми. Купих си увеличител Durst, котката се научи да живее при червената светлина на Аладиновия фенер.

Ноември. Мъдростта идва с опита. Продадох всичките Никонски боклуци на някакъв новак, заедно със специален шкаф за съхранение на оптиката. Купих си Лайка М7. Ето това е истински рисунък. Само котката се опитва да излезе непрекъснато от кадър, опитвам се да се науча да отчитам паралакса.

Декември. Разбрах какъв глупак съм бил. Продадох Лайката, купих си Хаселблад ( отначало мислех да взема Броника, но си казах - стига толкова компромиси)За да купя цифров задник, се опитах да продам няколко снимки на котката, но на фотостока не ги харесаха. Наложи се да си продам колата. За цифров задник не ми стигнаха парите, но пък сега си имам студийно осветление.

Януари. Хасито е тежко - падна върху котката, сега тя пълзи по бавно на три лапи, по-удобно е да я снимам. Пък и снимките се получават по-драматични.

Февруари. Най-накрая! Получи се. Хасито си лежи в шкафа, а котката я снимам с Холга-пинхол. Получих прекрасни отзиви на anti_photo, но кой знае защо всички смятат, че това е автопортрет.

Март. Ура! Само съжалявам за котката.Донесох днес в къщи карданна камера 4х5", показах я на котката, я тя измяука жално, допълзя до перваза и се хвърли от 16-тия етаж.Слязох долу и за спомен заснех кървавите парцали с мобилен телефон. За експеримент публикувах снимката на фотосайта, а тя стана снимка на деня! Сега разбирам, че ако бях заснел котката от 16-тия етаж през клоните с телеобектив, щеше да е много по-яко.Пак ще трябва да се купи DSLR Nikon. И чифт котки...

/ Пратиха ми го на skype.../ :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смачках се :Wink: .. Отначало помислих , че говориш за себе си ,но се осъзнах бързо (видях за скайп :) ) . Мнооого яко :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc, страшен разказ... Ама си е точно така - в един момент като се засучеш около техниката и забравяш колко по-важно е "задапаратното устройство". Ако няма никой на горния етаж, колкото и добра техника да имаш е безполезна.

Поздрави за прекрасните снимки във форума!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc, братле - и със "Смена 8М" да снимаш, усета ти е налице. Твоите снимки винаги ме радват, а и половинката(много негативна по принцип към форуми) ги оценява подобаващо - овации от нейно име.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе...Аз също много се смях и затова го постнах. :lol:

Btw, домашните любимци наистина често пъти са подложени на безмилостно снимане :razz:

s_1097095478_CAT-small.jpg

Тази снимка навремето беше тотален хит!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, и аз така си помислих, че говориш за себе си.Наистина много забавна история! :lol::)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...