Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за фотоапарати и аксесоари за тях.


cvetty

Recommended Posts

Аз имам TZ7 и съм страшно доволен. Няма ограничение за записа на видео в 720p. Сложил съм му 16ГБ карта и си записва докато я напълни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • DreamcatcheR

    25

  • cvetty

    16

  • Kery70

    10

  • Monro

    7

Аз преди време си взех Sony DSC-R1 ама така и не се научих да го ползвам пълноценно :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоест :blink:

Сори ама не съм на ТИ с фотографските неща.

Така може да говориш на uncivilized :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз разнасям един CANON EOS 550D и се ослушвам за обектив, че съм с кит-а още.

Трябва ми нещо универсално на първо време, знам че после е краста, засега обаче един ще ми е достатъчен.

Харесъл съм една Сигма 18-200, дали е подходяща за целта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Ще си взимам ДСЛР. Спрял съм се на Канон 600д. Чудя се само какъв обектив да взема 18-135 става ли за почти всякакъв тип снимки? Трябва ми нещо възможно най-универсално.. Ако става и за макро-та би било идеално..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избора ти е добър, аз самия мисля за него, но още не мога да заделя парите. 18-135 е обектив със широко приложение и ще направиш добре ако го вземеш. Аз сега ползвам Panasonic Lumix FZ28 и най-много би ми липсвал 18-кратния оптичен зуум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със едно ломо, което го продавам за 50 лева със светкавицата барабар.която е уномат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм хвърлил око откакто е излязъл на този 600D! Една камара ревюта, отзиви, тестове и коментари по фотографските сайтове и списания съм изчел. Отличен избор в Middle range сегмента при DSLR-ите - позициониран точно между EOS 550D (от ниския клас и негов "наследник") и EOS 60D (от средния). Сега чакам някой да ме разубеди и разочарова тотално от апарата, че да си спестя 1000+ лв. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Значи този ще да е. Само за обектива още се чудя. Става ли за макро? 18-200 по-добре ли е по принцип? С 18-135 го намирам за около 1100$. Малко са и кът с наличността в щатите в момента.. Предполагам заради бедствията в Япония преди няколко месеца..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Canon EOS Rebel T3

Canon-EOS-1100D-Rebel-T3-Entry-level-DSLR-Camera-1.jpg

Моля за мнението Ви за този модел.

Имам намерение да си взема DSLR и това ми хареса като цена и възможности, но не съм спец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pe6o666: Не цитирай!

Имам такъв от около месец и съм много доволен. Това е т.нар. "entry level" DSLR, но за начинаещ (като мен) е перфектен. Все пак това ми е първата камера от този клас - досега карах само със "сапунерки" :). Съветвам те ако не се занимаваш професионално да си вземеш нещо подобно, колкото да свикнеш с този клас камери. Аз лично си го взех с базовият обектив 18-55 и сега (месец по-късно) започвам да се оглеждам за още 1-2 обектива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Взех 600д. 999$ ми излезе с 18-135 обектив. Сега поръчах и един ef60 за макро.

Доста съм доволен. Качеството на снимките е на много високо ниво (поне за моите разбирания). Нощните снимки са също супер, няма почти никакъв шум, но си трябва статив или друга опора.

Видеото е супер мазно и с оптичния зуум и ръчния автофокус едва ли някой би се нуждаел от видеокамера.

Някой може ли да ме посъветва какъв е най-удобният начин за пренос на апарата с цел често снимане (изваждане и прибиране). Някакви по специални аксесоари има ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета, моля за ескпертните ви мнения.

Искам да взема нещо качествено за снимки. На видеото не държа, защото за тази цел си имам камери.

Ако може да снима и бързодвижещи се предмети, няма да е лошо. Не знам дали това зависи от обектива, но го казвам.

Да речем около 3 000 лева може ли да се получи нещо качествено?!?! Или нагоре да мръднем с цената?

Не държа на определена марка.

Благодаря предварително за мненията. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

netizen, благодаря ти за мнението.

След не толкова задълбочен анализ и взимайки под внимание вещото мнение на ammcfc и още 1-2-ма запознати, от днес съм собственик на тази конфигурация:

imagevlj.jpg

Nikon D5100 body

Обектив Nikkor VR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED

Обектив Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6 G ED VR

:smile:

Благодаря за вниманието на netizen и за експертното мнение на ammcfc.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ето нещо което е и за Канонаджии и за Никонаджии ... +(iPhone 3G/3GS, iPhone4) :)

iphone-slr-mount-1982_600.0000001309990656.jpgiphone-slr-mount-6035_600.0000001310024032.jpg

The iPhone SLR Mount

Редактирано от erruin
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега algor , този обектив Nikkor VR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED ми хареса, ако ти стане излишен или ти натежи (не малко вероятно) CALL ME!

Ние с приятелката ми се взехме Nikon D3100 18-55 и 55-200 и двата с VR и сме много доволни.Тези DSLR-и да голяма зарибявка, щом и статив си взехме :blink: Единствения минус на DSLR-a е размера и мъкненето на една чантичка с филтри, сенници и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Кой е по-добрия фотоапарат (кит) между Nikon D90 и Nikon D5100 без да се взема под внимание снимането на клипове?

На много места четох, че D90 е по-добрия избор, но пък е модел на 4 години, за разлика от D5100 който е на 1 година. За толкова време никакво подобрение ли няма?

Също така за първи DSLR D5100 бил по-добрия избор. Така ли е наистина? Да не се наложи след кратко време D5100 да не е достатъчен и да се търси ъпдейт към друг модел, докато с D90 да се изкара повече време преди нуждата от ъпдейт към друг модел?

Интересното е че цената на употребяван D90 е с ~$100 повече от на нов D5100.

Моля за конкретни и обосновани отговори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен по-добрия избор за първи DSLR е 5100. Обосновавам се веднага:

1. Като много по-нов модел ще има доста функций който ще липсват в D90.

2. На размери и тегло е по-малък, а това е доста важно защото през повечето време апарата ще ти е в ръката и доста по-рядко ще бъде на стойка.

D90 Размери 132 x 103 x 77mm Тегло

620g (без батерия)

D5100 Размери 128 x 97 x 79 мм Тегло 510g (без батерия)

3. D90 12,3 MPix на D5100 16,2 MPix - което не е живото спасяващо и определящо но все пак е важно.

4. Като притежател на DSLR ще кажа че видеото не е важно за такъв вид апарат, но в доста случай ми се е искало да заснема клипчета с него, но уви модела ми е D3000 и не записва видео.

Аз съм с D3000 с два обектива: стандартен 18-55 и допълнителен 55-200. Взимал съм и под наем 70-300 с който снимах формула 1 в Турция. В повечето случай снимам на автоматично и доста рядко се заигравам на ръчни режими. Много съм доволен от това което ми предоставя. Батерията му е невероятна - при не много активно снимане кара по повече от месец и заснети 1500-2000 снимки на открито без светкавица. От китайските сайтове съм си накупил доста лещи за обективите който придават доста видове и приятни ефекти - макро лещи, UV леща, затъмняващи, включително и поляризираща леща. Постигат се доста приятни резултати.

Моето мнение е да вземеш D5100 с два обектива 18-55 стандартен за 70-80 % от снимките и 55-200 за повече заиграване и снимане на доста по-далечни обекти. По-големи обективи вече са само за конкретни неща и по-добре вместо да се инвестират по 400-500 лв в подобни обективи, да се взимат под наем от различните фото вериги. За един уикенд за формулата споменатия обектив 70-300 го взех за 20 лв наем. От тогава не ми се е налагало да взимам допълнително подобен обектив :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че D90 е по-доброто тяло, ако извадим от уравнението видеото. Повечето мегапиксели на мм2 не са плюс, а минус, ама трябва да се поснима за да се разбере.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...