Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за фотоапарати и аксесоари за тях.


cvetty

Recommended Posts

По-добре безогледалка или малък dslr, ако размера има значение. G-серията на Канон са по-добри иначе.. Съветвам те да гледаш за обяви във photo-forum базара. Много често хората продават нови или почти неизползвани стоки на цени 30-40% по-ниски от магазинната.. Другият вариант е винаги чужбина - amazon, ebay... Но съветвам те да не пълниш гушите на нашенските магазини. Малко е като историята с епълска техника.. Що се отнася до гаранцията - 1) dslr телата и обективите на канон са правени така че да издържат много повече от 2те г. гаранция; 2) дори да ти се наложи да го носиш на сервиз през първите 2г., пак няма да си на загуба.. Десетки обективи, тела, светкавици са ми минали през ръцете и оптически или хардуерни проблеми досега не е имало.

Иначе EOS-M е интересен вариант. Аз таман си го поръчах преди няколко дни с 22мм ф2 и адаптер за еф/еф-с обективи (всичките неща от различни места и ми стъпва на ок. 800 лв; във бг веригите е ок. 1500). Според много блогъри и ревюта, ЕОС-М счупва всички безогледалки в класа си, що се отнася до качество на снимките. Проблемите му са от друго естество - по-бавен автофокус е може би главният, който донякъде е оправен с най-новият firmware. Но като ми пристигне след седмица ще го тествам обстойно. Взех го малко импулсивно (много им падна цената) и правя сметка да ми е back-up body за 5D mark III при пътувания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • DreamcatcheR

    25

  • cvetty

    16

  • Kery70

    10

  • Monro

    7

Аз вчера си купих доста импулсивно Canon 700D. Казвам импулсивно защото в този магазин имаха Никон Д90 втора ръка на добра цена и отидох за него но го нямаше и така реших 700Д да взема.

Не ми се даваха много пари за първи такъв апарат и след много четене на ревюта се обърках тотално.Това ми е първия DSLR. Колебаех се м/у евтин втора ръка и Canon 70d/Nikon d600 обаче ми идват скъпи за хоби и първи апарат и се насочих към втора ръка. И накрая взех тоз който май е по средата.

Ако някой има впечатления от модела или повече инфо ще се радвам да сподели.

Благодаря ви

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Могъл си и 650d втора ръка да вземеш за по-малко.. Еднакви са. А за малко повече - 60д/7д.

Sent from my iBrain using iFingers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взех го за цена 588 лири + аксесоари(чанта, карта и 3г гар.) ми излезе 680лири. Сега кво да правя да го връщам ли?

Аз докато се науча да снимам сигурно ще мине година и разлика дали ще намеря в снимките?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

koksibg: ами започни да снимаш. Все пак за това си го взел :) Първоначално прочети упътването, мини през автоматичните режими, попрочети малко книжки и най-важното снимай много и изпробвай всичко. Няма смисъл да съжаляваш за това, че си го купил и да сравняваш отсега неща които не разбираш. А дали тази камера е за теб ще разбереш само след като придобиеш известен опит. Така че, снимай ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няколко съвета от мен като за начинаещ.

1) Ще усетиш най-добре разликата ДСЛР-сапунерка, ако снимаш в ръчните режими. Не говоря за manual, където всичко сам трябва да настройваш, а най-вече Av (aperture priority). Накратко - ф-числото определя колко е отворена блендата. По-малко число - по-отворена бленда, повече светлина влиза, и по-висока скорост на снимане в ниска осветеност; също така и по-размазан фон/боке.

2) В началото ще снимаш в jpeg. При каноните има две/три нива на качество - L (fine), L (regular). Снимай на второто. Разлика няма абсолютно никаква дори на 100%, а размерът на файла е доста по-малък. По-натам почни в RAW да снимаш. Изисква си доста повече време за обработка, но резултатите са чудесни и имаш много повече обработваем материал.

М/у другото вчера ми пристигна новата Sigma 35 1.4. Страшнаа е.. Сглобката е като на Цайс, индустриален дизайн като продуктите на Джони Айв. Супер остър дори на 1.4, без аберации и кривене. Само малко винетира, но като се позатвори до 2.5 е изчезнало напълно. Неслучайно и DXO го определят като най-добрият обектив, който са тествали, за Канон.

Ето няколко тестови кадъра - директно от апарата (5D III):

aecf931c999fc32b.JPG b766ad2f02edfb5f.JPG

58e80b90b66f7eb9.JPG 727326_fr.jpg caa6dac9ecb4e763.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR: и аз се замислям за този обектив, но леко ме притеснява ауто фокуса. Много противоречиви мнения чета. Пробвай го на разстояния над 3-4 метра как е с авто фокуса и кажи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Ще започна със упътването първо че незнам нищо от тази материя и някой друга книжка ще прочета.

На тоз етап това "aperture priority " нищо не ми говори но като навлизам по навътре в "материята" ще ми се изясни.

Благодаря все пак за съветите.

И DreamcatcheR enjoy с новия обектив, много е хубав

П. Тази снимка на Iphone е много яка

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aperture priority ти е на колелцето отгоре на апарата режима Av. Пробвай там като сменяш стойността да видиш каква разлика има (от най-малко f-число до по-голямо; всеки обектив е с различна бленда; предполагам си с китов, така че 3.5 ти е най-отворената сигурно). Снимай нещо по-наблизко и отзад да има по-далечно пространство.

localhost, не съм забелязал проблеми с автофокуса. Иначе Сигма продават usb dock за ъпдейтване на фърма и настройка на фокуса в домашни условия. Работи за момента само с последните им обективи - 2-3 на брой. Имат и софтуер за Мак.. Аз си ползвам Reikan Focal за microfocus adjustment.

Аз съм страшно впечатлен от тази Сигма, просто направят ли и една 85-ца в същата опаковка, веднага я взимам. Сегашната им също е страшна, доколкото чета ревютата, но никога не съм я ползвал. Канонският си е добър и като цена, и като тегло/размери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Reikan-a е сила, успях да оправя един много терсене обектив с него, който даваше грешка при фокусиране в дългия край само. Иначе тая Sigma съм я сложил в списъка за покупки и просто липсата на време ме спира засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

А и 1 ЕДИН въпрос.

НякоЯ книга да ми препоръчате за начинаещ да прочета за тази материя "DSLR" че гледах във Books store и има доста ама вие по може да знаете някой автор или книга която да е по така да се каже добра и си струва да се купи. Може и на Анг. да е. Даже май е по добре

Благодаря предварително.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тази е класика

757103711601_2286.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За книга не знам. Аз лично обичам да си експериментирам и да изпробвам и тествам всичко без да чета упътването. Но специално в този случай бих ти препоръчал да почнеш именно от него, за да се запознаеш с настройките на апарата.. Имаше една програма в аппстора за айпад и айфон - https://itunes.apple.com/us/app/the-photo-guide/id432483555?mt=8 Добре и на разбираем език са обяснени почти всички неща и ситуации, с картинки и примери. Дори да нямаш джейл, си заслужава парите за начинаещи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

http://photo-forum.net/ebook/start.htm

А ако искаш на хартия, "National Geographic Как се правят хубавите снимки" е доста добро начало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Колеги здравейте!

Имам нужда отново от вашата помощ, надявам се отново да ми помогнете.

Търси се DSLR фотоапарат, не съм се насочил още към конкретна марка защото това ще ми е първия DSLR. Използвам едно Sony старичко с размерите на DSLR (грубо казано - имам предвид, че не е компактен), H50 май е модела. Искам вече нещо по раздвижено, с това сони се чувствам като вързан, използвам го предимно за пейзажи и портрети (по-рядко).

Днес се отбих до един от маркетите и ми предложиха "Canon EOS 600D + китов 18-55 + 70-300", за сумата от 1200лв.

Та търся нещо в този ценови диапазон.

Благодаря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във photosynthesis Nikon D3200 с 18-55 и 55-200 е 1149, според мен той си заслужава повече. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A аз си взех Nikon D3200 с 18-55 и 55-200,и съм доволен.

Nikon-а е с малко по високи параметри,но всичко е въпрос на личен избор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:scratch: Излиза, че който и от двата да избера няма да сгреша?

А по нататък за обективите как стои въпроса, като цени и модели на двете марки?

В един от сайтовете, пишеш че по-добрия избор вместо китов (+ дълъг) било 18-105 на Никон...

:daydream:

П.П.: Във форума на един от фото форумите (не помня кой точно) пишеш, че едната марка имала вградена стабилизация и фокус в тялото, а на другата била в обектива?!

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Monro

Бях в подобно на твойто колебание коя марка и модел да си взема. Четох доста тук http://m.dpreview.com.

Значи като параметри са доста близки, с много малки разлики. Значи при фотоапаратите е като при Мерцедес-БМВ, Апъл - Самсунг и т.н. Въпрос може би е на усещане. Бих те посъветвал отиди в м-на и ги подръж двата модела, поснимай на място виж с кой модел ти как го чустваш/усещаш и така реши. Аз лично ме примамиха с някаква промоция и взех 700D който почти няма разлика с 600D. Но който и да вземеш няма да сбъркаш понеже са доста близки по качества.

Тук има един колега DreamCatcheR той е доста на ти с тази материя.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с Никон D3100 до преди Канона и мога да кажа от първа ръка, че 600D е много по-добре, и като цяло менюто на на Канон е много по-опростено от това на Никон. Но да, въпрос е вече на личен избор. Обективи няма да ти трябват чак толкова, ако вземеш този с двата, ще са ти напълно достатъчни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да гледам и двата апарата, не успях да поснимам много, защото им падна батерията... Канона, който се продаваше беше за 1200лв с 2та обектива, но и двата нямат стабилизатор. Никона беше 990(по спомен) с китовия обектив, но беше със стабилизатор.

В магазина не успях да разбера кой как снима и какви екстри има, но Канона ми пасва по-добре в ръката, Никона ми малее малко....

"Консултанта" не го и разпитвах за "кой от двата", защото ми е ясно, че не разбира, но все пак той препоръча Канон...

Аз още не съм решил твърдо. Струва ми се, че е по-добре обективите да са със стабилизатор?

Изобщо какво трябва да се гледа когато се избира обектив от такъв клас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми цената.

От фотографи знам -обектива трябва да се доближава по цена на тялото.

Тия китовете обективи са да се учим на тях и са пълен т***к

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За първи стъпки стоковите са си екстра. След време като свикне с апарата и снимките, може да мисли за по-сириозни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ясно. Въпроса е, че някои са със стабилизатор, други без, трети пък пише, че имат "машинка". Затова питам какво трябва да гледам като параметри и възможности на обектива. Не говоря за професионални обективи по 4-5 цифрени суми. Все пак сега започвам да уча :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...