Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple представи iOS 6


mupo

Recommended Posts

Gogi6, не си правя изводи от бетата а съм разочерован като цяло. Аз съм хардкор Епъл юзър (не съм сляп fanboy:), ползвам iPhone от момента, в който го откючиха. iOS спря да еволюира още от версия 4 и същото се случва и с MacOS. За две години успяха да добавят Reminders, Notes и грозната имплементация на Notification Center?! И за това ще ми искат 20$?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 514
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    76

  • Alxx®

    31

  • kal1ch

    29

  • killer4o

    28

Лагаво = Бъгаво (не работи както трябва)

Защо тогава не използва 'бъгаво' да се сетят хората.

Пусни един гугъл трансейт за думата 'lag' и ще видиш че Лагаво != Бъгаво

Като ползвате някой дума е добре да знаете какво значи или като обяснявате значението не давайте грешно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lag - закъснение

Bug - Програмната грешка или софтуерен дефект, още разговорно като бъг представлява проблем, свързан с работата на определена програма.

Има разлика. Тъй че, попрочети малко преди да критикуваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще критикувам: имаме си български думи, като "забавяне", "лоша/проблемна работа", "насичане" и т.н.

Много ви е "бъгав" родният език...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ThUnDeR, смяташ ли, че е по-добре да дадеш $99 за Win8? Все пак, в областта на consumer-friendly OS, това е алтернативата. И все пак, аз съм на мнение, че много по-важно е какво се променя под капака, а не над него. И специално от developer гледна точка, промените в iOS 6 са доста добре дошли, но все пак за да ги оценят потребителите ще минат няколко месеца докато излязат приложения, възползващи се от новите неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Consumer friendly" :tooth:

Кое е френдли, шаренкият интерфейс ли? Или "удобството" операционната да ти вменява нужди, или пък безполезният навигатор&хелп сентър? 'Айде, свалете си капаците - става дума само и единствено за пари. Осъзнайте че термина консуматор = плащач. Ще се повторя: Здравей Убунту, здравей Федора и т.н...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми няколко примера за промени в CoreOS-а освен новия KASLR, които по никакъв начин не топли крайния потребител. Какво ново с SDK-то? Освен опцията да опъват и от продажбата на самолетни билети, кино и т.н.? Поправи ме ако греша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не се включвам в спорове, но искам и аз да изкажа моето мнение въпреки, че не е тук мястото.

iOS спря да еволюира още от версия 4 и същото се случва и с MacOS. За две години успяха да добавят Reminders, Notes и грозната имплементация на Notification Center?! И за това ще ми искат 20$?!

Причината заради която пуснаха тази година OS X Mountain Lion е,че първо OS X Lion беше недовършена и второ Windows 8, новата операционна система на Microsoft слива мобилната и декстоп среда в едно.

MS интегрираха Notification, The Lock Screen, The Home Screen и всякакви други неща в своята операционна система, Windows заприлича на ориентирана само за мобилната среда.

Apple за да могат да отговорят на MS също трябваше да интегрират доста неща от iOS в OS X Mountain Lion.Дадения от теб пример са Reminders, Notes и Notification Center

Но това нямаше как да стане в ъпдейт за OS X Lion, защото както казах самата OS X Lion беше недовършена и все едно са нямали време за да оправят всичко.Същия пример мога да дам с Leopard и Snow Leopad.Не мога да кажа че Leopard e била недовършена и бъгава, но Snow Leopad изглаждаше всички проблеми, които бяха в Leopad.Списъка с промени в OS X Mountain Lion може да намериш тук http://www.cygy.com/...-july-2012/879/ и той хич не е малък.Със сигурност OS X Mountain Lion ще се държи по-добре от OS X Lion.

Ето и списъка с промени в iOS 6 http://www.imore.com...ios-6-features/

Благодаря за вниманието!

Редактирано от BMW3series
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията какво се вижда на повърхността. А, ти проумя ли за какво пише @Thunder?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми няколко примера за промени в CoreOS-а освен новия KASLR, които по никакъв начин не топли крайния потребител. Какво ново с SDK-то? Освен опцията да опъват и от продажбата на самолетни билети, кино и т.н.? Поправи ме ако греша.

За съжаление не съм толкова навътре в OS, колкото теб за да мога да ти дам примери за промени в CoreOS. В SDK-то има няколко неща, които лично за мен са добре дошли, но имай предвид, че от сравнително скоро се занимавам с писане за приложения, така че може би за опитни разработчици тези неща са незначителни. И все пак:

Вече MapKit framework-a ти позволява да напишеш приложение, което да бъде регистрирано като routing app. Тъй като лично аз не се надявам нито google, нито Apple някога да имплементират public transport информация за България, сега е възможно някой българин да напише приложение, което да използва информацията от сайта на СКГТ за да генерира маршрути с времена за пътуване и т.н. директно в Maps приложението. За теб едва ли има значение, защото в Щатите 100% всичкия градски транспорт е описан в Maps, но за държавици като България е доста готино.

Social Framework промените значително улесняват споделянето във FB - не знам дали си се сблъсквал с тяхното SDK, но за мен беше кошмар, а в крайна сметка, независимо дали човек харесва или не социалните мрежи, не може да се отрече, че са огромен фактор за популярността на дадено приложение.

Auto Layout е огромно подобрение за мен, защото съм свикнал да ползвам относителните layout-и, заложени в WPF/Silverlight и абсолютното разполагане на интерфейса в iOS беше и продължава да е голяма досада за мен - за всеки по-нетривиален layout трябва да пишеш 1 тон код за да си наместиш интерфейса като хората. А ако поддържаш landscape + portrait, нещата стават още по-тегави.

Това, разбира се, са по-главните неща, които забелязах, но тъй като в момента привършвам работата по първото си приложение (което ще target-ва iOS5), не съм имал време да експериментирам с новостите в iOS6, но след като го пусна в App Store, това ще ми е първата работа и тогава ще мога да ти дам по-пълен списък с неща, които ми харесват/не ми харесват в iOS 6.

@Alxx, consumer friendly можеш да го разбираш както искаш - за мен това е ОС, с която майка ми може да си върши работа. Ползвала е Win, OSX и Ubuntu, като убунтуто най-много съм й помагал да го разбере (главно, защото вероятността да има проблеми с вируси е хиляди пъти по-малка отколкото с win, а цената на PC + Ubuntu е няколко пъти по-ниска от тази на Mac) и все пак, единствено с Win и OSX се оправи. Лично на мен Ubuntu ми харесва, но не смятам, че е достатъчно consumer friendly че да го ползват масово хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lag - закъснение

Bug - Програмната грешка или софтуерен дефект, още разговорно като бъг представлява проблем, свързан с работата на определена програма.

Има разлика. Тъй че, попрочети малко преди да критикуваш.

Не можах да разбера дали поста ти е адресиран до мен, но исках да кажа същото което и ти.

Ако не се забелязва разликата между 'Лагаво != Бъгаво' и 'Лагаво = Бъгаво', явно не съм се изразил правилно.

Съжалявам за офтопика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля, не се отклонявайте от темата!

Преди малко минах и аз на 6-цата. За първа бета си е повече от добре.Допадна ми!

Определено есента ще видим един изключително добре компилиран iOS , заедно с новият iPhone. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как да го активирам, на мен ми показва, че не съм с акаунт на разработчик и не мога да активирам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

killer4o, най - после каза сам ключовата дума: масов, потребителски продукт. Нищо , силно отличаващо от останалите(както едно време). Освен че е просто масов, е все още безобразно скъп, което вече не оправдава покупката по никакъв начин, за разлика от преди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Асенчо ,като излезе официално ще го активираш. Сега е само за разработчици. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим това е просто операционна система, чиято основна цел е да дава лесен достъпен и бърз достъп до функциите на телефона. Друг е въпроса, че с тия ъпдайти всяка годи си вкараха малко автогол. Хората имат високи очаквания и искат иновации, които апъл не може да им предложи и честно казано от 4ката насам всичко е козметично. За съжаление това става със всеки вид техника.

Дали не достигнахме тавана в революцията на смартфоните ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx, масов и consumer-friendly са доста тясно свързани ;) Иначе за мен покупката е свързана по-скоро с това кое ми върши най-добра работа, а не толкова с отличителността. Също така, не смятам, че Apple продуктите са безобразно скъпи за това, което предлагат (предполагам имаш предвид Мac) - толкова добра комбинация от дълъг живот на батерията, лекота, хардуерна мощ и стилна визия, поне аз не съм срещнал при други лаптопи. Но всеки сам си решава, щом PC + Linux distro отговаря на нуждите ти, съвсем естествено е да не даваш 2-3х повече пари за Mac, който ще ти върши същата работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Килърчо, аз съм с настолен и последния, който според мен заслужава кинти - моделът от 2010-та. Не казвам че са лоши, грешно ме разбра, но не предлагат само те добри решения и за да оправдаят парите ще трябва да измислят нещо наистина революционно, не да ни замазват очите.

П.П. Като спомена дизайн и издръжливост в едно, докосвал ли си се до ThinkPad X201? Изцяло отворена архитектура, има подготвен и пуснат линукс специално за този модел. Дизайнът е чуден, откъм работа е достатъчно удобен. Е, вярно че няма заслепяващата ябълка на капака, която да скрива недостатъците...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е забелязъл, че вече могат да се слагат песни за рингтон директно от Music.app?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как? Аз не намирам такава опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Могат да се слагат за звънене на алармата, но не съм сигурен че може за мелодия при повикване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз и за алармата не виждам никъде опция в Music.app. :mellow:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Pick a song" в настройките на алармата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...