Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Имам нужда от съдействие за подмяна на iPhone 5


Pe6o666

Recommended Posts

http://store.apple.com/uk/buy-iphone/iphone5s

http://store.apple.com/fr/buy-iphone/iphone5s

Прочетете секциите Warranty & Service и Garantie

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 104 до 108 и не помня точната ЕС директива за разликите между гаранция от търговец и производител. Производителят продава ли директно сам стоката - минималното задължение е една година от датата на закупуване.

Ето и отговора на другия въпрос, цитатът е от сайта на Епъл:

Service arranged through Apple takes approximately one week from the day your iPhone is shipped to Apple. If service was arranged through your carrier(подразбира се търговец) please contact them directly for details.

Т.е. въпросите с търговската гаранция се уреждат локално, в страната на закупуване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук: http://www.apple.com/uk/legal/statutory-warranty/ пише, че според EU законите има 2 години минимум гаранция (даже за UK е 6?!), която се поема от продавача (Епъл в случая).. Ще взема направо да им пиша/звънна, за да видим какво ще кажат..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от чисто любопитство, производителя след като извършва директно търговска дейност не е ли и търговец?

Да, но продава собствено производство и гарантира с производствен ресурс. Една година. Точка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук: http://www.apple.com...utory-warranty/ пише, че според EU законите има 2 години минимум гаранция (даже за UK е 6?!), която се поема от продавача (Епъл в случая).. Ще взема направо да им пиша/звънна, за да видим какво ще кажат..

Сменил съм повече от 10 телефона точно в Англия и мога да уверя теб и всички останали, че във въпросния стор гаранцията е 1 (една) година.

Купен апарат от Водафон е с две години и т.н.

Ще ми е интересно и искам да присъствам, ако някой от тук пишещите отиде и предяви в който и да е магазин в Англия претенция за 6 години гаранция.

Доколкото си спомням има търговска и законова гаранция, но и да говоря глупости е все тая, защото сума безмислици са се разтегнали тук и без това.

Ако искате подмяна веднага на момента - задоволете се с едната година и се възползвайте.

Ако искате 2 и повече - късайте си нервите с операторите, но не мислете, че само нашите са дебили и късат нерви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво. Стана тя дълга и широка.. Това ми трябваше да чуя. Така си и мислех, че е, но Епъл доста странно и неконкретно са си описали нещата на сайта. За какво изобщо са ги писали тия 2-5-6 години..

То и да искаме смяна, без да има проблем не можем да се възползваме :) Аз питам принципно. На 7 ноември ми изтича гаранцията, едва ли дотогава нещо ще стане, щом досега не е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням преди няколко месеца Apple бе осъдена от италиански съд за подвеждане не потребителя с допълнителната гаранция Apple Care. Съдът бе приел , че не е нужно да имаш Apple Care за втората година,защото това се изисква от местното законодателство. Не съм юрист и не разбирам нищо от тези неща , но като отидох на тази страница http://www.apple.com...toryrights.html ,открих различия в документите за Италия и Франция , съпоставими с тези за Англия и Германия например. Използвах Google translate за превода.Ако някой с добри познания по материята и езика погледне, би било полезно.

Редактирано от shemesh
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, понеже след множество рестори не можах да се оправя с проблема с пауър бутона, реших тея дни да го занеса в офис на м-тел. Спомням си обаче, че някой беше писал някъде какво е хубаво да се знае преди да се занесе телефона, за да не ми го върнат с някакво измислено оправдание и отпаднала гаранция, обаче не мога да го открия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - външен вид при приемането трябва да е няма забележки, инак не е добре според мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук в говорилня на втора страница има тема конкретно за Мтел. Пиша от телефона и не мога да ти сложа линк. Темата е пусната от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Как стоян нещата с подманята на телефон със счупен дисплей накой може ли да ме светне..как да мина най-тънко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никак. Искаш качество - плащаш.

Подмени дисплея и го занеси за смяна!

Sent from my iPhone 5 Black(64gb) iOS 7.0.3 using Tapatalk pro!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам тази тема, за да избегна постването на нова, закупих си м. май iPhone 5 на лизинг от Globul (застрахован е, ако това има значение), но батерията ми не държи много говорих с глобул казаха да го занеса с кутията и ще видим какво ще правим.. въпроса ми е има ли вариант да чакам максималния срок от 30 дена и нищо да не направят и да ми излязат със становище, че батерията е добре, при положение че правя сравнение с няколко приятеля и моята дава най-голяма разлика с изключени 3G, Cellular, britghtness-a също съм го намалил без да се променя автоматично осветеността му и още няколко неща които влиаят на батерията, крайния резултат 1ден стенд бай и 5ч ползван това нормално ли е според вас? Благодаря на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първият въпрос, който ще ти зададат и съответно и аз те питам, е: направи ли му restore? Да не се окаже, че е софтуерен проблема... Иначе данните за ползването не са добри. Подобни изкарвах с включено всичко на 5-цата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне 3 рестора съм му нашил до момента с цел да се оправи да е софтуерен бъг, но уви само с надеждата си останах..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мтел единствено ги интересуват корпоративните клиенти и 5 пари не дават ако си обикновен човек купил телефон от тях. Моя iPhone 5 чисто нов го извадих от кутията с известния проблем в пауър бутона. Натиска се само от лявата страна, от дясно не мърда въобще като заседнал. Нося им го, приемат описват телефона и хоп гледам станивището в сервизната поръчка след 5 дена - не е открит проблем :tooth:

Звъня на сервиза им и им казвам точно кво да гледат, те ми обесняват как си работил перфектно и му нямало нищо. Евалата, ей тва е гаранция.

Редактирано от zboost
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Сега пък се появиха жълти петна по дисплея.

Още е в гаранция, обаче отзад на панела е счупено долното стъкло.

В такъв случай най-вероятно ще откажат гаранцията.

А и вече мтел нямали сервиз, където можеха да ми ударят едно рамо.

Сменяли апарата с нов срещу 500 лв.

Навън някой дали знае как седят нещата със замяната на повреден апарат?

Явно съм на път да взема 5S

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Сменяли апарата с нов срещу 500 лв."

Ако ти дадат 5S, що да не си на далавера?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, ще ме отрупат :)

Пак петица ще ми дадат.

Мисълта ми беше, че май ще се наложи този да го махам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...