Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Политика - коментари и мнения


The Shaman

Recommended Posts

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Asen_77

    153

  • Alxx®

    137

  • The Shaman

    92

  • eek

    68

Лъче, реформаторите ще вземат повече от Бюрека и ще са над 4%. Друг е въпроса с колко над.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нов бардак със стари к*рви не се прави. Видях им "реформаторския" списък с кандидати и ми се доплака. Три - четири имената ми стигнаха, да ми се обърне стомахът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То това е ясно, ама на фона на другите стари ... хората им вярват и ще гласуват за тях. Ще видим де. То пак проблема ще е колко човека ще отидат до урните. Иначе е ясно, че те са бедни и не могат да си купят вот. Така че техния поне ще е по истински от на останалите маскари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По - "истински" с кое? С лобистките кинти на мунева? Или с мръсните пари на л*йногорски? Тия двамцата са отдавна за затвора, останалите не искам да коментирам даже. Драйфа ми се от тия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичките са един и същи ла*на. Просто трябва да се гласува за да се промени нещо. Наказателен вот с невалидни бюлетини също помага, но трябва да го направят повече хора. Тогава купения и турския вот няма да играе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гласувайте за малките партии. Това е решението!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как точно решението е гласуването за малките партии.Ако случайно някоя малка партия е парламентарно представена тя няма думата с 2-3 депутати,които обикалят като Гавроши покрай охранените представители от управляващата партия.А ако не е парламентарно представена това е добре за победителя в изборите-най вероятно ГЕРБ.Аз няма да гласувам.Нямам мнение кой е по-малкото зло.

Редактирано от Wayward
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ако моя избор е малка партия? Не гласувай това си е твой избор. Аз практикувах като теб години наред и да ти кажа и от негласуване файда няма ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори негласуването е по-вредно. Много повече тежест има купения вот, както и турския. Гласувай с невалидна бюлетина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто наистина не знам.Според мен единствения начин да се повлияе политиката в България е нещо като разстрела на Чаушеску.Иначе няма смисъл за мен.Най-вероятно отново следващите управляващи ще са ГЕРБ.Не знам кой ги избира и кой нормален човек може да гласува за партия,чиито втори човек и министър на вътрешните работи е пълен психопат,който през ден е в съда.Просто няма какво да ме накара да отида до урните.Всички са толкова дискредитирани в очите ми и не виждам някой ,който реално може да ме накара да отида с вяра до секцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Негласуването е най-нередно, защото уж се правите, че ви пука, а дори една бюлетина не отивате да пуснете. Не се обръщам към никого конкретно.

Ако смятате да не гласувате, моля ви, идете и зачеркнете цялата бюлетина - поне да е невалидна. Аз така смятам да направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво са променили пуснатите бюлетини.Значи с твоята празна бюлетина все едно гласуваш за победителя де факто ГЕРБ.Е няма как да ме обедиш да гласувам за тях.В последните години стана голяма кампания да се гласува,иначе нямаш право да критикуваш,да искаш сметка и т.н.Просто на водещите партии им е ясно,че си имат твърд електорат от психопати които ще ги подкрепят 100% без значение колко са дискредитирани.Останалите хора поне малко мислещи са погнусени и не им се гласува.Почват кампания нека гласуваме братя-така знаят че няма да гласуват за тях,но невалидните бюлетини и гласовете за непарламентарно представените партии отива при тях.Ако нещо се обърка ще си напечатат някоя бюлетина.Значи ти kal1ch ще помогнеш на ГЕРБ.Харесват ли ти?Пожарникаря ли ти е визията за премиер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как разбра, че невалидните бюлетини отиват за тях? Според мен по-голяма е вероятността някой да злоупотреби с празните бюлетини, но с невалидните ще е по-трудно.

Принципно и аз съм на мнение, че целия парламент е за разстрел, но тъй като те робуват на интересите на олигарсите, не знам кой трябва да се разстреля, че да се "оправим".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да има 20-30 % невалидни бюлетини, пък да видим за кой отиват. Да видим тогава кой колко процента ще има. Електората им е хиляди бройки, но на общата маса милиони гласували тези бройки биха били доста по-нисък процент. Невалидните бюлетини не отиват за определена партия, а намаляват процента им от твърдия им електорат. Тогава да видим мнозинство ... у паруамента ( както казваше последния председател ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Wayward: Решението да гласуваш или не, за кой и как, е единствено твое и е нещо много лично и по принцип би трябвало да лежи на собствените ти виждания и разбирания. Ако се решил да не гласуваш, ок, това е си е твое гражданско право, но след това няма логика да се оплакваш от това кой и как те управлява. И не на последно място бих искал да те помоля да се въздържаш от квалификацията "пожарникаря". Това е достойна и самоотвержена професия, нямаща нищо общо със субекта с който я отъждествяваш! Ако не дай се Боже ти се запали къщата, едва ли би се обърнал към човека дошъл да ти помогне с "Добре, че дойде, пожарникар тъп!" нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами отиват по този начин.Гласуваме 100 човека да кажем.40 за герб 30 за бсп.30 невалидни бюлетини.и така герб от 40% директно скачат на 50 и няколко процента.;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еб@си математиката. За жалост повечето са като тебе...

... робуват на интересите на олигарсите, не знам кой трябва да се разстреля, че да се "оправим".

Логично е кой. Първопричината, не последствието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво имаш предвид с ебаси математиката.Сигурно нещо ме храниш,но както и да е.Така стоят нещата гласовете,които не са за парламентарно представени партии автоматично вдигат котата депутати на победителя.Според мен е доста наивно да отиваш да пускаш невалидната си бюлетина и да смяташ че променяш нещо.Тук идеята за нещо като демокрация е толкова изкривена че просто няма оправия.Тук можем да си чешем пръстите и да се караме,но докато някой който няма какво да губи не хване снайпера и не поразчисти ще е едно и също.

Редактирано от Wayward
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не те храня, само казвам, че сметките не са баш така. Така става само ако малките се од*пят на големите при повторното.

Иначе в последното изречение е истината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както сте тръгнали да поразчистите,ще останем без депутати и министри ;),..ама до някъде сте прави,без туй няма 'файда' от тях...,но какво ще правим после..!? Ще ги заместим с други ...,които след няма и една година ще са същите,като предишните. Няма да има оправия скоро момчета,трябва да минат години..,десетилетия..,трябва да се промени манталитета,..начина на мислене,на всекиго от нас !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Българите сме си куц народ и има една оправия-бой.По-цивилизовано казано затвор и може би връщане на смъртната присъда за политическа корупция,като държавна измяна.С една работеща правосъдна система.Всеки политик трябва да живее в страх от това да прецака народа си.Защото в момента има чувство на тотална безнаказаност.Просто политик не е влизал никога в затвора,а сме на първо ниво по корупция.Ситуацията е страшна и трябват всякакви марки.Тук е форума на айфон-телефон който струва 3-4 работни заплати в България.От това следва че повечето хора тук се оправят някак,въпреки държавата.Така е като си силен,умен,можещ навсякъде ще се оправиш.Държавата ти създава пречки,но ги преодоляваш.Майка България е страшна за всички по-слаби.Все пак цивилизованоста на всяко едно общество се определя от отнешението му към по-слабите.А като знаете всеки един човек в неравностойно положение как се чувства в България ще разберете колко сме цивилизовани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да Ви попитам следното нещо:

Днес отивам да гласувам защото ... ?

Днес няма да отида да гласувам защото ... ?

Аз лично отивам да гласувам за да намаля купения вот в държавата. За мен е редно всеки да гласува. Какво е вашето мнение по въпроса. Иначе за мен, тази вяла кампания значи, че вече е разпределено повечето във властта. Явно активните в кампанията не са прилапали от пая.

П.п. Моето мнение е, че колкото повече хора гласуват, толкова повече може да се провалят предварителните договорки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...