Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Политика - коментари и мнения


The Shaman

Recommended Posts

Малеее положението наистина е страшно.Каква е скалата за търпимост, не я знам.Ако някъде ти си малцинство как ще се чувстваш ако не прекаляват с търпимоста към тебе?Забелязал съм че към богати малцинства прекаляваме до толкова, че можем да им оближем задника.Просто мразиш явно бедните,слабите,необразованите.По нагоре написах по какво се мери цивилизованоста на едно общество ами мнооого сме далеч от това за хора продукт на 2000 години еволюция.

Мога да говоря много за прекалената търпимост, но както казаха - отклоняваме се от темата.

Аз имам приятели и турци и цигани, както казах - не съм расист.

И когато аз съм малцинство или чужденец в друга държава се съобразявам със законите и нормите и. И ако не го правя, никой няма да ме търпи - нито мен, нито някой друг.

Обаче ти препоръчвам да потърсиш из нета как лидерите (не кой да е) на ДПС правят агитации на турски, как обещават (буквално) на турците в Турция Родопи, Добруджа и Айтоско поле...

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Asen_77

    153

  • Alxx®

    137

  • The Shaman

    92

  • eek

    68

Константин Иречек: „В България има само една партия – тия, що са министри, и тия, които искат да станат такива”.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един прочит на изборните резултати - ГЕРБ представлява 10 - 11%, социалистите 4 - 5%, ДПС 2 - 3%, тези на "опашката" 0,5 - 1%

Според тази калкулация непредставените са около 80%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Туркиня към ДПС: Престанете да насаждате омраза между българи и турци

dps-150x150.jpg

Мнението на една туркиня за ДПС взриви Фейсбук. Жената изказва искреното си възмущение от действията на партията и обвинява ръководството и в насаждане на омраза между българи и турци. Ето какво казва тя:

"Гласувайки за ДПС българските турци изгубиха надеждата да живеят спокойно в България. С вашия електорат , драги ми ДПС, насадихте изкуствена омраза между българи и турци. Лошо ли ни беше, когато българите толерираха езика ни и ни разрешиха да го изучаваме като свободно избираем ? Но не, вие искате той да е задължителен. Лошо ли ни беше, когато ни отвориха джамиите и си изповядвахме религията ? Но, не, вие сложихте мегафоните и ги надухте до максимум децибели да дразните християните. Лошо ли ни беше когато България призна пенсиите на двойните граждани в Турция ? Какво ви пречи , драги ми ДПС, в този рахатлък ? За какво използвате на митинги турския език ? Защо събуждате заспалия звяр на българина ? Кой ви дава право да говорите от мое име, от името на туркиня която е против вашата въшлива политика ? Кой ви даде право ? Циганите които ги купихте за 20-50 лв. или автобусите от Турция ? Говорете от името на циганите и от името на турците живеещи в Турция. Не използвайте моята вяра и етнос за вашите кирливи дела !!! Аз съм Български Гражданин с турско потекло и вяра мюсюлманска, а не продажна сган от ДПС. Престанете да насаждате омраза между българи и турци !! Вършете си работата за която ви плащаме с нашите данъци и с нашия труд. Оставете българските турци да живеят в мир със своите съседи и приятели ! Оставете ни на мира !!!“

http://nreporter.info/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Накрая стигнахме до разковничето. Проблема не е в Българи, цигани и турци а в ДПС. Движение за Пара и Свободия. Всичко, което тази партия прави е да мами и краде. Щом и Данчо Ментата стана виден политик за какво говорим. Проблема преди всичко е как тази партия набира свойте поддръжнци. Със страх, с пропаганда, с настройване едни срещу други. Честно казано тази партия си е едно живо ДС във наши дни.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от eek
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам Нова в момента и това което виждам е страшно! Виждам, че вече сме изгубили битката срещу ДПС! Всички ние българи, турци, арменци, цигани и др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва по някакъв начин да се отворят очите на народа. ДПС е създадена с цел да контролира, така наречените БългарскиТурци. Един Истински Мюсюлманин никога не би се опитвал да създава Етническа омраза в която и да е страна! В ДПС има агенти под някакво управление и целта им в момента е да създадат дразги между Българи и уж Турци. Тука турци няма! - в България всички сме Българи! Защо ли? -Защото единственото зло за Българския народ са те и искат да обърнат пищова, който действително, трябва да е насочен срещу тях. Време е всички да разберат това и да престанат да вярват на тези продажници! Народа е страдащ и лесно се манипулира. Трябва да сме единни, трябва да се измисли начин, за да се преборим с тази мафия, която си е създала демокрация в страната ни!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ГЕРБ и БСП не се споразумяха за коалиционна подкрепа

Близо 4 часа продължиха консултациите между ГЕРБ и БСП.

Днес не беше взето решение за коалиционна подкрепа между ГЕРБ и БСП, но и двете страни си оставиха вратички при бъдещи преговори и преосмисляне на спорните точки да се подаде ръка за политическа подкрепа.

По 4 от общо 12 приоритета е имало допирни точки между двете партии след днешните разговори, по останалите обаче не е постигнато съгласие.

Основното сближаване е в разговорите, свързани с евроатлантическата ориентация на България, подобряването на бизнес средата, влизане в единния банков съюз и възстановяване на доверието на ЕК към България, както и възстановяване на плащанията по европрограмите.

....

Източник: dariknews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

както и възстановяване на плащанията по европрограмите.

Най-вече. Че от другаде не остана за точене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Местан нещо се препоти:

"Има два лоши сценария за България. Най-лошият е незабавни нови избори. Вторият - още по-лош , е да се състави безпринципно, антиевропейско правителство с крайни националисти. Участието им във властта крие риска да взриви българския етнически модел и съюзът с тях прави всеки съучастник в тази опасна игра", предупреди Местан. Пред този вариант движението предпочита нови избори, тъй като се опасява, че това ще доведи до изолирането на ДПС от обществено-политическия живот и дори до забраната му."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той Бойко от там има най-много да взима, ама айде, че не е темата за форума.

Иначе мога да ги подкарам по имена, суми и обекти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то се вижда, даже и да не се напряга човек.

П.П. Местан ще го стегне халката в скоро време. Пътят към бул. „ген. Николай Г. Столетов“ 21 му е утъпкан, ако дойдат малко по - истински хора на власт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДПС ще подкрепи правителство на малцинството на ГЕРБ и ще му даде 300 дни толеранс. Условието е в кабинета да не влиза Патриотичният фронт. Това стана ясно от думите на лидера на ДПС Лютви Местан. Той увери, че движението не иска власт, дава подкрепата си и остава в опозиция, но крайните националисти не трябвало в никакъв случай да влизат в управлението.....

Източник: dariknews.bg

Нещо май никой не иска постове в министерствата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Демек: "Готови сме да се наведем и без вазелин, само да се вредим и ние за рахат локум. Аман - заман без националисти(мъничко по - истински от юруш), че локум в панделата не сервират."

:tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'Ку няма локум, и на баклава са доволни, само да не попаднат на парче от орехова черупка накрая....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оплюваният от доста хора fb хит Спиндерман:

Спиндермаан

Даваш ли, даваш народе

Бат Сали в Парламента да иде,

депутат български да стане,

с 800 гласа народен избранник.

Ще даваш, къде ще ходиш,

щом като трябва не гласуваш,

щом 25 години пасуваш,

щом от нищо не се интересуваш.

Синовете ти се дрогират,

дъщерите ти проституират,

морал и чест нямат значение,

плашат те с етническо напрежение.

Ти народе не се и страхуваш,

съгласен си даже да мизеруваш,

какво за теб има значение,

хем недоволен, хем пак без мнение.

Гордост и смелост не ти остана,

не сме народ, а тлееща рана,

докато сме апатична държава,

все Бат Сали ще ни управлява.

До кога така?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ГЕРБ не приема подкрепата на ДПС за създаване на кабинет на малцинството

ДПС и ГЕРБ няма да управляват заедно. ГЕРБ не приема предложената вчера от лидера на ДПС Лютви Местан политическа подкрепа за създаване на кабинет на малцинството. Това стана ясно след тричасовите консултации между ГЕРБ и Движението за права и свободи в зала „Запад" на парламента.

Причината ГЕРБ да откаже помощта от ДПС са принципните различия на двете партии във водената политика на ДПС, особено в последното коалиционно правителство на кабинета на Пламен Орешарски.

За да получат подкрепа от страна на ДПС, ГЕРБ трябва да се лишат от стабилно мнозинство в пленарната зала - това е един от основните доводи, които представиха трите дами от преговарящия екип на ГЕРБ - Цецка Цачева, Румяна Бъчварова и Менда Стоянова.

Източник: dariknews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая тиква май е решил да спомогне за нови избори, може би се надява на мнозинство при евентуални такива...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Димек, ние не искаме министри и отговорност, само да яден от баницата. Искаме да ви държим и вас за орехите и като не ни играете по свирката да ви го турим отзад.... Питайте Филип Димитов дали това е вариант за правителство....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ГЕРБ и ПФ постигнаха съгласие, патриотите ще подкрепят кабинет на Борисов

ГЕРБ и Патриотичният фронт постигнаха съгласие за коалиционно управление. След близо пет часа консултации патриотите заявиха, че ще подкрепят Бойко Борисов за премиерското място.

По отношение на политическата рамка успяхме да постигнем съгласие по всички точки, въпреки че позицията, която изразиха от Патриотичния фронт, се разминаваше. Това заяви Румяна Бъчварова от ГЕРБ след проведените консултации.

„Затова установихме, че имаме тяхното съгласие за подписване на споразумение за участие в следващото управление, което да бъде стабилно и да се базира на подписана програма, да има валидност цял формат”, допълни тя.

Бъчварова уточни, че от ПФ признават правото на най-голямата политическа сила да излъчи свой кандидат за министър-председател и председател на Народното събрание.

„Много бързо изяснихме характера на тяхната коалиция и това, което те ни представиха за нас е гаранция за стабилно участие в следващото управление. Разговорите преминаха по логиката на разглеждане на общата политическа рамка”, посочи още Бъчварова.

Източник: dariknews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПФ не са ли някакви като Атака? ДПС сигурно са се подмокрили сега....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не са. Или поне се са сътворени с пари на дпс. Мен ме е яд, че Боян Расате не е в играта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...