Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Политика - коментари и мнения


The Shaman

Recommended Posts

В България политиката и бизнесът са неразривно свързани - проблем голям, но малко се замислят.

И в тая връзка винаги ще има купен / корпоративен вот.

Втори голям проблем в БГ "политиката" - никаква приемственост, от една страна заради алчността на отделни личности и от друга заради наивния или заблуден народ.

То не беше цар дето щеше да оправя за 800 дни, то не беше Болен, то не бе пожарникар, бюрек и тн... Все хора, които идват спуснати без политическо образование и подготовка, а българите някак си им вярват.

Не може да има приемственост, когато се гласува за личност - това ново промиване на мозъците!

Днес един, утре ще дойде друг с по-голяма корпоративна група зад гърба си.

Гласува се за ИДЕИ - десни или леви. Само така може да има приемственост и да се следва ДАЛНОВИДНА политика.

Не случайно СДС беше съсипано на съставни части. Сега това правят и с лявото. Всичко се разпарчатосва.

В България всеки профан прави партия. Няма друга държава с толкова много партии.

Аз съм твърдо за вдигане на минималния праг за влизане в парламента и за намаляване броя на хрантутниците в него. Задължително ходене на работа и т.н. са допълнителни неща.

Без приемственост НИКОГА няма да има оправия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Asen_77

    153

  • Alxx®

    137

  • The Shaman

    92

  • eek

    68

Ей така се гласува. :)

post-12-1412692864,2602_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нерде Ямбол, нерде Стамбул :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне по гласуващи да бяхме Амстердам на Балканите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Сиатъл е нещо подобно. Една приятелка от там казва "Тук е истинската България". За вота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Резултатите от секцията в Единбург:

Гласували 331 души, от които 318 действителни. Топ 5 на партиите и коалициите са:

ПП ГЕРБ - 114

Реформаторски блок - 108

ПП Глас народен - 22

Зелените - 20

Коалиция АБВ - 16

БСП - 6

ДПС - 0 (нула)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, такива петиции може да се правят през ден, да се събират хиляди подписи и т.н.

Но реалността е друга. Кучетата си лаят, а кервана си върви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюрека се бил отказал от парламентарен пост за сметка на евродепутатството си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То прозираше, че мръсникът изчаква да види какви ще са резултатите на изборите и да прецени къде да иде... Такива трябва да се "отзовават"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искров ще говори с гласа на Орешарски

Свързаният с Пеевски PR на предишното правителство Ани Димитрова е назначена в пресцентъра на БНБ

Георги Желязков

Българската народна банка (БНБ) предприе действия. За съжаление не в посока справяне с казуса КТБ, а в посока интересна промяна в състава на своя пресцентър. По неофициална информация на "Капитал", потвърдена от два независими източника, бившият директор "Връзки с обществеността" в кабинета "Орешарски" Ани Димитрова вече е в управлението на пресцентъра. В свойствата на файлове изпратени от институцията се вижда, че са редактирани от човек със същото име. От БНБ обаче отказаха да потвърдят официално информацията, поради което засега не се знае конкретната длъжност на Димитрова.

Професионалният път на Димитрова започва като журналист във финансовия ежедневник "Пари", а впоследствие е автор и водещ на предаването "Бизнес клуб" в BBT (сега News 7). През 2005 г. поема маркетинга и международните връзки в Българския спортен тотализатор, когато негов шеф е Ирена Кръстева, майка на кандидат-депутата от ДПС Делян Пеевски. През 2008 г. е назначена за директор на маркетинга и рекламата в БНТ, за да дойде 2013 г., когато става директор "Връзки с обществеността" на кабинета "Орешарски".

Освен че е била доверен човек на Ирена Кръстева в спортния тотализатор, през миналата година сайтът Noresharski.com разкри, че някои от имотите, свързани с Делян Пеевски и майка му, са собственост на "Алфа медиа груп" ООД. Фирмата е регистрирана през 2005 г. от Ани Димитрова, като първоначално издава вестник "Контрасти". Тя е собственик и управител в нея до 2006 г., след което участието и е заличено. Справка в Търговския регистър показва, че в момента компанията е еднолична собственост на Асен Радулов, който също се смята за доверен човек на Кръстева, включително покрай придобиването на ТВ7.

Въпреки че в момента на разкритието работата на Димитрова беше да отговаря на въпроси и да се грижи за предоставянето на информация, тя успя да отбегне всички питания, свързани с връзките с известните майка и син.

Любопитното в историята е, че ако голяма част от професионалните занимания на Димитрова са свързани с Пеевски, дали и назначението й в БНБ е станало по тази линия?

Оригиналият материал capital.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм расист, но да - прекаляваме с "търпимостта" към малцинствата...
Малеее положението наистина е страшно.Каква е скалата за търпимост, не я знам.Ако някъде ти си малцинство как ще се чувстваш ако не прекаляват с търпимоста към тебе?Забелязал съм че към богати малцинства прекаляваме до толкова, че можем да им оближем задника.Просто мразиш явно бедните,слабите,необразованите.По нагоре написах по какво се мери цивилизованоста на едно общество ами мнооого сме далеч от това за хора продукт на 2000 години еволюция.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пффффф евала за последното мнение! Много често споря с приятели как малцинствата са ни най-малкия проблем, но хората толкова са се озлобили, че нищо не искат да те чуят. А през това време истинските виновници си ни крадат, докато ние мразим нещо, което не ни е виновно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега Wayward,искренно съжалявам за "търпимостта", която изпитваш ! В родния ми град - Кърджали, тези групи - цигани и турци- от малцинства се превърнаха в мнозинства.

Не, не може в магазина да ми казват на касата вместо "Здравейте", "merhaba". Да, може и да съм малък още и да не съм видял много от живота, но ми е гадно да излезна и да съм заобиколен от прости хора, които постоянно да ми говорят на турски и да се чувствам неудобно между тях . И за да не кажете, че гледам лошо на нещата или че съм прекалено груб, искам да кажа : имам и много приятели турци, но се съобразяват, когато са с мен, могат да говорят на турски вкъщи, но никога навън. Гадно ми е да свързват града ми само с турците, но такава е действителността . Съжалявам, че още голяма маса от тях са заблудени и гласуват за нещо, което никога няма да им помогне.

Докато не се премахне двойното гражданство, не смятам, че ще се оправят нещата. Не искам да натоварвам никого с това мое мнение . Живял съм 18 години в Кърджали.

Надявам се да не е много объркано . :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обсъждахме етническа партия, май, не етнос? Придържайте се към същината, че става чорба.

Ако дпс не си разиграваха коня както искат, нямаше да има подобни случки като от горния пост. Лично аз имам задържане в този град преди 20 години, защото почупих витрините в магазин, в който отказаха да ме обслужат ако не си поискам хляб на турски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще кажа, че във всяко стадо има мърша! Не може да слагате хиляди хора под един знаменател! Феникс, ти би трябвало да го знаеш добре. При мен работят две семейства цигани, да цигани. Те са такива и не ги е срам от това. Чисти, работливи, че дори повече от "нашите"! От близките села са, имат къщи, земя. Има и две жени от Столипиново, за да не кажете, че по селата е друго. Ами и за тях мога да кажа същото. Евала! Включих се с това лирично отклонение, защото отдавна наистина не сме по темата;)

Докато пиша, нещата са се променили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казвам се, Христо.

Така , не мога да си кривя душата, има турци, с които съм горд, че ги познавам !!! По- голямата част подкрепят ДПС, защото са част от своите, въпреки че и те остават мачкани отдолу. Всички сме равни, но има има и по- равни, колкото и изтъркано и клиширано да звучи.За съжаление партийната принадлежност играе много лоша роля, и докато не се осъзнаят управляващите и изчезне тази шуробадженащина, нищо няма да е, както трябва и ще продължаваме да потъваме стремглаво .

Пак излезнах от темата, съжалявам.

Редактирано от Mr.Phoenix
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мисля, че сме излезнали от темата. За първи път ДПС постигат такива резултати на избори и логично в момента са във всяка уста. Партията се представя предимно от турци и аз смятам, че те нямат място в парламента. Както беше казал някой напред в темата "Хора, които не живеят в България, не могат да диктува моя и на съгражданите ми живота".

П. С. Разбира се, дебатите да са в рамките на нормалното. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си живее тука ще го преглътна, но дето ги даваха тия платили им билетите за байряма, не знаят български и не могат да разберат какво ги питат ама ще гласуват, това беше нагло....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирайте погрешно! ДПС нямат място в парламента! Би трябвало да са синдикат например, не партия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има хиляди такива българи(не, че циганите не са българи), но за тях не казваш нищо. Адаш, спести ми обясненията за това какво имаш предвид! Всички видяхме/прочетохме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, баце такива българи. Обаче те няма да ти доведат полумесеца над главата и няма да искат да откъснат част от родната ти земя, няма да те накарат да се почувстваш чужденец в своята страна. Аз съм против всеки, който вреди на страната и народа!

Много от вас знаят какво ми е отношението към друговерци и въобще други етноси, знаят, че най - уважаваният от мен бивш работодател е турчин и по този повод моля да не се тълкуват думите ми като обидни за даден народ. Аз съм анти-дпс, не съм против хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на мача и се почувствах чужденец в собствената си държава. Не че съм ги проверявал, но все си мисля, че не бяха цигани и турци хората, които палиха димки и пиратки по "националния" ни стадион. Не бяха турци и цигани тея, които трошиха стъклата на автобусите крещейки "За България, сърце, душа". За сметка на това пък в Белгия редовно хапвахме в заведението на едни турци, които като ни видеха постилаха специално масата и ни канеха с "добър апетит, брате" на чист български. Та те в друга държава ме накараха да се чувствам у дома си, докато тук "сънародниците" ми ме карат да се чувствам чужденец. Това по последното мнение.

Относно ДПС, смятам, че те нямат място в парламента, не защото се опитват да ни наложат някакви ислямистки ценности или да защитават турски интереси, а защото смисълът на съществуването им е да се награбят с пари и да облагодетелстват престъпници. За съжаление, в това отношение не са много по-различни от повечето други партии, така че едва ли е изненада, че статуквото толкова години не се променя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пътували в един самолет Обама, Путин и Лютви Местан. По едно време самолетът започнал да пада. Обаче на борда имало само един парашут.

Обама веднага казал, че е редно той да се спаси, защото е лидерът на най-голямата и силна държава в света и отговаря за 25,000 ядрени ракети, с които кой знае какво ще се случи, ако него вече го няма.

Путин казал, че държавата му също е могъща, а и техните военни са по-неразумни даже от американските, така че ако не се спаси той, целият свят може да пострада.

Местан обаче им припомнил, че и в трите държави основният принцип е демокрацията, затова е редно да се определи кой да се спаси чрез гласуване. Нямало какво да кажат срещу такъв довод, така че се съгласили. И когато нашият човек спечелил вота и скочил с парашута, Обама попитал Путин:

- Добре бе, в тоя самолет бяхме само тримата, нали така?

- Е да, разбира се.

- А тогава тоя как успя да спечели с 13 гласа!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...