Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви


mupo

Recommended Posts

wwdc2013.png

От 10 до 14 юни ще се проведе Apple Worldwide Developers Conference 2013 (WWDC 2013)

На нея се очакват да бъде представени:

  • следващата основна версия на iOS - iOS 7
  • следваща версия на Mac OS
  • oбновена линия Macbooks
  • нововъведения в iCloud

Конференцията ще се проведе в залата Moscone West в San Francisco, но както винаги билетите са разпродават моментално, въпреки цената им от $1599

Още информация на официалния адрес https://developer.apple.com/wwdc/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Появи се официална апликация в AppStore за събитието.

https://itunes.apple...d640199958?mt=8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

apple-ios7-screenshots.jpg?w=942

The layout is cleaner, the look is more minimal and the colors certainly seem to pop a bit more

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да очакваме от iOS 7

7be38a6c34aacf89.jpg

Ако следите новините в сайта редовно, няма как да не знаете, че конференцията за разработчици на Apple, WWDC, ще се състои в началото на идната седмица. С непривична за анонсите си покана компанията от Купертино потвърди, че в официалната презентация в първия ден от събитието Тим Кук и неговият екип ще представят новите версии на iOS и OS X. Не е ясно дали ще видим и нов хардуер, но както обикновено софтуерът е с поне една идея по-интересен. Медийното пространство е обсипано със слухове и предположения за бъдещето на мобилната платформа, налични са и стотици и дори хиляди концепции за визията на новата версия на операционната система. Apple обаче запазва нивото на вътрешната си сигурност високо и в мрежата не е изтекъл нито един официален скрийншот или дори мъглива снимка на дисплей.

Седмица преди анонса на iOS 7 е време да обобщим какви са най-сигурните потенциални новости и промени в платформата.

Нов дизайн

fcc22e086a4f55bc.jpg

Най-сигурната промяна, която ще видим в новата версия на iOS, със сигурност е пълният редизайн. Както сме писали неведнъж, ръководител на интерфейсното подразделение в Apple вече е сър Джонатан Айв, индустриалният дизайнер на Apple. Няма място за съмнение, че скюоморфичните елементи и текстури ще умрат с iOS 6. Айв е известен с вдъхновението, което черпи от модернистичния немски дизайнер Дитер Рамс, а правилата на доайена изключват симулирането на предмети и материали с козметична цел.

Интерфейсът на новите версии на iOS и OS X ще бъде максимално плосък и изчистен, залагайки най-вече на функционалните елементи. Със сигурност платформата няма да достигне до спартанския минимализъм на Windows Phone, но градиентите, отблясъците, текстурите и анимациите ще бъдат сведени до минимум. Това е очаквана от много потребители промяна, особено имайки предвид, че дизайнът на iOS се е променил минимално от анонса на платформата заедно с първия iPhone през 2007 г.

Повече свобода за разработчиците

8714c9e9438bf576.jpg

iOS все още е платформата с най-богат набор от наистина добри и изпипани приложения. До известна степен това се дължи на отличните инструменти, които Apple предоставя на разработчиците, но и на страхотните възможности за монетизация, които iOS предлага. SDK-то за Android обаче става все по-богато. По време на Google I/O видяхме опция за синхронизация на прочетените нотификации и други иновативни идеи, които все още не са налични в iOS.

В интервюто си с Уолт Мосбърг и Кара Суишър на D11 Тим Кук потвърди, че iOS 7 ще бъде с една идея по-отворена от предходните версии на платформата. Не е ясно в какво точно ще се изразява това, но очакваме разработчиците да могат да се намесват в системния панел за споделяне и дори да добавят разширения към Safari и Notification Center. Много потребители се надяват на отваряне на Siri към приложения от трети страни, но това надали ще се случи сега.

Очакваме iOS 7 да бъде по-контекстуално ориентирана и да дава повече свобода както на потребителите, така и на разработчиците.

Смяна на приложения по подразбиране

c9e0c95beaab9d13.jpg

Все повече потребители използват алтернативи на вградения в iOS софтуер. За много Mailbox и Gmail са по-добри мейл клиенти от Mail.app на Apple, а Chrome е по-удобен браузър от Safari. Дори няма нужда да споменаваме предимствата на Google Maps преди Apple Maps. За съжаление няма как да смените приложенията по подразбиране и всеки линк, който трябва да стартира приложение, води към вградените решения на Apple, дори да не ги използвате.

Макар да не е в духа на Apple, от съществено значение е компанията от Купертино да позволи на потребителите си да избират какви приложения по подразбиране да използват. Десктоп платформата на Apple, OS X може това от десетилетия.

HiComm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако излезнат с такива икони, уинтър онова завинаги:))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим 7-8 дена, дали ще има свобода или не... Излишното чесане на езиците е ненужно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не е излишно, в него се раждат много истини и много идеи ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне редизайна ще е налице, дано не се окаже кофти идея. Дано да добавят само 1 нов цвят, а не всичките цветове на дъгата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм... гледайки тези квадратни икони , хич не ме обземат позитивни чувства...дано се окаже само мит..

Наречете ме консервативен , но някак си ми харесва сегашният дизайн на iOS и никак не бих искал да бутат в тази посока...

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шеф на iOS е Джони Айв, така че кажи сбогом на сегашния фасон. Нещо не съм очарован и аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шеф на iOS е Джони Айв, така че кажи сбогом на сегашния фасон. Нещо не съм очарован и аз.

Това с тези грозни икони е Fake....силно се надявам да не са такива....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не добавят в 7цата възможност за смяна на теми?

Ново поле за изява на разработчици. Нови пари за апъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грозотия ужасна! Някък си не виждам логика да дублират пикселите в новите устройства, каквито са слуховете, за да показват плоски икони като на първия ми Ериксон отпреди 12-13 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Едва ли ще дублират пикселите (освен при Mini-то).

2. Доста дизайнери са на мнение, че плоският дизайн предлага по-адекватни метафори. Не смятам, че иконите ще са като на онази картинка, но вярвам, че ще са по-изчистени. На мен лично WWDC приложението ми допада като дизайн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Закръгленията на иконите нещо не ми се връзвът с досекашния дизайн на Apple устройствата. Прекалено "андроидски" ми изглежда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...