Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Лични впечатления, мнения, отзиви, критики и хвалби за iPhone 6/6 Plus


Alxx®

Recommended Posts

Пробвах с кутрето на крака - става! С палеца не ще! Пустия му Епъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам от около три седмици iPhone 6. Вече имам впечатления, които ще споделя по-нататък. Това, което бих желал да вземете под внимание е, че не съм от т.нар. “зомбита” или пък “хейтъри” и тези от вас, приятели, които очакват някоя от двете крайности съветвам да не четат. Не съм специалист в нито една от коментираните области, затова, моля за извинение от тези, които са, но ще се опитам да изложа усещането си от дизайна, което е базирано на субективно възприятие, както и друго такова, от техническите възможности на дивайса.

Дизайна – за първия iPhone, който е създаден за работа с две ръце мога да кажа, че е много голям за моят вкус. За работа с една ръка и дума не може да става. За тези, които ще се опитат да възразят ще кажа, че това освен моя констатация е и факт, който се базира на разбиране, че ако държейки дивайса с дясна ръка при опит да се достигне най-горната икона вляво на екрана с палеца това е невъзможно или трудно... сещате се. При опит да се направи това “упражнение” опастността да го изпуснете е много голяма, защото премествате центъра на тежестта нагоре и ако не държите хоризонтално iPhone се опитва да се “изсули” от дланта ви. Освен това е и много лек, което ведно с размера му го прави още по-труден за боравене с една ръка. Да, от Apple са измислили нещо хитро, което да компенсира донякъде този (за мен) недостатък – при бързо кликване два пъти на Home бутона екрана “слиза” надолу с около 50%, (ако не се отчита разстоянието, заето от фикснатите икони най-долу), което вече е напълно достатъчно. Пак в тази посока са и възможностите за по-големи икони (за първи път), както и многообразие от възможности за големина на шрифтове, контраст...

Екрана е великолепен, има и добра видимост под голям ъгъл. Най-много ми харесва как се гледа в приложенията, които са си Apple. За радост екрана се поддържа много лесно в перфектно състояние, достатъчно е да го потъркате в някаква хомогенна тъкан и всички следи от употреба изчезат. Задната част на корпуса, имам усещането, че ако е в джоб с монети или ключове ще се издраска, но нямам намерение да правя подобна дивотия, поне не нарочно... Ръбове и ъгли няма, всичко е заоблено. Този подход, както и самият материал правят възможно лесното взимане на дивайса от хоризонтална повърхност. Рядко съм гладко избръснат, имам и коса и мога да кажа, че iPhone 6 скубе. Четох, че и други са усетили. Предполагам са някакви технологични луфтове, които са много малки и трудно различими с просто око, но е много гадно усещането, когато след разговор махам от ухото телефона и... няколко косъма от брадата...

Освен размера, който коментирах, другото, което не ми допада е разположеието на on/ off бутона – отстрани! Уверен съм, че има причина за това, каква е може да гадаем, но това е едно от решенията на Apple, което мога да кажа, че е в пълен противовес на всичко, което “декламират” по презентации и следват (тук май е по-подходящно да се употреби минало време), като стил и логика. Боравенето с въпросния бутон с една ръка е невъзможно, без значение дали с лява или дясна, или стискайки задействате +/ - бутоните от противоположната страна, или се стартира някое приложение, което неволно задействаме от екрана, опитвайки се да се “доберем” до заветния бутон, или... дивайса тупва в краката ни. Другите бутони са на местата, където сме свикнали, но усещането ми е, че са някак си “халтави”, особено този за спиране на звъненето и Home бутона, но за сега нямам оплаквания.

Като цяло, вземайки последното произведение на Apple в ръка усещането е за нещо изключително добре сглобено, направено с много мисъл. Това трае до момента, в който не прекарате пръсти по горната част на гърба или не се опитате да боравите с дивайса докато е легнал на хоризонтална повърхност – камерата, разбира се! Това е решение, което няма и не може да има никакво оправдание! Дали дизайнерите не са били по-настойчиви, дали инженерите са “дали” повече от тях, но този, който е взел окончателното решение за това... Егати, ако някъде пишеше “сделано в /....../” да се примири човек, ама...

6 – та работи много бързо и имах си аз, при тези показатели. Моето сравнение е с 4S, така, че за тези от вас, които са ползвали някой от следващите модели, предполагам, че усещането няма да е толкова осезаемо. Чуваемостта е великолепна! Да, усещането ми е, че се чува по-добре, звука и през слушалки е много по-силен и широкообхватен. Високоговорителя (само един е, няма стерео) е изключително силен, спокойно може да се слуша музика или провежда тел. разговор. Усеща се и при силата звънене.

Батерията до момента ми държи точно две денонощия, така беше в началото и при 4S. Имам voice ~ 2 до 3 часа дневно, 4 e-mails, от които само единия push, другите fetch 15 min, сърфиране в мрежата, четене на новинарски приложения, писане тук – там, коригиране на някакъв документ... това е, игри не играя, Facebook нямам, камерата ползвам мноооого рядко и то предимно за “сканиране” на документ, музика слушам ~ час.

Както е ясно впечатления от камерата и Touch ID нямам. От второто, предполагам, че никога няма да имам.

За финал ще кажа, какво възкликна дъщеря ми, когато видя iPhone 6 за първи път – “Ееееее, като на мама!”, а тя e с последния Samsung. :tooth:

Скубе та се кине-спор няма, double tap на хоум бутона върши работа донякъде наистина ( удивен съм че доста специалисти тук незнаят за тази функция и защо е !!! power бутона е недуразомение и е напълно вярно че все е греда ако го заключваш с лявата ръка, с дясната е малко по - добре , в общи линии ей това е и моето мнение по въпроса , а тези с плюса имат още по голяма греда според мен :D дори и да не признават :D , ама това е , мен ми харесва че малко се доближава като усещане до първия iPhone което е супер а си върши работата за която е направен.

П.П. А и се отключва най лесно от всички модели до сега ;)

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това слизане на долу ми изкара акъла преди време. Помислих си че телефона ми е полудял :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама гредата ти не я разбирам. То да не е фатално - да си купиш неподходящ телефон. Докато докарам до епълката, бяха едни Q-теци, HTC-та и Сони-та и жената ми беше забранила да си купувам нов телефон, че утепвах по седмица докато ги къстъмизирсм. Сега съм с 6 и ще отворя и плюса да видя как е. А скубане не съм усетил. Double tap е без грижи и го ползвам по изключение. Екрана ме кефи максимално, а бързината е ненадмината.

За power бутона съм съгласен - даже май писах преди време. Батерията ми е важна, и вървим към плюса само заради това!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. А и се отключва най лесно от всички модели до сега ;)

Щото за другите-пот,мазоли и кръв по ръцете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В семейството ми вече има два апарат 6+ и всички сме доволни от продуктът! Проблемът ми обаче с музиката не иска да се реши.... Купил съм си програма за теглене на безплатна музика и филми от App Store,но след последният ъпдейт на операционната система музиката вече не се изтегля! Досега изтеглените файлове си се плейват,но за нови и дума не може да става! Същото е положението и при iPad Air.....

Та въпросът ми е да ми препоръчате нова програмка,ако има разбира се такава възможност....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото за другите-пот,мазоли и кръв по ръцете.

Е не е като да ти излезнат мазоли от безумно натискане на клавиатурата на компа, ама то понякога малко не стига на хората , да са в добро психическо и физическо здраве ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

малко не стига на хората , да са в добро психическо и физическо здраве ;)

Открии го най-накрая.;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та въпросът ми е да ми препоръчате нова програмка,ако има разбира се такава възможност....

Сещам се само за MusicBox от сидиа, но на 8.1.1 не работи. Или поне на iPhone 6 с 8.1.1 не поиска да тръгне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За теглене на музика под iOS 8 използвам Downloads от AppStore Pro версията.Има и Lite версия,но е с лимит на теглене.Това май е последната програма останала в AppStore,която позволява свободно теглене на музика и не е вързана към SoundCloud като повечето.Другият вариант е някоя програма от Cydia,както Алекс казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MusicBox без джейл

www.pgyer.com/mbox

Редактирано от Tarashev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продадох си 5-цата и сега се мъча с едно блекбъри което не може да се настрои за поща без някакъв специален план :guitarred: и до като се забавлявам и чакам Теленор да заредят си мисля сив или бял да е телефона. Аз след 4-ките съм имал само бели, харесват ми, обаче тази в магазина ми вика то се купували само сиви (и само сиви демота има в теленор). Да не би белия да не е станал добре? Рамката как е на белия, я някой да каже който е имал бяла 5-ца бялата 6-ца ок ли си е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами отиди примерно в Техномаркет и го виж на живо, само ти можеш да си прецениш дали ще ти хареса.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продадох си 5-цата и сега се мъча с едно блекбъри което не може да се настрои за поща без някакъв специален план :guitarred: и до като се забавлявам и чакам Теленор да заредят си мисля сив или бял да е телефона. Аз след 4-ките съм имал само бели, харесват ми, обаче тази в магазина ми вика то се купували само сиви (и само сиви демота има в теленор). Да не би белия да не е станал добре? Рамката как е на белия, я някой да каже който е имал бяла 5-ца бялата 6-ца ок ли си е?

Колега, на кое казваш "бял" апарат?

Относно Блекбери-то не знам какъв модел е, но последните им варианти нямаш проблем да ползваш мейл клиент и не ти трябва изобщо блекбери пакета от мобилния оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силвъра с бялото стъкло (за отпред ме интересува как е)

ПП

Къпината е модел 9900

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Белия вече е Silver, черния Space Gray. Аз лично в гърба не намирам особенна разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има. Спейс грей категорично изглежда по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силвъра с бялото стъкло (за отпред ме интересува как е)

ПП

Къпината е модел 9900

Идеален е, но зависи кое бяло точно те кефи.

Аз съм цветови помияр и нямам претенции за вида бяло и като такъв цвета ме кефи определено.

Виж го сам и това е най-добрия вариант за преценка.

Иначе на 9900 му трябва пакет, да.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да каже как е алуминия на спейс грея 6-ца, драска ли се като черните 5-ци. И като цяло как е алуминия сравнен с 5-ците? (аз моята бяла 5-ца след 1г в ТПУ кейсове нямаше и следа т.е съм доволен), трябва ли да се внимава с нещо с 6-ците или да знам към кой да се насоча силвър или спейс грей? Преди беше голяма истерия с тоя алуминии на 5-ците сега не чувам нищо за 6-ците.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има доста скратчтестове в тубата. Мнението ми е, че се драскат изключително лесно 6-ците ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уплътнението на дисплея или антените отзад?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Антените отзад :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На всичките попива, не само на сребристия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...