Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Лични впечатления, мнения, отзиви, критики и хвалби за iPhone 6/6 Plus


Alxx®

Recommended Posts

Документите са подписани физически вчера, към 16ч следобед, днес сигурно няма да мога да отида или поне до 18ч няма да мога.Казусът е дали могат в магазин да ми го сменят, като е получен по куриер, то си личи от самите документи...Ще звънна да се поинтересувам как стоят нещата. Честно казано започвам да се разубеждавам от смяната, ако ще трае повече дни, не искам да оставам без телефона. Днес ще видя дали друг, освен мен забелязва светлата точица и ще преценя. Колебая се...Като се разрових в нета, видях че е доста често срещан проблем - не че искам да ви подстрекавам, но само аз ли съм каръка тук, никой ли не е срещал шестица с изгорял или заседнал пиксел?

Опитах се да го снимам:

d4e0125fab02de05a8da707e48fb3ec5.jpg

Да видим някой ще го забележи ли...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На третото поле, близо до горната линия.

Сменяй го.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На милиметър под линията в средата ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В третото поле, повече в дясно, към 2/3 и по средата, не точно под линията. Ще говоря днес и ще пиша резултата, месец няма да чакам, ако ще слон да е, не пиксел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо няма да чакаш? Мога да ти кажа от опит (преди години имах точно такъв пиксел на телевизор PIONEER) от тук натам очите ти ще бъдат постоянно и непрекъснато точно на това място и колкото и да си налагаш да не го правиш, така ще бъде. По-добре изчакай месец ако трябва и си вземи такъв без дефект. Като те гледам не си дете и вече трябва сама да си стигнала до извода, че нетърпението в живота се наказва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав, като го знам все там гледам. Сега говорих с Теленор и вариантите са два - да им го пратя до централата за моя сметка, да развалят договора и отново да се сключи и да се изпрати нов телефон, това трябва да стане до 14 дни, според условието за сключени дистанционно ( по телефона ) сделки. Вторият вариант е да отида с целия комплект в магазин и там да го оставя за подмяна, като все още не знам за колко време ще стане това ( в първия ще е поне няколко дни ). Сега ще звънна да питам управителя в магазина в мол Сердика, защото ми е най-близо и ще пиша пак. При този вариант не е нужно да бързам, може да стане през двете години гаранция. Това, което ми хареса е, че опция ремонт няма, директна замяна с нов телефон, остава да намеря връзки и телефона да се придвижи максимално бързо.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с нашия регионален.

Отиваш в магазина, пускаш рекламацията, служителя звъни на лицето, което представлява сервиза (Александър) и по това, което разбрах до 3 дни трябва да ти го сменят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, току що говорих с управителката на магазина в мол Сердика и тя каза също 3 дни, чакам обаждане за подробности и ако е така сигурно другата седмица ще го дам, да не хващам почивни дни, зависи и от уговорката с тях де. Три дни ще преживея все пак.

Бясна съм! Сега ми се обади управителката в мол Сердика и ми заяви, че те не могат да приемат апарата, след като договора е сключен по телефона... Едва се сдържах да не я набутам там, дето и е мястото, щото примерно ако не съм го видяла сега, а след две седмици какво правим - нали имам гаранция и навсякъде на територията на България са длъжни да ми приемат рекламацията по закон?! Сега ще търся къде другаде да звъня, че ми е черно пред очите направо...ако има някой работещ на подходящо място или с познат, който би ми приел гаранционния апарат без свинщини, моля казвайте!

Едит: днес след работа отивам в бизнес парка за директна замяна! Много съм доволна, пуснах жалба снощи и днес вече има резултат и то чудесен! Браво на Теленор!

Поредна корекция: Щастлива съм, взех си новото телефонче, очарована съм от бързата реакция и коректното обслужване, а съвсем друго е усещането телефонът ти да е ок!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Дисплея ми в горната лява част като го натисна пука, дали ще ми го сменят за това, защото е много дразнещо?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На моя 5s беше така и го смениха в Криейтив. Моя е Щатски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай се, все пак ти е в гаранция.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми утре отивам с баща ми, да видим какво ще го направят. Най - много да ми го бавят 30 дни...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не би трябвало да е толкова, защото няма да се ремонтира, помоли в магазина да ти го изпратят приоритетно, за да не се мотае много, кажи че нямаш друг апарат, който да ползваш през това време, можеш да си направиш устата и за оборотен, ама надали ще има.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-тъпо е, като ти дадат Нокия с фенерче оборотен като си оставил Смартфон. Очевидно че ми трябва смартфон, а не Нокия за ало ало ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми, те и нокии нямат достатъчно :-)

Нямам за съжаление номера на жената, която ми помогна на мен при смяната, обади ми се от централа...може би, ако се пусне едно запитване с молба за съдействие при смяната от формата на сайта, нещата ще минат по-лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само като го предаваш попълни всичко в приемо предавателните протоколи. Огледай в говорилня има две теми за проблеми при предаване на телефони за ремонт. Едната тема е от мен, свързана с Мтел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То няма да ги попълвам аз, а баща ми. Но все пак ще го "водя" кво да пише.

Дадох го, все едно ми я няма ръката. Сега разбирам всички които са си дали телефоните за гаранционна замяна :(

П.С Днес ми се обадиха да ми кажат, че телефона ми е ПОПРАВЕН??? А като го проверя по IMEI излиза Find My iPhone : Unknown не знам вече какво да мисля :/

П.С2 Днес си получих новия телефон, всичко е наред :)

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм доста доволен и от джейл експириънса. С какво ли не го блъскам, грешка няма. На предишните все нещо бъгва, засяда в рестарт и цяла нощ ги съживявах.

На моят пък в горния ляв ъгъл под ръба на стъклото, сякаш е ожулено отвътре..

Като цяло с мтела САМО ядове. Без подробности съвета ми е като сключвате договор или разпитвате за условия, винаги ги карайте да повтарят, задавайте въпросите си по няколко пъти, и преди да подпишете пак повторете всяко условие! Постоянно все не са разбрали или са си мислели друго и тн., овъртат яко и накрая като подпишеш край.

Редактирано от apomarinov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва като подпишеш договор на мтел да ти казват "Честито, току що се прецака" :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хвалба: Твърде преувеличени са клиповете в тубата с драскането на дисплея.Нося го без протектор от 3 месеца, като два от тях бяха в активния ловен сезон (ципове,патрони,ножки и прочие) - нямам драскотини или деруги.За драскотините по корпуса не мога да кажа нищо,защото съм с кейс, но дори и там, където се "впиват" щипките на кейса, не остават никакви драскотини.

Критика+отзив : Появи ми се въпросният кресцънтгейт (изместването на лицевата камера).Сега е повече, отколкото преди, но дори и сега е НЕЗАБЕЛЕЖИМО и трябва да се вторачиш под определена светлина и ъгъл.Функцията на лицевата камера е незасегната от това.

Отзив + мнение : Мислех, че имам "лилаво сияние" на камерата, но след достатъчно снимки на тъмен фон на различни светли обекти ( като тая : feb583e3b4a1a2ce4ef5f4d65233912a.jpg ) , смея да твърдя , че с 8.1.3 е регулирано и премахнато.

Отзив 2 : Батерията спокойно поддържа същия юсидж като апаратите с 2800 амперовите батерии на съседната ОС (8.1.3 е по-добре при мен, отколкото 8.1.2)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя вече има 2 драскотини на дисплея, това не ми се е случвало от години на телефони с горила глас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече 11 дни съм с 6 Plus и мога да кажа, че съм доволен. Притесненията ми за ротацията на спрингборда се оказаха неоснователни - рядко ми създава неприятности.

С размера се свиква само по един начин - различно държане. До този момент бях свикнал да обхващам телефона с цяла ръка. С Plus-a това е трудоемко, затова пръстите ми остават отзад, а с палеца си ползвам телефона напълно нормално само с една ръка. Задължително условие обаче е наличието на тънък гумиран калъф, който да придаде захват. Иначе просто ще го изпускам при всяко вадене от джоба.

Батерията е просто супер - дори на джейлнат телефон с накачени 20 туийка ми държи ден и половина-два с включено всичко + игри и ГПС програми. Имам и една резервна 2500 mAh в портмонето с размерите на кредитна карта, която е за бекъп, ако се наложи (досега не се е).

Оптичната стабилизация може и да я има, но за мен е чисто и просто маркетингов трик. И ще ви кажа защо - използваема е само в точно определени моменти, когато има средно количество светлина. Дори с програмки от стора, ще ви е трудно да направите остра снимка с експозиция от 1/2-1 секунда и повече. Ако се използваше във видео записващи програми като UltraCam (4K), цена нямаше да има, но уви. Предполагам е ясно на всеки, но да спомена и че тази стабилизация евентуално би спомогнала само при снимане на статични обекти. Ако някои си мислят, че в дискотеката ще направят уникалните снимки на компанията, благодарение на ОС-а, ще бъдат разочаровани.

Най-голямото предимство на телефона е дисплея/резолюцията. Лошата новина е, че доста от разработчиците буквално се туткат в добавянето на поддръжка за новите резолюции (обявени през септември, 2014) и приложения като eBay, Sinoptik, ОLX, Runtastic Mountain Bike (и др.), Speedtest, Econt, BG TV guide, Katalozi (и това са само тези, които в момента имам на телефона), a доскоро и Tapatalk, Tinder, навигациите... просто изглеждат лошо на този красив дисплей. Ситуацията напомня прехода от 3.5" към 4" с грозните черни ленти горе и долу.

Старата ми 5-ца в момента ми изглежда миниатюрна и направо се чудя какво толкова съм правил с този телефон освен "ало".

Разлика в силата на звука на високоговорителя, слушалката, микрофона между 6 и 6+ не открих - всичко е на високо ниво. Не знам защо, но TouchID ми се струва доста по-бързоработещ на плюса. Най-вероятно си е нещо до моето ползване, но просто го отчитам като + лично за мен :smile:

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...