Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Инсталиране на windows


vassil_gamzoff

Въпрос

Здравейте!

Извинявайте ако има такава тема. Имам въпрос относно това как се инсталира уиндоус на мак бук про?

Питам защото за момента ми е необходимо. Ще се радвам на отзовали те се .

П.С. Пробвах но ми даде някакви грешки.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Василе, интересно ми е като ти дам линк - четеш ли го изобщо???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Да чета ги. Пробвах като стартитам мака задържам "С" и директно ме вкарва в буут меню и оттам черен екран и но буут дивайс и с флашката и с външното ДВД. Какво пропускам? Като отида в систем преференсис и оттам в стартъп имам само мак осх, друго нямам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз с оригиналното ДВД на мака си го направих.Само съпорт софта свалих на флашка и то със зор. На планински лъв обаче нещата са по-лесни, ако имаш друг хард опитай с него.

Оригиналното имаш предвид това което е на мака - без външно ДВД?

П.С. Почти всички клавишни комбинации съм ги пробвал, но без резултат.

П.С. @grigor ти от къде изтегли уиндоус?

Сега замръзна на c86414db5abc862b3ce232668db83e89.jpg трябва да чакам ли?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Модел 6,2.

То при теб затова се е получило. А аз сега какво да права като седи на това положение? Буут флаш правя с rufus.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Макове, които имат фабрично оптично устройство не могат да буутнат от флашка. Аз все още не съм открил начин! За това, тази опцийка да добавиш в bootcamp създаването на USB флашка е излишно. В нета е пълно с подобни оплаквания...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз писах на един от Creative center и му обясних, че искам да си инсталирам уин 7, обаче не ми работи фабричното ДВД и той ме посъветва да си направя буут флаш. Поразрових се малко и попаднах на това

Като го направя стигам до тук. Иначе не го ли направя като на видеото "No bootable device".

Две са. Сложи малка празна флашка, поне 4гб и фат32 формат, сложи и горната отметка и изчакай да се изтегли софтуерът(това са драйвърите ти), после слагаш инсталационния диск или флашка и цъкаш "продължи". Ще ти даде да си определиш размера на дяла(съветвам те поне 30гб) и после всичко е аутоматиш.

Излъгах. Не е :smile: Като се ресне под уиндоуския инсталатор, цъкни кастъм инстал и като ти се отвори списъкът с дяловете - посочи дяла на име "бууткамп" и цъкни "формат", уиндоусът да си го нагласи(става за секунда - две). После вече знаеш.

П.П. Долната отметка НЕ ти изтегля уиндоус! Само отмяташ, че това ще инсталираш, но носителя осигуряваш ти.

@uomoto според това което @Alxx e написал трябва да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Правя я посредством програмата rufus. https://rufus.akeo.ie/

Правя я както е описано на сайта. Нищо по- различно не правя. Бодвам флашката стартира буут мениджъра (сложих refind и с този дефолтния пробвах) посочвам си флашката и тръгва да зарежда и стига до картинката, която малко по- нагоре качих. Така го оставих цяла нощ, защото викам може да бързам много пък и стана доста късно.

Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А това ли? Да дава ми обаче, когато я създам от bootcamp и след това я стартирам и ми изкарва надписът "No bootable device -- insert boot disk and press any key".И затова преминах на другия вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Писах на един от криейтив и той каза, че го е направил с флашка и може да е от релийза на уиндоуса.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Момчето, в сервиза имам едно DVD останало от предишните ми макове. Мисля, че е от модел Macbook Pro 13 2010г. Гледам голяма дилема е с тая инсталация и ако наистина толкова ти трябва, да ти го пратя с куриер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Каза "да ти пратя", не "да ти продам". Ти ни прати разваленото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преценявай как ще постъпиш тогава. Можеш и да ни минеш на гости ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Това къде е?

Аз в събота може да идвам до София ама ще видим. За сега е само може.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако идваш в София и е събота, драсни предварително едно ЛС за да го сложа в жабката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте!

Дадох компютъра в сервиз да му сложат уиндоус. Ситуацията беше следната - човека каза, че инсталацията стига до някъде и неможе да продължи по нататък, защото диска бил бавен. Това така ли е? Може ли да немога да инсталирам поради тази причина?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разсмя ме, честно. "Майсторе, майсторе - викам ти майсторе, че не ти знам името ама да ти е** майсторията".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Причината е, че диска е с по- бавни обороти и не може да захапе инсталацията стига до някъде. Какво трябва да се направи?

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Той си е с 5400, но като стартира малко "дере". Като цяло диска не е в добро здраве.

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1. Макбуци, които имат фабрично записвачка не може да буутнат Windows през USB(Bootcamp).

2. Най-добрия вариант в момента си е виртуалка - Parallels или VMWare Fusion.

3. Ако ще използваш Windows за игри, варианта е да инсталираш бозата на втори хард с някой Boot Manager.

Отключвам темата с надеждата да няма глупави въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...