Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Инсталиране на windows


vassil_gamzoff

Въпрос

Здравейте!

Извинявайте ако има такава тема. Имам въпрос относно това как се инсталира уиндоус на мак бук про?

Питам защото за момента ми е необходимо. Ще се радвам на отзовали те се .

П.С. Пробвах но ми даде някакви грешки.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

1. Невярно.

2. Спорен момент...

3. Да, би могло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не може написах, защото:

1. Не става с всички флашки - пробвах с 5.

2. Не става с всички релийзи - пробвах два.

3. Не става с всички инструменти за създаване на буут-флаш. В повечето случаи се прави на боза с Windows USB/DVD Tool.

Пробвайте и кажете с каква флашка и кой релийз става! Не се мъчете с тези команди за Bootcamp, създаване на флашки..

П.П. Та, по-евтино ще му излезе като си купи една записвачка и го направи с диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

А възможно ли да не се инсталира от това, че се мъча да сложа 64 битов уиндоус а не 32 битов или това няма значение?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно 64бит ти трябва, даже ти го писах в предишен пост. Хващай се да четеш материал по темата, щото без знания нищо не става, а те не се наливат от въздуха.

Причината е, че диска е с по- бавни обороти и не може да захапе инсталацията стига до някъде. Какво трябва да се направи?

Той си е с 5400, но като стартира малко "дере". Като цяло диска не е в добро здраве.

Моля ти се, поспри се малко, че ще препълним "Бисери и куриози" с материал оттук. "Дрането" на един диск зависи най-вече от модела му - някои са много тихи, други шумят. Няма как да отгадаеш състоянието му само по звука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кратко: Да! На домашния и на достатъчно други. iMac 11,3 mid 2010 е моят, с оправена записвачка. Уин-а е слаган когато беше скапана ;)

Чети тук: http://apple.stackex...te-with-usb-key

Повечето подробности ги намекнах или казах директно в предишни постове в тази тема и се понадявах, че ще вложите поне минимум усилие да ползвате гугъл, ама не би. Четете в линка и поразгледайте предишните ми постове, ще ви се изясни картинката много бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С риск да се обадя неподготвен, просто не ми се четат всички тези четри страници, ЗАЩО трябва да се слага боза с Bootcamp!? Наистина не си спомням колко пъти съм го слагал на различни машини от 2008 - 2012. Винаги правя дял и върху него инсталирвам. Това е, и проблеми съм нямал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Off. Еврейска ли ще е бирата, че тя май 0% alc?

И за по-новите mac-ове, които са без CD ще нужно да се знае.

Редактирано от rooibos
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Новите макове без CD могат да правят инсталационни флашки :) Все пак ръководството е доста полезно и значително по-лесно от алтернативите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм съгласен и това е! Не само новите машини, а и старите също могат да правят инсталационни флашки, има много писано по темата. Нека си признаем, по-вечето от нас са били, или все още са активни Уин потребители. Какво имам пред вид е, че на всяка инсталация на ПС, потребителите делят диска на "C" и "D". С Bootcamp, това няма как да стане и подобни ограничения не са приемливи за Джамджиите. Да не говорим че самият асистент решава, дали дадена Уин версия, можеш, или не можеш да инсталираш през него. Примерно Уин10 през Bootcamp на Macbook pro 2008 - мисия невъзможна!!! На същата машина съм го слагал няколко пъти, естествено без драйвъри, защото няма подръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Баба Гана, не че нещо, но с какво не си съгласен не става ясно. Старите машини могат да правят флашки, но е доста тегава операция както се видя от предните 4 страници. Относно разделянето на диска - не виждам какъв е проблемът да го направиш с Bootcamp.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте!

За да не отварям нова тема и да пълна форума с излишни неща искам да попитам има ли човек, който познава езика C#?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами не е за тук въпроса,но нали сме форум за да си помагаме.Кажи какво точно те интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами записал съм се на курс и в неделя ми е изпита и малко се притеснявам и ще помоля за помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За да не отварям нова тема пиша тук.

Опитвам се да инсталирам Windows 10 Pro 64bit на Mac mini (late 2014) (Mac OS X El Capitan), използвайки Bootcamp. Флашката е 16ГБ, форматирана предварително (MS-DOS FAT). С Bootcamp Assistant няма никакви проблеми - намира си iso файла на Windows, качва файловете на флашката, изтегля и си качва на флашката допълнителния софтуер, прави партишън за уиндоуса, рестартира, стартира се уиндоус инсталатора, стигам до избор на партишън за уиндоуса, естествено избирам BOOTCAMP, натискам "Format", след това натискам "Напред". Тогава се появява проблема - изписва за грешка, не помня точно текста, но нещо от рода че не може да направи нов партишън или да намери съществуващ такъв. Търсих във форума и в нета за подобен проблем, но не намерих нищо. Някакви идеи?

! SOLVED !

Оказа се, че проблемът е закаченият към минито външен USB HDD, който използвам за бекъп. Махането му по време на инсталирането реши проблема :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ПП: Упражнението с инсталиране на Уиндоус се оказа ненужно :) Намерих подходящите програми за Мак ос с изключение на една. Така че Уиндоуса биде изтрит :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За какво ти е CD, не разбирам? За да инсталираш Windows 10, нямаш нужда от CD, а от флашка. На моя лаптоп така съм го инсталирал.

Сега видях стария ти пост от 2015 година...ама верно ли още не си научил как да инсталираш с Bootcamp?

Редактирано от emco83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако беше прочел и другите 4 страници постове, щеше да разбереш, че при маковете със cd-та не е никак лесно да инсталираш с флашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ясно. Грешката е моя, не съм прочел останалите 4 страници с постове.

Значи при теб остава единствена опция - Winclone.

Според официалната страница, имат поддържка и за Sierra, но се заплаща.

https://twocanoes.com/products/mac/winclone

Също така имат и опция за инсталиране чрез външен хард диск.

https://twocanoes.zendesk.com/hc/en-us/articles/205025389-Considerations-for-Booting-Windows-from-an-External-Drive

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...