Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Грижа за нашите домашни любимци


turganay

Recommended Posts

Здравейте, до колкото разбрах името на това цвете е бръшлян. Въпроса ми е дали е отровно като бръшляна, които ги виждам по улиците и дали би натровило домашните ни любимци, защото от два дена се борят за живота на моето куче в ЦВК София, и не могат да намерят причината. Имам и петунии в двора но не знам нищо и за тях.

5ad88d16afa9b148b64408010d6a21fe.jpg

02db7788a97b483850c85d7be1117367.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отровен е. Дали кучето обаче се е отровило от него...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-вероятно да са му подхвърлили нещо, животните се пазят от отровни растения, не са глупави. Стискам палци да спасят душичката!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, сега сме в болницата и състоянието и е по добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стискам палци. Аз, наскоро така тръпнах пред "Син кръст", че моя го бяха нахапали жестоко, ама всичко мина вече :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лекарите ви в София са доста адекватни спрямо нашите в Пловдив. Не ги обиждам но стане ли нещо въпрос за по сериозни неща, започват да отварят книги и да се почесват по главите. Направих грешка, с едното ни куче, че не я заведох в София и тя ни напусна. Тази болница Син Кръст добри ли са, какви са ви наблюденията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възскъпичко, но в поносими граници. Персоналът е любезен и за което съм имал нужда - адекватен. Едно време ходех в 101 любимци, но силният екип от едно време, един по един си отидоха. Сега работят тотални олигофрени, много от тях без диплома. С две думи - избягвай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходя в Байвет под хотел Родина. Много съм доволна, няколко животни ми лекуват там и са специалисти.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Провет ми мориха кучето десет дни а всички знаехме какви са шансовете му!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При нас го мориха няколко часа и не можа да изкара до сутринта. Преди три дена се случи същото с другото ни куче, започнаха лечение в Провет , но като видяхме какво се случва в 3 часа в полунощ, веднага тръгнахме за София и в момента е стабилизирана.

Отворете една тема за проблеми и помощ за домашните ни любимци, смятам, че ще ни е от полза на такива като нас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С три ръце препоръчвам АМИВЕТ на околовръстното. От лични впечетления. Едно зверски ударено от кола куче което три клиники казаха че няма смисъл да се прави нищо сега година и половина по късно си тича доволно от живота. Другото куче отровено 12 часа не се отделиха от него и живее втори живот. И не на последно място техниката с която разполага клиниката. От рентген през скенер и видеозон та и кръвна лаборатория по 12 показатела. И най важно е че е денонощна.

Редактирано от Kery70
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз моето куче го водя в ЦВК, разполагат с техника и специалисти, но цените са доста високи. Преди 2 години спасиха прегряло куче с доста адекватни мерки и грижи. За син кръст имам отрицателно мнение заради една ренгенова снимка, която техният шеф и специалист Георгиев не направи коректно и след като снимката беше изпратена в Германия, така и не пожела да си поправи диагнозата. Напротив, правиха мизерии. Отделно, когато чистиха зъбите на кучето, са му избили един от малките предни и разбира се отричат да са те.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работейки в горе-долу този "бранш" искам да ви предупредя, че трудно ще намерите ветеринарна клиника, от която всички да са доволни. В най-добрия случай отзивите ще са 50:50. За съжаление се обръщаме към ветеринарите, когато има проблеми и недай си Боже ако се случи нещо лошо с домашния любимец, тази клиника/ветеринар са оплюти и заклеймени завинаги! И е разбираемо. Все пак домашните любимци в много семейства са почти пълноправни членове. :)

Хубавото е, че има все повече и повече ветеринари, които специализират в чужбина, стават наистина добри специалисти и продължават да практикуват в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз за Байвет мога да кажа само хубави неща. Всичко започна когато котаракът ми се задръсти с камъни в пикочните пътища, тогава докторът в клиниката на зоологическата градина каза да му дадем течен парафин, ама на мен не ми се стори адекватно това и се сетих къде ми оперираха хрътката преди. Горката хрътка нямаше никакви инстинкти за самосъхранение, блъсна се в кола бягайки от баща ми, после беше скочил от втория етаж по една котка, въобще куче карък, така и го преспахме на десет години, защото се разболя от рак и нямаше изпод, но операциите на лапите правихме в Байвет и всичко беше наред. Та заведохме котето там и го оперираха веднага, спасявайки му живота, това беше преди 13 години и гадинката още е жива и здрава в къщи. Та от тогава някак си като имам сериозен проблем, се обръщам към тях. Кавказеца преди няколко години му излезе една бучка отзад на дупето, много се уплаших, спомняйки си рака на хрътката, но кварталните доктори ме увериха , че е проблем с жлезата и се опитвахме да го лекуваме от това две седмици, накрая го цепнаха и се оказа че не е абцес. Оперираха го уж да го отстранят, но още ден след това образуванието се появи пак. С годините нарастваше, но аз отказвах втора операция, докато един ден не се разрани. Тогава ми предложиха пак операция с пълна упойка, но Чоки си беше вече на години и не посмях. Отидохме в Байвет и се консултирахме, направиха му пълни изследвания и решихме да не е с пълна упойка, поставиха му мускулен релаксант и местно упойка и така отстраниха бучката. Кучето се възстанови идеално и вече втора година няма помен от ужаса, а допълнително пуснаха за мои успокоение и изследвания на отстранената маса, за да се установи доброкачествено ли е. Всичко се оказа наред и сега съм спокойна. Отделно колко пъти ходим там за забити осили и получаваме грижата и вниманието, от което имаме нужда . Истина е, че няма клиника със 100% успеваемост, то така е и в хуманните, дори май по-зле, но усещането за сигурност и доверието са много важни.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, до колкото разбрах името на това цвете е бръшлян. Въпроса ми е дали е отровно като бръшляна, които ги виждам по улиците и дали би натровило домашните ни любимци, защото от два дена се борят за живота на моето куче в ЦВК София, и не могат да намерят причината. Имам и петунии в двора но не знам нищо и за тях.

5ad88d16afa9b148b64408010d6a21fe.jpg

02db7788a97b483850c85d7be1117367.jpg

Hedera Helix "Golden Heart" или иначе казано на Български пъстролистен бръшлян. Държа да отбележа , че това е хибрид и няма нищо общо със обикновенния бръшлян. Въпроса беше дали е отровен? Не повече от обикновенна трева според мен. Казвам го от опит и понеже това ми е работата ........да го произвеждам ( имам разсадник точно за такива растения). Със сигурност причината е другаде. Моето куче порода немска овчарка спи точно до такъв бръшлян вече три години и проблеми за сега няма. Иначе дано се оправи кученцето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човек го е направил, няма съмнение, въпреки че такива не можеш да ги наречеш човеци, но ги има, Чоки беше на десет месеца, като се опитаха да го отровят... Стискам палци, милата душичка дано прескочи трапа!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aserrr благодаря за успокоението, би ли казaл нещо за петунията , че вече сме шашнати от какво може да е? Днес пак отидохме в ЦВК и състоянието му още не се подобрява, и не могат да разберат от къде идва проблема. Утре пак сме там и дано вече е по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа. Петунията е едногодишно растение (цвете) ,което се характеризира със много ароматни цветове. Цветовете са във форма на фунийка и са във най различен цвят. При тях също има много хибридни форми. Със сигурност не е отровно растение. Миналата година малкия ми син , който е на 4 години беше изял 3-4 цвята от нея. Жена ми се беше побъркала да не му стане нещо. Е още си е жив и здрав. Иначе самия сок от цвета на Петунията даже е сладникъв. Това може и сам да видиш. Пак казвам за мен проблема не са точно тези растения. Помъчи се да си спомниш със какво друго е имало допир кучето. Пък накрая може да се окаже , че причината е човек. Желая бързо оздравяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с кученцето, има ли новини? Надявам се да има подобрение!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ! В петък като бяхме ни я дадоха да я поразходим отзад в градинката и значително е по- добре, започна да ни целува, да дава лапичка да я галкаме, но все още е унила, няма силички. Вчера пропуснахме да отидем, казаха, че настроението и е същото, но не искала да яде, хапвала по съвсем малко и за това са започнали да я хранят със спринцовка. От къде и как се е получило това усложнение все още никой не знае. Правят и през ден какви ли не изследвания, почти всичко и е в норма само левкоцитите и от 32000 вече са на 24000 до граници 15000 и белтъците и са много ниски, това ги притеснява най много. Съмняват се, че е нещо свързано с черния дроб и за това белтъците са толкова ниски. След малко тръгваме пак на там и ще разберем какво и е състоянието и ще пишем.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом е още жива, значи ще се оправи, дано лекарите открият точно какво й е и най-вече от какво може да е! Най-вероятно сас е опитали да я отровят, помисли за недоволни съседи, разпитай за подобни случаи кучкарите в района - често разпръскват отрова дори в градинките, уж за бездомните кучета, но домашните са по-уязвими за съжаление, защото са по-доверчиви и нямат инстинкта да се пазят. Има и вариант някой да й е подхвърлил нещо, с идеята после да ви обере, защото кучето е спънка за крадците, дори и да не ги отблъсне, ще вдига шум... Въобще хората са лоши за съжаление и животинките страдат от това! Успех, стискам палци всичко да се размине и пиши резултатите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е но живеем в затворен комплекс и все още около нас няма много живущи. Има денонощна охрана и навсякъде е с камери, надали някой би рискувал да направи подобно нещо. Да се надяваме, че ще открият причината. Сетих се, че в деня, в който стана проблема намерих паднало мушкато в двора ни. Сега си мисля да не е от това цвете, за да кажа на съседите си да го махнат от балкона им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност как започна всичко, какви бяха признаците? Да не би да не е отрова, а да е глътнала нещо или да има някакъв възпалителен процес?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що ни я дадоха да я разходим. Много сме щастливи, за сега всичко е наред, започнала е да се храни сама изследванията и са в норма. По късно ще пиша пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...