Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Грижа за нашите домашни любимци


turganay

Recommended Posts

Супер! Браво на докторите и на кучинката, че се пребори!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плезлата от аватара ни е най малката, ето ги тричките

post-391-1439194835,6145_thumb.jpg

А това е вече оздравялата

98434a8f4ea69d5fbec137b971d3e599.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сладки мишленца! Радвам се, че всичко вече е наред! Казаха ли все пак какво е станало или не се разбра?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема започна след, като се поду корема и отказа храната на два пъти. Решихме с половинката ми веднага да я заведем в клиника Провет- Пловдив към 22 часа. Веднага я приеха и на първо време и взеха кръв и я гледаха на ехограф. Лекаря установи, че коремната кухина е пълна с обилна течност и решиха да вземат от течността, за да видят да не е перитонит. Оказа се, че течността е бистра и не е направила перитонит. Сложиха и система не венозно а под кожата, което е било грешно за куче, което е пълно с течност да му слагаш пак течност под кожата а не във вената. Биха и няколко инжекции и ни я дадоха да си я прибираме в къщи. Дадоха ни час за следващия ден в 15 часа. Около 1 в полунощ повърна два пъти през 20 мин. голямо количество и малко след това започна силна диария, която миришеше силно токсично. Към 2:30 часа започна да диша тежко и да се крие по ъглите, зад пердета, под масата и ние се уплашихме , че нещо става и веднага тръгнахме за София. По пътя започна да колабира и да диша ужасно бързо и пак започна да търси място къде да се скрие. Явно е изкала да си издъхне някъде на скрито. За около 50 мин бяхме пред ЦВК и лекарите ни чакаха и веднага я взеха и след около 15 мин. ни викнаха при нея. Бяха и сложили венозно система и се беше успокоила, казаха ни, че се е обезводнила и ако сме се забавили още 30 мин. е щяло да е фатално. До ден днешен какви ли не изследвания и правят, ехографи, скенери, кръв урина и не могат да разберат от какво се е получила тази течност, която вече я няма, благодарение на тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах съмнения да не е погълнала нещо, защото симптом е повръщане като при отравяне, но щом са й правили ехограф, сигурно щеше да се види...Може би все пак и рентген, да се види, защото при поглъщане на чорап примерно или нещо подобно, се получава затапване и така обилно повръща и се обезводнява от това. Но пък от друга страна, щом е имала и диария, значи червата са проходими...Едно е сигурно - не е отрова.Милата душичка, какво е приживяла, а и вие покрай нея... Дано се е разминало и никога повеч да не й се случва! И хубаво, че сте дошли до София, защото там в предната клиника щяхте да я изгубите. Знам, че е далече, но дано можете при подобни сериозни състояния (дано не се налага де) да идвате пак до тук, лекарите са си свършили работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя още си е там при тях, утре пак сме в София, да си я видим и да и покажем, че не сме я изоставили. Днес ни казаха, че на червата още перисталтиката не е добра, силния възпалителен процес е овладян и не се знае какъв е проблема с червата и защо губи белтъци през тях.

За късмет ни ограбиха и колата пред мол Парадайс и то без да я разбиват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пинчерката ми навремето беше получила възпаление на червата, знам че й даваха някаква кашичка да глътне и после правиха някакви изследвания, гледаха къде са възпалени и казаха,ч е има гастрит - ранички и трябва да яде лечебна храна, бяха предписали и лекарства за началото, скакто и много неща, които не трябва да яде вече. Ако искаш дай им тази идея, да я изследват, може и подобен проблем да е. Пиши довечера какво е станало и има ли напредък. Съжалявам за колата, тук това е ежедневие...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бариева каша... Гадничка е, но не колкото фибро гастро скопията, знам го от опит :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година и с моя се беше получило нещо подобно, така и не разбраха от какво. Дадоха му лечебна храна и ми казаха малко по малко да го захранвам. Първите дни отказваше въобще да яде после взимаше по 1-2 гранули. След няколко дена всичко приключи и започна да се храни нормално.

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можем да и се нарадваме , дадоха ни я да водим с нас на кафе. 951a5903c92a5104293a0cb1d00089ba.jpg

4f39a522661f76a474548230a79ce737.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запазвам си едно бъдещо бебе от красавицата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с красивицата, взехте ли си я вече?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От снощи вече си е в къщи и е много спокойна и щастлива :guitarred: , дадоха ни една шепа хапчета за лечение в къщи и другата седмица на контролен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ли какво й е било все пак? Иначе много се радвам, че вече е добре и е на спокойствие при вас! Дано другата седмица да кажат, че всичко е наред!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май всичко е тръгнало от червата, но какво точно се е случило нямат отговор. Все още левкоцитите и са още високи, но се надяваме след като приключи с антибиотика всичко да е в норма. Иначе е много жизнена и игрива, изяжда си храната дори и търси още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом яде, значи вече се оправя, сигурно диетична храна са ви предписали - интестинал на роял кънин ни дадоха на нас.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Роял Канин го изтреляха във въздуха с тея докторски реклами :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, наистина храната на Роял Канин е хубава, но когато я внасяха от Франция. От около два месеца насам започнаха да я внасят от Румъния и няма нищо общо с френската, по- ниска цена и лошо качество. Ние за това си купуваме на Virbac и сме много доволни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На същото мнение съм, пинчерката не харесва новата храна, ние също ще търсим алтернатива. Аз открих един хубав сайт, където цените са по-добри от тук, доставката е около седмица, над 49лв е безплатна. Може да разгледате, има голям избор и доста промоции:

http://www.zoofast.bg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм харесвала повече Pro Plan, с него отгледах Чоки, сега имат нова серия Bright Mind за по-възрастни кучета, лошото е, че у нас я няма и ако я искам, трябва да поръчвам от Амазон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм давал на бигъла си храна за кучета, хапва главно ориз, прясно и кисело мляко, добре сварено пиле без кокали, зеленчукова каша и понякога риба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...