Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Теленор LTE


profusion

Recommended Posts

Ако искате да върви градивна дискусия, спазвайте добрия тон, защото скоро няма да можете да си премерите пинговете и милисекундите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Градивно е да плеснеш резултати от някоя умряла теленорска клетка и да направиш генерални компетентни изводи за icmp латентността при 3G и LTE с хитро намигане в края.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клюка от друг форум: 4G мрежата ще остане достъпна за всички с абонаментна такса над 19.99 и след края на януари, тези с по-ниски планове ще бъдат ограничени на 3G. Нищо официално от оператора все още.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

391449514416.jpg Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@kracode

Я дай линк към сайта на оператора, при който си постигнал 65Mbps.

Искам да видя, пише ли някъде максималната скорост каква е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Извинявай за закъснелия отговор.

Това е австрийски мобилен оператор и е на един мой приятел който кара такси във Виена от 15 години.Каза ,че и в която и точка на Виена да се намира скоростта винаги е такава,но това е за сметка от месечката такса от 65 евро за неограничени разговори в цял свят и 4G мрежа постоянно.Понеже той живее под наем,не плаща за домашен интернет ,а си прехвърля от мобилния на настолния imac

Това е оператора

https://www.drei.at/portal/de/privat/index.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

В русе си е гОляма боза!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силно зависи в кой квартал. В Надежда и Толстой е мъка даже и 3г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм се изказвал за това 4G до сега, но при положение че изграждам клетки на мобилките -вече не се сдържам :)

Това е толко 4G колкото аз карам самолет :)

Това е само Data 4G -няма Voice през него -защото няма отпуснати честоти ;), постига се с орязване на други бандове ;)

За хубаво 4G -когато отпуснат честоти,а понеже сме България кога ще станеее .........., все пак не зависи от операторите,a от други лица ,комииисии ,лапачи и т.н :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тук като гледам само интернета обсъждаме.За voice не можем да знаем

Редактирано от gogi6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами дейта е само засега, всички го знаем това. Ама сега се мисли как да се измъкнат повече рушвети - с конкурс или уж по равно да се раздават честотите.

Странен народ сме... Реваха всички по форумите кога ще има 4Г и как щели само по нет и войп да говорят, а сега като има - такъв бил, онакъв бил.

Все си мисля, че ако го бяха пуснали Виваком нямаше да се плюе толкова - така съм забелязал, абонатите им са най-крайни хейтъри на всичко. Имам една теория по въпроса, ама не е за публичност... ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-голяма глупост не бях чел, но и аз си имам теория за това! С лека ръка определи една трета от потребителите на мобилни услуги, в това число и мен!

Искаш да кажеш, че когато нещо не е наред, хората трябва да си мълчат ли? Какво общо имат потребителите на Вива с настоящата тема? Подривни елементи, може би пишат тук, за да смачкат имиджа на Теленор?! Абсолютно безсмислен пост надраска, чак се чудя защо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим теориите и виваком потребителите,ми се вижда прав.Не виждам някъде да става въпрос за друго,освен data.Даже и в рекламите.Аз съм доволен.За един месец нещата се подобриха ,без да искат допълнително пари за 4G.Който не му харесва off lte и готово.Ако сте на Теленор де;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да искат допълнително пари?!?!

Да, до 31.01.2016г. в т.нар. тестови период.

После се заплаща всичко в плановете и тук смехорията е, че искат плащане за 4G, а всъщност това не е 4G.

Реваха всички по форумите кога ще има 4Г и как щели само по нет и войп да говорят, а сега като има - такъв бил, онакъв бил.

По същата логика в едни други форуми разни потребители крещяха навсякъде, че вече имало неограничени минути за разговори в БГ в Скайп за 15 лева на месец и видите ли с един план на Макс телеком за още 15 лева си става обща сума 30 лева и имаш всичко, каквото е необходимо.

Да, ама не.

Това може да зарадва някой, който не излиза от София, Пловдив, Варна, Бургас и там още 5 града, където имат покритие Макс телеком.

А такива като мен, които се сцепват да пътуват?

В тези градове си имам покритие и говоря, а после мълчанието на агнетата, а?

С този пост искам да кажа, че обобщаването на "народното доволство" или недоволство е меко казано несериозно.

Това, което е добре за 100 души, за други 100 няма да е и точно заради това има различни планове и различни оператори с различно покритие и всеки си прави сметка какво ще плаща и какво иска да ползва.

Факт е, че българина иска по много, супер качество и без пари.

Е няма такъв филм, като от другата страна имаме монополисти, които искат хората да си плащат без да си търсят правата какво получават за парите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички над 19 кинта план ползват 4 G без допълнително заплащане след 31.01

Редактирано от gogi6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък все си мисля, че LTE е измислен и стандартизиран само за данни. Изключвам добри идеи от страна на Apple и други (примерно Voice over LTE). При положение, че операторите имат изградена 2g - 3g мрежа, едва ли има смисъл непременно всичко да минава само през LTE.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Algor,какъв е тоя план на макс за 15 кинта?Само за специални клиенти ли е?По голяма глупост не бях чел,скайп+макс-15+15 кинта и къпиш навсякъде?!!Ако може да обясниш на непосветените как става номера когато си извън град с тяхно покритие,а те са доста,че и в крайните точки на градовете им с покритие пак ги нема!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@the shaman добре, съгласен съм, че категоризирах доста общо, но наистина имам наблюдения от първа ръка за "абонати" на тоя оператор и не е за тук темата просто.

Иначе нищо подривно не ми е целта. Имам личен номер и отделно корпоративни карти винаги на различни оператори и ползвам тия, които към момента смятам за удовлетворяващи, и то не само откъм цена. Не принадлежа към никой, с две думи.

Но не пречи да имам мнение, основано на лични наблюдения. Но както казах, не желая да стават публични. Не може да се категоризира нещо за глупост, ако не знаеш причината и фактите за въпросния извод.

Но все пак, за да не кажеш, че само голи думи пиша - да, практика на Виваком е да ползват тролове или както там се наричат. Знам го просто. А това не го смятам за достойна конкуренция, а по скоро за някакво кокошкарско, ограничено мислене на дребно.

Това имах предвид, но никъде не казах, че е в тоя форум.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че ако го бяха пуснали Виваком нямаше да се плюе толкова - така съм забелязал, абонатите им са най-крайни хейтъри на всичко. Имам една теория по въпроса, ама не е за публичност... ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз, като абонат на Виваком, в момента съм хейтър към тях, защото бяха лидери, а сега се влачат с 4G-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На някой направи ли му впечатление,че откакто пуснаха това "LTE",когато телефонът е превключен само на 3G,скоростта на зареждане е много по-ниска отколкото преди?

Това е в центъра на Варна.За мен това е старато 3G,само че пише LTE...

image.jpg

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Algor,какъв е тоя план на макс за 15 кинта?Само за специални клиенти ли е?По голяма глупост не бях чел,скайп+макс-15+15 кинта и къпиш навсякъде?!!Ако може да обясниш на непосветените как става номера когато си извън град с тяхно покритие,а те са доста,че и в крайните точки на градовете им с покритие пак ги нема!

Нямам идея, човече.

Може да е имало назад във времето някаква промоция, знам ли.

Чакай да се разровя да намеря мнението...

Едит: ето го.

Благодаря много за ценната информация, колега beer.gif Това комбинирано с абонамента ми за 30 GB 4G LTE нет от Макс за 16 лв. на месец осигурява крайна цена от 30 лв. за неограничени разговори към всички + 30 GB LTE нет. Или най-после и в Бг има оферта като на запад. Във Франция например, оператора Free предлага същото за точно 30 лв. Доживяхме...

Още едно предимство е, че го няма омразния двугодишен договор, който тройния картел защитава със зъби и нокти в Бг. Изнудвайки крайния потребител, който е оставен без избор...

Имам само един въпрос- понеже никога не съм ползвал скайп за разговори към GSM номера. Какъв номер излиза на дисплея на търсения от мен GSM абонат? Може ли да си регистрираш мобилния номер и той да ти излиза при позвъняване през скайп към абонат на GSM в България?

Писано е на 08.01, ако има значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...