Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Теленор LTE


profusion

Recommended Posts

Това само потвърждава думите на @mishocs.

Теленорци български номера ни прилагат :D Че даже и ще важи само за планове над 20 кинта. Смешна работа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е с 5 кинта абонамент ли да пуснат 4G?Ако някой си мисли,че няма разлика в скоростта ,взима едно червено джони и идва вкъщи в Бъкстоун и почваме тестове:)Записваме и шерваме резултатите във форума.То клетки,антени...Отварям си телефона,гледам LTE пише,ама си викам това не е LTE,щото Теленор ме мамят нещо!Цъкам нет,лети...мисля си ,не може да бъде!!Във форума пише друго!Батерията ми 8-9 /24!Е това вече е невъзможно!Нали в някакъв офис Лъчо тествал някакви самсунги,трябвало 3-4 часа да издържа!Май трябва да си изключа LTE и да върна телефона като дефектен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, де. Само , че "летящият" нет е доста под възможностите на umts мрежата, а ти lte хвалиш. Все едно да ти продадат Ферари и да се хвалиш с 200 км/ч, щото са ми ограничили принудително Мазда-та на 180...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай джонито и идвай;)Или аз да взема,че имам да черпя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми ето след тест какво показват при мен резултатите на едно и също място по едно и също време:

теленор 3г айфон 6 - 16.6/3.80 (мбит)

теленор ЛТЕ айфон 6 - 20.81/8.77

теленор 3г айфон 5 - 12.81/3.77

теленор ЛТЕ айфон 5 - 5.72/8.75 (няма грешка, даже повторих теста)

виваком 3г айфон 6с+ - 15.33/3.30

Заключението е, че ЛТЕ мрежата на Теленор е малко по-добра от 3г-то (като цяло в България), но разликата не е такава, каквато трябва да е. По принцип ЛТЕ скоростите са от порядъка на 50-60 мбит-а по големите градове по всяко време.

Гогиш, цената на плана защо трябва да е ограничение за ползване на ЛТЕ? Защо пък план за 5 лв да не може да се възползва от новата мрежа? По-нисши ли са хората с по-ниски планове? Мнозинството в момента е с планове по около 15 лв (които ползват нет и минути), заради промоциите на операторите миналата година. Това автоматично ги изключва от ползване на ЛТЕ. Честно ли ти се струва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от следващия месец ще има и Мтел 4G. Дали ще е такова като на Теленор, времето ще покаже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички ще са "такива" докато не освободят необходимите честоти.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и сега има тестово 4G -на Мтел на места -но скороста ееееееееее.

Няма шанс да се докарат скорост повече от това за момента ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички ще са "такива" докато не освободят необходимите честоти.

Честоти има , не е това проблема. Нарича се експлоатиране на пазарния ресурс - по света го правят лидерите на пазарите ( Епъл е крещящ пример) в нашия случай липсата на истинска пазарна конкуренция м/у операторите води до пускане на "час по лъжичка " . Това е общия план.

В случая с Теленор и неговото 4G - умрелия download и силния upload говорят ясно , че най-вероятно ще пуснат някоя cloud услуга тяхна и в момента бета тестерите работят ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда честоти има ,но няма разрешение да се ползват ;), апаратура и на 3-те оератора може много бързо да се конфигурира на 4г ;), особено Nokia Flexy ,Huawei -също ,да и сега и 3-те могат да я пуснат но като орежат 1800 на 2G ,а какво ще се случи с абонатите които не ползват смарт устройства ,а те не са малко ;), ще стане едно реванеееее ,По много села хорицата още са на 2G - не можеш да накараш бабата да си купи смартфон ,тя едвам кара нокията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще 50 ;) да сложиш, си толкова далече от истината ...

Това не е като да викаш на хората , че имаш собствен сървър ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ;) , аз не се заяждам -просто казвам това което знам :) , не вярвам с нещо да съм те обидил -лично теб ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То проблема е и липсата на покритие по селата. Там просто няма различно от Е и няма 3G покритие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

"Всички наши клиенти – абонати на договор и потребители на предплатени услуги, които са тествали новата 4G мрежа на оператора от старта ѝ на 1 декември 2015 г. до 31 януари 2016 г., ще продължат да ползват услугите от четвърто поколение (4G) на Теленор без допълнително заплащане и след края на януари.

Всички останали клиенти ще ползват услуги за пренос на данни през изцяло обновената 3G мрежа на компанията и могат да получат достъп до 4G мрежата като подновят своя договор с някой от следните планове: Нонстоп (всички планове), Резерв Стандарт 19.99 и Резерв Стандарт 25.99, Резерв 19.99 и Резерв 24.99, Интернет 19.99 и Интернет 29.99. "

От страницата на Теленор във фейсбук.

Едит: От коментарите по въпроса стана ясно, че дори веднъж да сме превключили на новата мрежа, ползването й остава безплатно, смешното е, че при въпроси препращат на 123, а там операторите са на коренно различно мнение - според тях, само преподписалите на определени планове ще продължат да ползват услугата безплатно. Както винаги, едната ръка не знае какво прави другата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LTE в България сЪС средна скорост от 10Mbps. Румъния и Унгария са почти в началото на класацията с около 26-28Mbps.

21df7a70bee53a0a1dbc7094b37ea865.jpg

Източник - http://opensignal.co...of-lte-q4-2015/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да повдигнем темата малко... :) Както се казва,нещата вместо да се подобряват,стават по-зле,поне при мен!Скоростите,сравnени с другите 2 оператора са доста зле,ако и теленор да са "най-бързата" мобилна мрежа според филанкишията :)Аз скорости над 25мбита с Хасково,а и не само там не съм виждал,тествам с iPhone 6 Plus и с бискивка Huawei 5372.Бая ги тормозех във фейса им,та чак ме ограничиха,файда никаква....При вас има ли положителни промени?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не навсякъде намалиха скоростите от Теленор .

 

5f3a69830459282fb16f11e62d2b3896.pngde5fd4325362b90e8ea008550db39090.png82d9bc4835ba78ed9df17f41b64f9cff.png

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През телефона (Рекорд ?!? :) )

http://www.speedtest.net/my-result/i/1963963385

През бисквитката (4G e )

http://www.speedtest.net/my-result/i/1963965083


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си Data картата на Виваком в телефона да пробвам , задоволително особенна към външни локации

436f6b54a5e24318ef86326281d7788d.png081242be5f95c480b953e60ddb99d4d8.pngf0d1344304d328ec9c7724c328e1be1c.png13846c90a03c854aac571f24ab5e028f.png23dc49b867d9a6e62936ded0347040a3.pngaeaaf18c9d4742df3e2c6095cac7a68f.pngeb63f59afa57c2e0580ea7d82dd8caf0.png73cd58eb6cb076392d2b435682abe029.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уж се говори, че на едни места един оператор е по-добър от друг и обратно. Та да питам - някой имал ли е наблюдения изобщо някъде мрежата на Теленор да дава по-бърз резултат от тази на Вива? Предстои ми преподписване (или смяна) и се чудя дали да си остана на Вива.. Наблюденията ми по телефоните на родата са, че навсякъде Теленор има по-слаб сигнал и по-бавен интернет (на суха статистика). По-слабият сигнал обаче малко или много води и до по-лош живот на батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В някоя тема се чудехме как е възможно в днешно време някой да си спира 3G/LTE. Мога да се похваля, че на мен много често ми се налага да спирам wifi, за да имам добър нет. Това на Виваком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С изключение на в къщи, навсякъде съм със спрян Wi-Fi, за по добър нет. Мтел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, мислех, че съм единственият, който го прави :) макар че рядко се налага.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...