Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Теленор LTE


profusion

Recommended Posts

Веско, според мен Теленор ограничава умишлено скоростите на ползвателите на айфони.
Звънял съм им, но без резултат... предлагат ми да си дам телефона на сервиз.
На последната сБирка като седях до Слави и правихме тестове с него, ето какво постигнах в Пловдив.
В София повече от 35Mbps не можеш да видиш.

1be82f6bb4c2fb174e8a41e0b222adca.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе,вицовете са в другата тема,ама и да приемем ,че е така,защо тогава и на бисквитката ми е зле нета?И нея ли ограничават?А телефона ми беше сменен гаранционно края на октомври....Стария,новия-исти курац както се казва малко по-на задад! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веселин Панов, не влизай в спорове с MMJ. Ефекта е ясен и повтаряем от години и винаги е с цикъл между три и шест месеца. Той е яростен Андройд фен и е тук да създава дразги и интриги. От септември миналата година писа последно и " уж " нямаше повече да пише. И така до сега. Само виж датата на теста му ;). От 11 септември 2016 нещата са доста по-различни ;). А ти пише на теб, защото те вижда като нов юзър ;), който не му знае номерата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А знае му ги ,знае само ти си мислиш ,че не се познават
Пепи още тогава като правихме тестовете ти показах разликата в скоростите с и без джейл !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Asen_77 написа:

Веселин Панов, не влизай в спорове с MMJ. Ефекта е ясен и повтаряем от години и винаги е с цикъл между три и шест месеца. Той е яростен Андройд фен и е тук да създава дразги и интриги. От септември миналата година писа последно и " уж " нямаше повече да пише. И така до сега. Само виж датата на теста му ;). От 11 септември 2016 нещата са доста по-различни ;). А ти пише на теб, защото те вижда като нов юзър ;), който не му знае номерата.

Той се завърна, но поне засега не дразни. "Жалко", че са премахнати новините за андроида.

 

преди 10 часа, londongunner написа:

още тогава като правихме тестовете ти показах разликата в скоростите с и без джейл !
 

И каква е разликата, че не съм запознат?

 

преди 18 часа, MMJ написа:

Според мен Теленор ограничава умишлено скоростите на ползвателите на айфони.

А пък според мен няма такова нещо. Тествай с някоя бисквитка, същата работа ще е. Теленор чак и пуснаха реклама, че имат най-високи скорости според Ookla само, че никой не разбра в коя част на България. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата тогава беше ,че при ios 9 с джейл скороста беше до 25/30Mbit , рестартирам тел без джейл тествам и стига 50,60,70Mbit
MMJ беше свидетел тествахме няколко пъти.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слави, не си спомням вече, но това мога още сега да го проверя.

Правя един спийдтест с джейл, рестартирам и пак тест без джейл, ще сложа и шот.

 

EDIT: Няма смисъл да обяснявам коя снимка е със и коя без, разлика няма... на прeдния тест вдигна 1-2Mbps повече, демек същата работа.

 

a9761fa60bfdaee6c5534e5ee7f0c818.png

878dcaa29d59e6b94cdef2561fe2f7f5.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ебати "най-бързата мрежа" в България !!!!Тия се подиграват с нас!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих по 5 спийдтеста и на двата, един до друг, с изчакване, към един и същи сървър, без коментар...

205d060a3ea37be241852ece0f0aa800.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

Явно тия тъпаци от Теленор не могат да си конфигурират carrier setting-a за айфоня! :)Въпреки,че пращат и някакъв профил при поискване....Да не говорим ,че ползват релейки все още,оптична връзка нанайси!

 

951b9c26133f22aa4c932fb5b366bbfb.jpg

 

1237a7fd03af5a278828b5087ff24574.jpg

 

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веско, според мен целенасочено ограничават скоростта при айфона.
Аз повече от 35Mbps в София не съм видял.
В теста s7 edge, е с фабричния софт, без да е руутван... по мое мнение, ако се руутне ще постигне още по-високи скорости, но това е друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези конспирации?Защо точно iPhone да ограничават?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да се продава Самсунг разбира се, как така не можеш да се досетиш ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че е единствения оператор в България, който официално продава iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля без спам, изказал съм си мнението, приложил съм шот за доказателство.
Който е на друго мнение и е в София, да приложи шот от Теленор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То да беше само в София с мед да го намажеш!А то е навсякъде!Като ги питаш,почват със заучените фрази.....Примерно:

Цитат

Здравейте! Както сме посочвали неведнъж, измерената в даден момент на дадена локация от дадено устройство скорост, зависи от твърде много външни фактори - времеви период, локация, брой абонати, които в дадения момент използват услугата на съответната клетка, използваното устройство и метода за тестване. Стремим се във всеки момент да осигурим отлично потребителско преживяване, а за него важното е дали използвате услуги с достатъчно добро качество, а не точно каква скорост измервате. Разбира се, ако изпитвате затруднения с използване на услугите ни в даден район, моля подайте сигнал на номер 123.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как пък един път не попаднах на "идеалните" за тях условия?Как пък абонатите на другите оператори все са в "идеални" условия,че имат 100мбита?

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@MMJ
Пробвай да им туийтнеш тази снимка на @TelenorBG да видим каква лъжа ще кажат.
Хихооой


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Асене, когато говорих с тях за този казус ми казаха следното:

Ако мислите, че има проблем с телефона, дайте го на сервиз.

Но ме изкефиха с другото си изказване:

35 мегабита също си е много добра скорост, какво повече искате.

Отвърнах им, на същия адрес съм правил 95Mbps какво да искам повече

Ето още една снимка от преди малко, на същия адрес към същия сървър, естествено оператора е Теленор.

 

96bfb7dad71d085a239f629e81949120.jpg

 

EDIT: А ето с моя:

 

146f84b7c39748925aac1bc523a6c724.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не са само теленор. И при мен е греда с айфон, но не мога да кажа на 100% докато не пробвам паралелно с андроид телефон. Принципно е до 375 мегабита, но айфон 7+ е далече и от половината... 150 правех с андроид устройство преди години на същата клетка.

5fdbb6523932ed43c2c99777bda78af8.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@MMJ
Аз на този тест дето си дал не вярвам. Не ми е достоверен.
Първо Айфона е джейлнат,някой туйк ли как им казвате, може да запушва скоростта , или знам ли джейла може да запушва мрежовите настройки, може и някой торент да дърпаш в това време - знам ли.

После трябва и двата да са с последния възможен ъпдейт на Софт след чиста инстал. и тогава да се прави сравнение.
Всичко друго си е чиста спекулация от твоя страна.
То ако беше така както твърдиш нета щеше да е гръмнал отдавна.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@koksibg
Виж няколко поста по-нагоре, там е без джейл.
Ако не си запознат с джейла на Pangu, като си рестартирай устройството губиш джейла.
Нали се сещаш, че в деня когато го взех айфоня и през следващите дни, съм го скъсал от спийдтестове... пък тогава джейл още нямаше за него.
Демек като обяснявам 35 мегабита макс, значи е 35 мбпс макс, с джейл без джейл се тая.
И помисли логично, едва ли човек сам ще ограничава скоростта на устройството което ползва, при положение, че нашенеца е на принципа, колкото повече толкова по-добре.
Нета ще гръмне ама друг път, като повечето хора и спийдтест не пускат... за да не си изхабят трафика.
А ти да беше пуснал един шот, да видя как вдигаш повече от 35.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам.....
ab81e60e1a27f67c30a0afae839acfcb.jpg
7e9bfae745ef888c807c57b2cf9ad58c.jpg
След малко отново сме зле
b06e60682ccc05ccde3e9930d0bf073d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...