Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Push notifications демона не се включва ако нямате инсталирана програма с push support.

Exchange Push != Push notifications

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като взехте да говорите за Notifications....

http://www.funkyspacemonkey.com/fakepushnotifications-push-notifications-cydia-apps

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И я зареди от мрежата, не от USB.

А каква всъщност е разликата дали зареждам от мрежата или от USB?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях първо с custom и всичко ми сечеше, а батерията ми падаше напълно за по-малко от ден. Сега съм с оригинален софт+redsnow благодаряние на форума и батерията пак ми падна за един ден. Явно си е от самото 3.0, няма никаква разлика м/у това дали тел е зареден с USB или от контакта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма никаква разлика м/у това дали тел е зареден с USB или от контакта.

Щом казваш....

viewtopic.php?p=2110#p2110

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше проблем да се зарежа от компютъра, Джобс щеше с дебели букви да го напише в ръководството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма никаква разлика м/у това дали тел е зареден с USB или от контакта.

Щом казваш....

viewtopic.php?p=2110#p2110

Това е така. Имах предвид, че аз го зареждах и по двата начина и с двата fw-а и няма разлика. Пада си за един ден, ако внимавам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Push notifications демона не се включва ако нямате инсталирана програма с push support.

Exchange Push != Push notifications

Ами аз след поредния джейл днес видях че ми е пуснат....ни нам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същият проблем имам и аз, откакто съм на 3.0. Докато прочетох темата батерията ми падна с 3 процента при заключен телефон. Ужас, преди беше зле, но сега вече не се трае. Онзи ден си пуснах навигон и за 20 мин. батерията падна от 100% на 56%. Вчера сутринта го махнах от захранването и цял ден не съм го пипал, дори не съм говорил по него. Днес сутринта по същото време батерията беше на 10 процента. Пуснати бяха само локализацията и 3г през цялото време. Не ползвам боспреф или каквото и да е било от сидия! Другото нещо което ме притеснява, е че епъл дават само 1 година гаранция, а при този цикъл на зареждане (всеки ден) батерията ще си замине точно месец след като изтече гаранцията! Предполагам, че на всички е чсно, че тези батерий издържат около 400 цикъла и след това бързо умирът.

Ето ви съветите на епъл за по-трайна батерия : http://www.apple.com/batteries/iphone.html

Но нищо от това не помага!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същият проблем имам и аз, откакто съм на 3.0. Докато прочетох темата батерията ми падна с 3 процента при заключен телефон. Ужас, преди беше зле, но сега вече не се трае. Онзи ден си пуснах навигон и за 20 мин. батерията падна от 100% на 56%. Вчера сутринта го махнах от захранването и цял ден не съм го пипал, дори не съм говорил по него. Днес сутринта по същото време батерията беше на 10 процента. Пуснати бяха само локализацията и 3г през цялото време. Не ползвам боспреф или каквото и да е било от сидия! Другото нещо което ме притеснява, е че епъл дават само 1 година гаранция, а при този цикъл на зареждане (всеки ден) батерията ще си замине точно месец след като изтече гаранцията! Предполагам, че на всички е чсно, че тези батерий издържат около 400 цикъла и след това бързо умирът.

Ето ви съветите на епъл за по-трайна батерия : http://www.apple.com/batteries/iphone.html

Но нищо от това не помага!!!

Пробвай да спреш 3G и да видиш тогава как ще ти пада батерията. Просто идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да ви се похваля! Моята барерия взе че се оправи май. Пуснах youtube да прожектира клипове докато тел не загасна от изтощена батерия. После го оставих вързан за контакта цял ден! :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми се струва, че след като преминах на 3.0 OS батерията ми държи повече...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз върнах към 2.2.1 и всичко си доиде на място

Вчера махнах сима и си поиграх с тела доста по-добре се държа

мисля,че се получава някакъв конфликт с сима като се отключи

аз съм на глобул

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същото наблюдение, но още не мога да разбера къде е точно проблемът :Wink:

Нормално е като си махнеш картата батерията да държи повече.

п.п. при мен е само jailbreak

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме и покритието, силата на сигнала и в какво помещение се намирате. Всички тези фактори влияят на батерията, защото колкото е по-слаб сигнала от една предавателна клетка (у нас я хващам на 67-76%), толкова повече батерията се хаби, в опит телефона да държи/търси връзка с клетката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме и покритието, силата на сигнала и в какво помещение се намирате. Всички тези фактори влияят на батерията, защото колкото е по-слаб сигнала от една предавателна клетка (у нас я хващам на 67-76%), толкова повече батерията се хаби, в опит телефона да държи/търси връзка с клетката.

Да, прав си за покритието! И това има значение за издръжливостта на батерията, но по принцип. А тук става въпрос за един и същ начин на ползване на телефона, в една и съща среда, преди 3.0 и после с 3.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето ти една греда тогава - след като минах на 3.0, батерията ми държи повече. с 2Г съм. :bored: :guntoting:

Едит - моето обяснение: във всяка китайска стока има % кофти изпълнение. Чист късмет е на някого батерията или някой модул да му е куц и да е нацелил гредата, и да е нямал шанса с по-качествен продукт. Ето защо някои имат проблеми, други нямат, и са доволни. Изглежда, че Епъл са тествали и обявявали резултати само на качествена изработка от китайците (по понятни причини качествена за случая).

Същото е като да си вземеш БМВ като на колегата, обаче да уцелиш кофти двигател и да горемонтираш 2 пъти в годината, а оня да го кара без проблеми, или да си боднеш ЛСД - 41 инчов Самсунг като този на комшията, но твоя, по дяволите, да се разваля 4 пъти по-често от неговия :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето ти една греда тогава - след като минах на 3.0, батерията ми държи повече. с 2Г съм. :bored: :guntoting:

Super :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

доста наивно обяснение ... разбирам за бяха 10-20 телефона ... виж и гооглето какво ще ти каже.

току-виж дадената машина е пропуснала да сложи някой друг транзистор и хоп ... батерията фърчи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Bluetooth - a включен ли ви е. При някои, които имат проблем с батерията, причината се оказва точно в него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Причината е 100% в джайлбрейка. И на мен сега ми дръжи по-малко батерията, а преди да джейлна, 1 седмица бях с 3.0GM и нямах абсолютно никакъв проблем. Блутутът винаги ми е бил непрестанно включен последните 2 години. Той е направен много интелигентно и не хаби много батерия. Има и нещо друго - след излизането на джейла, телефонът го чоплите много повече. Инсталирате разни шитни от cydia, проверявате непрестанно дали не е излязъл ъпдейт за други шитни, които сте имали на 2.2.1. и така батерията си заминава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-големите консуматори на ток в този телефон са дисплеят, процесорът и графичното ядро! Нека погледнем всички телефони с операционни системи, съответно мощни процесори и големи дисплеи. Всички тези телефони работят с нова батерия до към 3-4 дни и след това се нуждаят от презареждане. Сега нека погледнем стандартните телефони без операционна систем или поне не отворена такава. Всички тези телефони работят почти двойно да не кажа тройно по-дълго с пуснати всички екстри! Това е все едно да сравняваме консумацията на ток при четириядрен процесор на амд и интел атом! Причината за повишена консумаця на ток при лош сигнал, е че като всяка друга уникс базирана операционна система, се стартира нов процес (дете или баща), който допълнително натоварва процесорът от където идва и допълнителната косумация на ток. Сами можете да се досетите, че при пуснати 3G, GPS, SSH, Wi-Fi и т.н. Уникс стартира все повече нови и нови процеси, които от своя страна покачват консумацията на ток на процесора! Мисля, че трябва да търсим проблемът или в новият FW 3.0, който може да не е все още добре оптимизиран, или в redsn0w чрез който сме джейлборкнали телефонът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

напълно съгласен с Anthony!

След чист jailbreak батерията се държи нормално, но след като сложа sbsettings,appsync, махане na call forwarding или разрешаване на internet thetering батерията на моменти почва да фърчи (като се има предвид че всичко е изключено) това да мойте наблюдения.

п.п. през това време не играя на игри не пускам wifi и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.....Причината за повишена консумаця на ток при лош сигнал, е че като всяка друга уникс базирана операционна система, се стартира нов процес (дете или баща), който допълнително натоварва процесорът от където идва и допълнителната косумация на ток. .....

Нищо не се стартира при лош сигнал! А се включва антената на по-висока мощност. И няма нищо общо с ОС-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mirmidon написа:

.....Причината за повишена консумаця на ток при лош сигнал, е че като всяка друга уникс базирана операционна система, се стартира нов процес (дете или баща), който допълнително натоварва процесорът от където идва и допълнителната косумация на ток. .....

Нищо не се стартира при лош сигнал! А се включва антената на по-висока мощност. И няма нищо общо с ОС-а.

Според теб какво включва антената на по-висока мощност и обратно? Също така когато няма сигнал какво ли включва процесите за търсене !? Всичко е тясно свързано с операционната система, а от там й с процесорът и консумацията на електроенергия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...