Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Когато се зарежда - трябва да изчезне щепсела и да остане само мълнийката. Пробвай на зарядното в мрежата, или си намери друг кабел. Ако пак не стартира си за сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв напредък. Кабелът е от iPod 5G. Предполагам, че с него би трябвало да става. За съжаления нямам зарядно за мрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е сигурно че става. За зареждане ползвам от nano 1G, но става само за това и нищо друго(компютъра не "вижда" телефона с него).Подредбата на кабелите в някои модели е различна, за по-сигурно си купи един(така или иначе ще ти трябва) и пробвай пак. Ако нямаш никакъв напредък - търси Aveliky да ти го оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, днес даже се чух с него по телефона. Ами ще намеря кабел и ще пробвам. Дано не е някой Logic board, защото нямам представа колко струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам също кабел от iPod Video 5Gen и нямам никакви проблеми. И от компютъра може да се зареди, но трябва по-дълго да стои вързан към него. Как така си взел телефон без да видиш дали работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами взех го, защото дадох 250лв. А и мислех, че не е нещо фрапиращо. При включване показваше иконата на батерията и си помислих, че или е от конектора, или е от батерията. Както и да е, оставих го в сервиза на Сашо. Дано го оправи. В противен случай ще се наложи да го продам на части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След като седя при Сашо една седмица и ми каза, че не може да бъде оправен реших да импровизирам и имам напредък. Заредих батерията и сега на дисплея се появява само кабел и икона на iTunes- http://blogs.fayobserver.com/techsassy/files/2008/11/connecterr.jpg Има ли решение на проблема? Търсих в нета, но само за вкарване в DFU режим. За съжаление и така не става. Компютърът изобщо не разпознава устройството. Може би е повреден конекторът или е нещо друго?

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е казал че не става, по-добре се откажи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което показва на дисплея означава ли, че не може да се оправи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, от месец и половина, два имам телефона, купих го чисто нов.Софтоера му е 3.1.2,фабрично заключен и батерията никога не ми е издържала повече от ден и половина. Чудех се дали това може да се дължи на софтоера,не мисля че е от нещо което съм качил аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както е обяснено многократно в темата това е нормално. Всичко зависи и от това как го ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

8. По никаква причина не използвайте телефона :D

Събирам темата с една вече съществуваща. Има и други ама хайде ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Привет!

Аз съм лаик, пък и нямам нерви и време да се ровя в нета или по форумите.

Току-що прочетох внимателно всичките 6 страници и стигнах до заключението, че моята батерия държи около 80-85% от нормалното.

Телефонът е донесен от Америка и отключен в София в началото на Август 2009.

Мисля, че до сега съм направил около 150 цикъла зарядка 50-100% и 10 цикъла 15-100%

Свалил съм 433Mb и качил 33Mb. Говорил съм 1 ден и 9 часа. Имам общо 28 аппс. Имам инсталиран SBS.

Ползвам 3G около час, Wi-Fi около 2 часа на ден без да е вързан на лаптопа. Или едното или другото ми е винаги включено освен като летя.

Седи вързан на лаптопа около 5-6 часа на ден, а когато сутрин го разредя в леглото, го оставям на мрежата за 1 час.

При тази експлоатация рядко издържа 24 часа без зарядка.

За жалост непрекъснато го излагам на екстремни разлики (23 - 32 градуса температура и 25-90% влажност)

Освен препоръките да "не се ползва това или онова" има ли аппс която да прави интелигентен power managment?

Някакъв съвет специално за моя случай?

Благодаря!

Редактирано от danko767
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно интелигенто ще е,да не го зареждаш на лаптопа изобщо(освен ако не качваш/триеш нещо) , а САМО В МРЕЖАТА. Нормалното време за зареждане 0-100% е 3 часа+ евентуално. На 10-15 зареждания го изтощавай до дупка и слагай да се зарежда 30 мин. след като е угаснал, като го заредиш догоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Ще се опитам да променя малко навиците си - дано помогне...

Предполагам, че ALXX дава добра идея. На видеокамерата ми пише, че след като изгасне лампата за зареждане, е добре да се остави още 1.5 часа... Тя също е литиев-йон батерия...

Редактирано от danko767
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрава батерия, за два часа достига 80%. Третия час е за останалите 20, като "помпането до дупка" е 4 часа. Това е особенност при зареждане на Li-Polymer батерии. Затова на телефон с Ni-Mh например, не може правилно да се зареди Li-Polymer.

Use iPhone Regularly

For proper maintenance of a lithium-based battery, it’s important to keep the electrons in it moving occasionally. Be sure to go through at least one charge cycle per month (charging the battery to 100% and then completely running it down).

http://www.apple.com/batteries/

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми стана ясно какво питаш, ама пиши грамотно, да не се наказваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Благодаря на всички, които изказаха мнение.

Преди 5 дни инсталирах BatteryDoctor Pro.

Изпозлвах го за да направя 1 една пълна зарядка и 3 непълни.

Същевременно през деня не го оставях въобще включен на лаптопа.

Всяка нощ го оставях на контакта.

Когато не ми трябваха изключвах 3G, Edge i WiFi.

Още след пълната зарядка спря да грее.

Днес, на петия ден вече държи повече от 30 часа при нормално ползване...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От една седмица съм с 3.1.2 и определено батерията държи повече.

Като се прибера у дома, ще драсна още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес батерията ми падна от 100% до 5% за 3 часа, през който не съм говорил нито веднъж, нито съм играл... абсолютно нищо, няма приложения в бекграунд... досега ткива работе не е правил. От какво може да е проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...