Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Да си правил ъпдейт на SBSettings до версия 3.0.6? Аз имах проблем с батерията след като го качих, ама чак пък толкова бързо не е падала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо първо не погледнеш включен ли е SSH, ако си рестартвал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да проверя? Имам спомен че SSH се слагаше отделно от cydia в SBsettings а аз не съм го инсталирал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В SBS се слага само toggle, а не OpenSSH. Там можеш само да видиш, и да включиш–изключиш, защото ако е инсталиран, по подразбиране е включен при рестарт, а яде батерия като бясно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преинсталирай ъпдейта и рестартирай целия телефон, не само спрингборда, ако той го е причинил - има шанс да се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих Преинсталация на SBsettings и рестартирах. Дано се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена - ако нямаш качен openssh - изключи тогъла, отговарящ за него от sbsettings/more/settoggles.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...ако нямаш качен openssh.....

Ако няма, и да изключва и да включва тогъла, все тая... Всъщност ако има инсталиран, задължително да изключи. Не знам Шамана какъв късметлия е, че няма грижи при постоянно включен OpenSSH,ама при мен на 3–те поколения телефони гълта батерия като че ли има пряка връзка с 4–ти реактор на Козлудуй, а и на всички телефони, които съм правила, и на които задължително го качвам, е така..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак гълташе батерията и то бързо, но до 58% някъде и после нормално си даржеше телефона. Мисля да си направя рестор за по сигурно, вие как мислите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично махнах версия 3.0.6 на SBSettings, сложих старата 3.0.5 и нещата се оправиха. Стига обаче проблемът да е наистина от тази програма. Не съм голям специалист и не казвам да правиш точно това. Просто изразявам мнение как се реши проблемът при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички имаме проблем с батерията на jailbreak-натите устройства или по-точно, че пада доста бързо.

Самият jailbrake няма как да влияе върху батерията, правят го някои от програмите, инсталирани от Cydia (по-специално тези, които ползват MobileSubstrate, тъй като зареждат динамични библиотеки, които работят във фонов режим, както и тези, ползващи daemon-и).

Така, стига толкова терминология, а да започваме по същество.

Ето няколко бързи съвети, които е препоръчително да направите или да спазвате:

1. Не оставяйте Wi-Fi включен, ако не го ползвате.

2. Намалете Brightness(яркостта) до толкова колко ви устройва.

3. Спрете 3G връзката ако няма да я ползвате (Settings/General/Network/OFF).

4. Изключете Location Services (Settings/General/ OFF Location Services).

5. Сложете Автоматичното заключване на 1 минута (Settings/Genaral/Auto-Lock/ 1 minute).

6. Изключете Push (Settings/Mail, Contacts, Calendars/ Fetch New Data/Push/ OFF).

7. Тъй като предназначението на Notifications е да известяват за събития, изключването им с цел предпазване на батерията е по ваша преценка! (Settings/Notifications/OFF).

8. Когато сте извън обхват, приминете към режим на летене(Airplane Mode). (Settings/Airplane Mode/ON)

9. Изключете еквалайзерa (Settings/iPod/EQ/OFF).

10. За по-оптимизирана работа на батерията, препоръчително е редовно (поне веднъж в месеца) да се оставя да се разреди до под 20% и след това де се зареди до пълен заряд (Full Cycle Charge). За помощта използвайте Battery Doctor.

chargechart_20090106.gif

index_chargecycles20051011.gif

Важно:

* Препоръчително е да се зарежда от мрежата, а и е по-хубаво за батерията! Не го зареждайте на прекалено топло място. Опасно е за батерията!

* Нормално е когата ползвате Wi-Fi или играете някоя игра батерията да пада доста по-бързо!

* Приложения като SBSettings доста товари вашия телефон и съответно харчат повече ток!

* Използвайте Battery Doctor, за да поддържате в добро здраве вашата батерия! Прочетете съветите, които ви дава тя!

* Когато играете продължително на игри, препоръчително е телефона да е без калъф заради прегряването!

* Cъщо така, да не се излага продължително време на екстремни атмосферни условия (жега или студ)!

Редактирано от playboyko_
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои неща са пълна глупост. WiFi се изключва автоматично при заключване на телефона. Какъв е смисълът да е спрян? Bluetooth се активира само като има закачено устройстово, което му е изпратило сигнал. Battery Doctor e пълен боклук. Мързи ме да продължавам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony така добре ли е?

П.П

Който иска може да използва Battery Doctor, никой не съм задължил.

Редактирано от playboyko_
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, имам следния проблем. Устройството е Iphone 2G firm 3.0 Днес сутринта го отключих да видя колко е часа, батерията беше заредена до горе, погледнах и го оставих на масата. След 15 мин взимам го и не реагира по никакъв начин на кой да е от бутоните. Включих го към компа светна ябалката след млако за секунда се показа екрана и пак се рестартира и така няколко пъти. Оставих го и започнах да ровя из форума. След 5 мин пак го закачих за комша и ми показа, че батерията е на минимум и започна да се зарежда. Пуснах го и сега всичко е 6. Въпроса ми е на какво се дължи това. Възможно ли е да не е отчитало самото падане на батерията и аз да съм си мислил от 2-3 дена, че имам а тя всъщност е останала без ток. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Прави ми впечатление , че батерията ми пада доста бързо, без да използвам кой знае какви приложения.

1во мислех,че проблема е в това ,че доста късно разбрах,че Locations ми беше включен постоянно (логична причина батерията да пада много бързо).Изключих го (покрай него изключих и всичките други EDGE, 3G и т.н), но определено това не повлия кой знае на батерията.

2ро ест. се сетих за "вируса"(според всички във форума :tooth:) ... SBSettings и го изтрих, но за съжаление имам чувството ,че батерията продължава да си пада със същото темпо...

Някой има ли идея това 1во дали може да е hardware-н проблем и 2-ро дали един restore може да оправи проблема?

Телефона е iPhone 4 16GB на 10тина дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи рестор на чисто, без джейл и го тествай два три дена. Ако пак бързо пада, 100% е заминала батерията или има излишна хардуерна консумация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам проблем с батерията на iPhone 4 ФЗ 16GB . Телефона е на 4 дни , джейлбрейкнат и отключен . Зареден на 100% през ноща без да го ползвам батерията пада с 45 %(WiFi също е изключено) . Няма качен SBSettings или нещо друго подобно , което да стопява батерията толкова бързо! Ако някой има опит или решение на проблема нека сподели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не знам дали не си въобразявам, но ще направя рестора. Вчера цял ден не съм го слагал на зарядно и в момента съм на 37%. Проблема обаче е, че от както пиша този отговор батерията стана от 40% на 37%...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То в началото и аз си въобразявах, че доста бързо ми пада батерията. Почти всеки ден го зареждам, а на ден не говора повече от 10-15 мин, за момента нямам никакъв мобилен интернет и не слушам музика. Игри и програми си разцъквам. Ако ги забравяте в background режим си казват своето. Най добре е да се направи тест след рестор, 1 седмица без джейл и после 1 с джейл - за да се разбере дали е от джейла, просто някой бъг или е хардуерен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмите които ядат батерията на iPhone 4:

Activator

SBSettings

Backgrounder

Cyntact

DisplayStack

IconSuppost

Infinidock

Infinifolders

Libweather

Lockinfo

Lockinfomail

PreferenceLoader

BiteSBarclient

BitesmsSB

Libhide

Libstatusbar

PDFexploitwarner

RemoveRecents

Signal

Ultrasnow

Ако искате батерията да се държи нормално, не трябва да имате нито едно от по горните приложения.

П.С. Имайте предвид, че това са само предположения и нека всеки който тества да сподели в темата.

Редактирано от Aveliky
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не сте само вие - и 3гс има проблем, той се казва mobile substrate(сори за ФЗ-тата) и UIKit Tools. ФЗ-тата нямат никакъв избор - снега работи в средата на mobile substrate, но тези от вас с ФО, могат да се лишат от екстенжъни и ад-он-и за да видят пак ли ще имат проблем. SBSettings сам по себе си не е проблем - проблем е data toggle. По- напредналите от вас, които не искат да се лишат от sbs, да опитат да разкарат само него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...