Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с висока консумация на ток за телефона. (почна ненадейно) Тук търсих във форума и намерих само една тема за IPhone 4. Там съветваха питащия да си да качи от Cydia BatteryDetective... Пробвах и аз и я инсталирах, но не иска да ми се стартира на моя телефон..(почва уж да стартира и ме 'изхвърля' до основен екран.) Моля за съдействие ако някой е имал подобен проблем да каже как го е разрешил.. :) Споменатата по-горе програма само за 4 ли е и има ли такава за 3G ? Предварително благодаря на отзовалите се...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Πогледни тук. Ако не се оправи, препоръчвам ти чист рестор през iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

Имам Iphone 3G. Батерията ми е много зле, повече от 20 часа не изкарва дори и нищо да не правя с телефона. Мисля да я сменям и се чудя ако си купя чисто нова по колко трябва да изкарва горе-долу? (3g on; push on)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не да ти кажа. Засичал съм го на Airplane Mode и всичко друго на off и ми изкарва по 27-28 часа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смени батерията с качествена и няма да го познаеш ;) В сервиза имат хубави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте!

Вчера се събуждам - искам да видя дали някой не ме е търсил по телефона - а той изгаснал, а предната вечер имах около 35-40% батерия.. Сложих го да се зарежда, но трябваше да изляза и на около 98% го изключих от зарядното и излязох. Докато се върна - около 3ч. - бяха паднали около 25-30% от батерията. За тези 3ч съм говорил 2 мин. по телефона и ползвах iGo за около 3-4 мин. До преди 2 дни нямах този проблем. Нищо не съм инсталирал, нищо не съм правил.. Телефона е с програмите и състоянието както си беше и онзи ден примерно, когато нямах проблем с бързото падане на батерията.. Някакви идеи, съвети.. какво мога да направя? Wifi, Bluetooth е спряно,Locations, Cellular Data и 3g също.. Всичко , което може да точи батерията е спряно.. Интересното е, че започне изведнъж, от снощи. Онзи ден бях слагал някаква игра - днес я изтрих, но нищо не се промени. На всеки 5-10 мин пада по 1% без да пипам телефона, както си е на Stand By.. Помощ!!!!

П.С. Между другото - до преди да започне да прави това - батерията ми издържаше 2-3 дни, с нормално ровичкане и говорене - много доволен бях!!

П.С.

Благодаря, че ми преместихте мнението в подходяща тема, след като прочетох това-онова тук имам какво да добавя.

Точно преди да го взема телефона от един приятел в сервиз батерията е сменена с оригинална, не от ebay за $5 :smile: Около месец е вече в мен телефона и проблема почна ненадейно онзи ден.. Картата ми не е рязана, телефона не е заключен към оператор..

Редактирано от Alxx®
Нужно ли е да болдваш? По - убедително ли мислиш че е???
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моя опит. От един месец съм с iPhone4 чисто нов от М-Тел. Като го взимах не си отрязах старата карта защото е кафява на над 10 години и си поръчах нова микро сим. Телефона при нормална употреба която за мен е по около час разговори на ден, ползване на интернет през оператор 30-тина минути на ден и през Wi-Fi около още 30-тина минути, основно съм с изключен 3G, но когато ползвам нета през оператора го пускам. Wi-Fi винаги ми е включен! По някога се случва да му пусна и Personal Hotspot за 30 минути до 1 час също задължително на 3G, и игри играя основно преди да го зареждам като по този начин го разреждам до край и след това пълен заряд по цяла вечер ми кара по 2 дни. За първия ден се разрежда до около 55-60%, втория ден до 4-5 с игрите. Преди това ползвах 3 години iPhone 2G и при него с ползване по подобен начин без разбира се ползване на интернет през оператора също ми караше по 2 дни и него винаги съм гледал да не го закачам за време по-малко от пълен заряд на батерията. Както ми караше 2 дни когато го взех преди 3 години, така и до края ми караше по толкова, като дори сега кара по повече от седмица Standby :smile:. Както съм ползвал 2G-то, така ще ползвам и 4-ката. Това което забелязвам е следното - на iPhone2G батерията падаше на отрязъци. Например ако сутрин на напълно зареден телефон проведа разговор 30-40 минути батерията падаше на 89% и стоеше там до обяд. По същия начин като паднеше на 7% държеше по много време там дори можех да проведа разговор 15 минути без да мръдне. Случвало ми се е ако сутрин след пълен заряд не провеждам разговори да е на 98% ранен следобед. А при iPhone4 забелязвам регулярно падане на батерията без да се задържа на определени проценти както при 2G. Дори и след пълен заряд и само Standby до обед са паднали няколко процента от батерията - но както написах и тя кара 2 дни така че тази оптимизация която са направили батерията да си пада регулярно е добре.

Моето мнение е че всяко закачане към зарядно дали в мрежата, кола или USB порт на компютър е вредно за батерията. Ако трябва да синхронизирате, аз винаги съм го правил след пълен заряд на батерията когато е на 100%. Не знам дали това е дава отражение върху живота и но според мен не е във вреда. Ако искате да пестите живота на батерията си опитайте да зареждате до пълен заряд от паднала батерия, а не на 30-40 % да го пъхате в зарядно. Когато ви е на определени проценти пуснете му едно видео да се върти или някой клип от интернет за да го доизхаби и тогава го зареждайте :smile:.

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На всички, които им пада с доста батерията и имат USAGE близък до Standby (без да са го направили) нека да загледат при включване от загаснал екран свети ли им индикацията за Wi-Fi. Наблюдавам го от няколко месеца вече и какво ли не опитвах (дори и чист рестор) не мога да му хвана логиката, но има дни когато след включване седи на E (не съм пуснал 3Г) за около 3 сек докато включи wi-fi и в тези случаи батерията се държи много добре и USAGE е нормален. Но в 90% от дните това не е така и wi-fi светва непосредствено след светване на екрана. За целта на опита гледайте в бекграунда да няма нищо. Може да съм параноик вече, но си мисля, че нещо ме държи вързан за мрежа :), защото няма логика да има по 1-2 дни в седмицата, когато всичко е ОК!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам какви нотификации? Usage показва нереално високи стойности (без да се ползва реално). които се доближават до Standby. Нотификациите са ми пуснати само за някои приложения, но мисля, че е без значение имайки предвид факта, че макар и рядко има дни, когато се държи нормално.

В интерес на истината проблема го забелязах от както съм в Москва (4 месеца) и не е от руската СИМ, защото го правеше в началото (1 месец) и с БГ картата. Проблема идва със сигурност от Wi-Fi, но не знам как да го хвана към кои адреси прави трафик и колко е той?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не схващаш ли? АКО е пуснат безжичният нет и има активирана нотификация/проверка за ъпдейт/мейл пуш, даже и на едно приложение(т.е. има активна и-нет сесия) - уай-фай остава активен, без значение дали екранът е заключен.

Ако ти е пуснат чипсета, т.е. wi-fi ON, то връзката по подразбиране е през него и ако има познати мрежи наоколо(зависи и от настройките за свързване) - веднага се закачва и точи. Това не беше възможно при по - старите устройства - там wi-fi спира заедно с гасенето на екрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК това е ясно. И да пуш имам на две пощи, мисля че и Viber и Messages го ползват и винаги е било така, а проблема е от скоро. И какво обяснение има, че понякога на нощ батерията пада с 20-22% в други случаи (по редки) с 4-8%? И както казах при светване на екрана понякога му трябват около 3 сек да се върже за мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"при светване на екрана понякога му трябват около 3 сек", "но не винаги" - на това му се казва "бъг". Има и причина - ако няма активна сесия в момента(или връзката с рутъра хълца), тогава му трябва време да я поднови. Има ли активна сесия - връзката е постоянна.

Причината за падането, т.е. юсидж-а ти го обясних в горния пост.

П.П. "Проблема е от скоро" има две възможни обяснения за мен:

1. Довлякъл се е с ъпдейт на софтуера или някое приложение, чието API е било обновено да активира уай-фай даже и на локнат екран.

2. Сменил си рутъра или фърмуера му с друг и телефонът има проблеми с ефективното предаване/приемане на данни. В нас, с Бъфало-то, даже и да съм по двора или на улицата - връзката е стабилна даже и на слаб сигнал и бавно пада батерията. Когато съм в офиса, даже и при пълен обхват батерията пада доста по - бързо. Там рутърът е Д-линк.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичките тия проблеми с батерията са от новостите в иОС 5. Ако искаме всичко да е постарому връщаме на 4.3.3 и проблемите изчезват. Ако искаме новите неща - трябва да се примирим с това да боцваме зарядното в телефоните всеки ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но можем и да се научим как да избягваме негативите :smile: wi-fi включвам само когато имам намерение да го ползвам, останалото време е ОФФ и нямам такива мъки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така.. извинявам се за горния си пост, че беше болднат, причината е, че това е третия форум в който поствам това и просто последния път го копирах и направо го пейстнах, за това и не съм писал с какъв телефон съм, просто на предния форум го бях написал в заглавието на темата.. Извинявам се :)

Телефона е 3gs, версията е 4.1 (8b117). нищо не съм ъпдейтвал, бях си инсталирал само някаква игрица, но като ми направо номера с точенето на батерията я изтрих с надеждата тя да е била проблема, но уви.. остана си.

Ето какво стана днес:

Снощи телефона го включих да се зарежда - на пълен заряд, беше изтощена батерията на около 5% като го пуснах. До сутринта се беше заредил на 100%. В 09:00ч. сутринта го изключвам от зарядното и излизам. Сега е 18:30 и бързах да се прибера , че чакам обаждане, а батерията ми е на 4%. Т.е. 96% ги няма за около 9ч. Без включен WiFi, без 3G.. както си го ползвах и преди 3 дни, когато ми държеше около 2-3 дни в зависимост от ползването. За днес имам един разговор от 2 мин само. Нямам нищо друго. Само през около половин-един час цъкам sleep бутона да видя процентите как са..

Явно проблема не е в нотификациите, защото няма разлика в ползването на телефона от сега и преди 3 дни.. всичко е едно и също. Просто една вечер си легнах , батерията видях, че е на 35% и естествено не го сложих на зарядно, защото знаех, че ще изкара до на другия ден вечерта - а на сутринта беше угаснал, батерията беше тотално изтощена. Вечерта какво му се е случило не знам. Едва ли котката ми сърфира в интернет..:)

Някой да е имал такъв проблем? Ако да - да каже как се е справил. От горен пост видях, че и на iOS5 има такъв проблем, мислех си, че евентуално, ако ъпгрейдна ще се оправи, но явно не.. Как да процедирам, някой да има съвет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е , защото телефона съм го взел от много добър мой приятел, който точно преди да ми го даде го взе от сервиз където смениха батерията с оригинална. И е абсолютно сигурен в тях, че не са го излъгали за нещо, защото работи с тях отдавна.

Редактирано от Деян Монев
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

батерията с оригинална

Да, бе - метамерав :) И, къде е тоя сервиз?

Виж сега, има качествени неоригинални, има и боклуци. Оригинални обаче има само в епъл. А, ти - попълни си профила с устройството, иначе помощ не чакай, няма да дъвчем едно и също всеки път!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, добре де.. вчера си видях на мейла, че имам съобщение тук, видях, че имам предупреждение и си попълних профила, сега защо пак нищо не пише?! Пак ще го направи, извинявам се.

И между другото.. оправих проблема. Направих хард рестарт вчера, фул зарядка и днес към 10ч. махнат телефона от зарядното. Вече към 2ч и половина си стои на 100%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. "Проблема е от скоро" има две възможни обяснения за мен:

1. Довлякъл се е с ъпдейт на софтуера или някое приложение, чието API е било обновено да активира уай-фай даже и на локнат екран.

2. Сменил си рутъра или фърмуера му с друг и телефонът има проблеми с ефективното предаване/приемане на данни. В нас, с Бъфало-то, даже и да съм по двора или на улицата - връзката е стабилна даже и на слаб сигнал и бавно пада батерията. Когато съм в офиса, даже и при пълен обхват батерията пада доста по - бързо. Там рутърът е Д-линк.

Рутера го смених с нов точно по тази причина с друга марка :smile: Мрежата на телефона му дадох да я забрави и пак я настроих. Даже настройките са ми на статично IP и съм му запазил адреса в рутера само за него. Между другото и 3GS-а на жената е по същият начин с батерията. Остава да е някое общо приложение, но ще изчакам 5.1 версията на iOS и ще правя чист рестор без приложения да качвам :smile: и ако тогава нещата продължат: http://bivol.bg/spyfiles.html все пак съм в Москва :)

Редактирано от draziw
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А,бре :) Спирай си уай-фай-я когато не го ползваш ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли проблеми с батерия с untethered jail-a ?

Примерно ако ми показва 96% , рестартирам телефона (вече не е джейлнат) и показва 100% , с redsn0w му правя JustBoot и показва 97% ... Като цяло доста бързо пада, от Cydia имам инсталирани: Activator, AppSync 5, Installous 4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...