Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Целият проблем при мен е идвал от това, че ми бяха пуснати доста приложения и са си стояли в background режим, а + това си бях свикнал със Sbsettings и като го нямаше изобщо не обръщах внимание,че всъщност са ми включени wiFi и EDge постоянно..

От споменатите приложения от Aveliky имам само Activator и честно казано за момента съм много доволен как се държи батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте!

Имам следният проблен : батерията на телефона ми -i Phone 3G когато е напълно заредена, за 1 нощ без да го пипам пада с около 20% . Ако взема да играя или да влизам в нета с 3G или WiFi, батерията пада за няколко часа.Телефона е на около 2 седмици ( почти нов е) зареждам го в контакта с оригиналното зарядно ,няма инсталирани теми или някакви по-странни проложения. До преди няколко дни батерията караше много повече??

Имате ли идея какво може да е станало?

Благодаря предварително!

Поздрави ,Крис!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами има доста игри , от сорта на MotoGP,Brain Chalange,Angry Birds,Skype,Facebook и др. А други приложения ,от които си мисля ,че може да е ,са:iBluenova, MobileLog, CyDelete ,iPhonetic, ClearCam ,iFile ,Fileviewer ,iBattery ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Проблемът с батерията се състои от това, че пада два пъти по бързо от преди.Това се случи, когато бях с 4.0.1 след инсталация на разни програми от Cydia (поне така мисля). Качих на 4.1 използвах телефона без Jailbreak 3 дена,като проблем продължи.Направих 2ри рестор пак с 4.1 и продължава да е така.Направих следния тест напълно заредена батерия 1 час разговор и падна само на 92%, но когато използвам програми или просто се ровя из телефона батерията пада изключително бързо. Въпросът ми е възможно ли е това да е излишно харчене на енергия от хадруера(и как мога да разбера дали е от това, ако е възможно) или просто батерията е за смяна. Телефона е на 11 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отсвирила е и е за смяна. От епъл по принцип казват,че ако я изпуснеш под 10% е възможно да загуби частично или напълно капацитета си.

Аз не съм имал никога такъв проблем, но много (особенно с 3гс) са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същото, вчера качих на 4.1, снощи го оставих на 43% сутринта беше изгаснал.

Ще търся от какво е, но опреелено нещо се случва. Не може така изведнъж да започне да пада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от OS-a.Имах същия проблем и с 3.1.2 пак падаше 2х по бързо 2.5 часа usage най-много.Когато качих на 3.1.3 всичко се оправи ще върна на 3.1.3 да видим как ще е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не задръствам форума с безброй теми да попитам и аз:

имам случаи в които телефона стои топъл като че ли работи някое приложение и сваля батерията. Не мога да разбера как да ги затворя и рестартирвам тела и така се оправя.. Но е доста досадно това.

И още нещо- ако направя рестор на телефона ще има ли подобрение на батерията- според мен пада доста бързо.

С джейл съм с лаймрейн, но и преди това си правеше така.

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, сигурно работят приложения, но как да ги видя и как да ги затварям?

А за рестора, мерси, и аз мисля, че трябва да има подобрение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като задържиш пръста на някой от тях докато започнат да трептят и се появи Х-че в горният ъгъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, но работещите къде са? Долу в дока или горе трябва да са?

Защото долу имам, а горе никога нищо..

От cydia нищо нямам инсталирано..

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле...прочети си ръководството бре. Когато дабъл-кликнеш хоум-а, се появява все едно втори док - това са работещите в бекграунд. Натискаш и държиш някоя от тях и излиза ЧЕРВЕНО хиксче за затваряне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте само Skype да не оставяте да работи в background режим. Там батерията се троши за нула време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.. ами не ги знам тия неща, пък ме е страх да пипам без да знам какво точно.

Ми то там има 20 приложения... Дано да се подобри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

вчера ъпдейтнах до версия 4.2 и след това заредих до 100%. Не съм ползвал телефона, нито имаше пуснат приложения, а и Location services са изключени.

Проблемът е, че батерията ми пада много бързо. За няколко часа падна до 80% без дори да съм говорил по телефона.

Най-интересното е, че Usage Time и Standby Time са ми едни и същи часове.

Рестартирал съм телефона няколко пъти и няма резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен това се е случвало, търсих, но не открих проблема.

Оправи се с рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато пусна System Lite програмата ми пише, че в момента работят няколко приложения - SystemLite, Mail, Phone и Maps, а реално не работи нито едно от тия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой май е връщал бекъп а :naughty3:

incinerator, това прочете ли и вникна ли в него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте всиички.

Искам да споделя и моя проблем. Телфона ми е Iphone 4, ФЗ от M-tel. На 2 седмици е. Първия заряд на телефона го направих след изхабяване на батерията и заряд напълно до 100% и го оставих на зарядното за около 13 часа. Изкара си ме нормално батерията около 2 дни и го включих вечерта да се зарежда пак, но за мое учудване на сутринта след близо 12 часа зареждане телефона се беше заредил едва на 97% след което батерията падна за един ден почти без почти никаква употреба. Беше версия 4.2 и го ъпдейтнах до 4.2.1 мислейки да не е нещо от неизвестната версия 4.2 с която ментел продават айфоните. Пуснах го да се зарежда и се зареди на 100% след което си ме искара много добре, но на следващото зареждане се зареди до 95% и повече не иска, оставих го цяла нощ но уви, не мръдна повече. Варианта проблема да е от версията на софта май отпада.

Какво може да му е на телефона и дали да не се обърна към М-тел и да си потърся правата по гаранцията?

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да го връщаш по гаранция е добре да направиш едни хард рестарт като задържиш home и power бутоните заедно докато не стане черен екрана, след това един чист рестор без за връщаш никакви бекъпи, както колегите по горе са посъветвали. Проследи как ще се държи батерията след това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Почти всички имаме проблем с батерията на jailbreak-натите устройства или по-точно, че пада доста бързо.

Самият jailbrake няма как да влияе върху батерията, правят го някои от програмите, инсталирани от Cydia (по-специално тези, които ползват MobileSubstrate, тъй като зареждат динамични библиотеки, които работят във фонов режим, както и тези, ползващи daemon-и).

Така, стига толкова терминология, а да започваме по същество.

Ето няколко бързи съвети, които е препоръчително да направите или да спазвате:

0. Актуализирайте до последния наличен софтуер.

1. Не оставяйте Wi-Fi включен ако не го ползвате.

2. Намалете Brightness(яркостта) до толкова колко ви устройва.

3. Спрете 3G връзката ако няма да я ползвате (Settings/General/Network/OFF).

4. Изключете Location Services (Settings/General/ OFF Location Services).

5. Сложете Автоматичното заключване на 1 минута (Settings/Genaral/Auto-Lock/ 1 minute).

6. Изключете Push (Settings/Mail, Contacts, Calendars/ Fetch New Data/Push/ OFF).

7. Тъй като предназначението на Notifications е да известяват за събития, изключването им с цел предпазване на батерията е по ваша преценка! (Settings/Notifications/OFF).

8. Когато сте извън обхват, приминете към режим на летене(Airplane Mode). (Settings/Airplane Mode/ON)

9. Изключете еквалайзерa (Settings/iPod/EQ/OFF).

10. За по-оптимизирана работа на батерията, препоръчително е редовно (поне веднъж в месеца) да се оставя да се разреди до под 20% и след това де се зареди до пълен заряд (Full Cycle Charge). За помощта използвайте Battery Doctor.

chargechart_20090106.gif

index_chargecycles20051011.gif

Важно:

-Препоръчително е да се зарежда от мрежата, а и е по-хубаво за батерията! Не го зареждайте на прекалено топло място. Опасно е за батерията!

-Нормално е когата ползвате Wi-Fi или играете някоя игра батерията да пада доста по-бързо!

-Приложения като SBSettings доста товари вашия телефон и съответно харчат повече ток!

-Използвайте Battery Doctor, за да поддържате в добро здраве вашата батерия! Прочетете съветите, които ви дава тя!

-Когато играете продължително на игри, препоръчително е телефона да е без калъф заради прегряването!

-Cъщо така, да не се излага продължително време на екстремни атмосферни условия (жега или студ)!

Имах проблем с батерията на моята 3G за около седмица мислех,че вече е издала багажа и щях да я сменям :wacko:

Проблема се появи след като върнах от FW 4.1 на 3.1.2 , батерията ми почна да пада за 4-5 часа от 100% на 10% :yikes:

Благодарение на написаното по-горе ... всичко сега е ОК. :goodpost:

Просто изключих всичко и включвам когато ми се налага... сега съм с почти 18 часа след заряда (разговори около 20-30 мин.,музика 1:30 мин. ,Wi-Fi 20 мин.) и съм на 95% живот на батерията :)

Благодаря още веднъж за споделеното, беше наистина полезно :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...