Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Телефона е на приятел - 3G с 3.1.2, ФЗ, джейлнат

От около месец му се е появил проблем с бързо изтощаване на батерията. Но явно това е в следствие на проблем с Wi-Fi. От менюто в телефона се включва, но не намира никакви мрежи. Изключвам проблем с рутера, защото моя телефон се свързва без проблем, а пък съм го пробвал и с друг рутер.

Как може да се тества дали Wi-Fi на телефона работи коректно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Netizen, махни Субстрата (съответно и всичко ползващо го с това действие) и ще видиш колко повече държи батерията. В момента имам качени само protube, ifile и още 1-2 неща, трябва аппсинк само да сложа. Липсват ми сбсеттингс тогълите и активатора, ама какво да се прави. Също така спрях всичко от iCloud, location services, push-a е спрян, мейла се проверява на час, вифи ми е постоянно включено, днес ползвах и няколко часа 3г мрежа, в нотификейшън центъра съм махнал всичко искащо интернет връзка освен времето и пощата. Писна ми всеки ден да зареждам тая батерия!

Откакто направих тези промени, това е равносметката за момента: 18ч 40мин стендбай, 1 час ползване, 90%. Преди за същия период от време щеше да е поне на 70%..

Само не знам защо, но ВиФи е абсолютно постоянно свързан, т.е. като го извадя от стедбай горе иконата си седи, а не излиза след няколко секунди, както трябва да е по принцип. Това дали е от 5-цата, не знам.. Пуша е спрян както казах, нямам приложения в бекграунд изискващи нет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде, край на спора. От iOS5 нагоре - wi-fi работи On Demand, не е задължително 100% ON или OFF.

Това е причината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант да премахна субстрата без да изтрия всички останали приложения които го искат? Цъкнах един унинстал и излезна една страница за премахване и се отказах :)

d5a7171c-352b-7ea7.jpgd5a7171c-3539-4e6d.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега , мен ли визираш? Ако да, да вметна че преди рестора заради ънтетеред беха 2 пъти повече :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори да има вариант да махнеш субстрата(за някои може), така си го нахакал, че той ти е най-малкия проблем ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона работи просто перфектно!!! Днес съм със спряни локализации и батерията кърти!!! 30 процента узразходени след целодневно ползване(3г,уифи и пуш включени нонстоп)... Жената даже игра към поливин час неква 2д игра :)

Едит: кое друго ми е проблем? Аз и за субстрата не държа да го махам , просто питах информативно, а и това са само приложенията които го ползват :) имам си и други...

Редактирано от TUISTERa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж в коя тема пишеш! Оставяш впечатление, че имаш проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уау :smile: Ако стартираш top с терминала, сигурно ще избие страницата и ще потече :biggrin:

Не можеш да махнеш субстрата, защото това не са приложения, а екстенжъни на функционалността, които субстрата зарежда в RAM паметта за да инжектира в ОС новите функции. Те не се инсталират в iOS всъщност, а се зареждат в РАМ при всяко стартиране на спрингборда ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четяйки темата ми изникна въпроса и го зададох. Аз лично смятам, че субстрата си трябва на такива като мен, инсталиращи де що видят :) Просто се чудех какво ще стане ако го махна , ама не ми се пробва :) Това за top-а в терминала не го разбрах, ако може малко пояснение.

Та по темата - един приятел има 3g с 3.1.2 и айоадски бейзбанд. Когато ползва телефона батерията от 100 процента до около 30-40 му държи нормално , а след това се изключва от раз без желаное да се включи отново докато не бъде зареден или включен към кабел... Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с батерията, падаше за около 7-8 часа от 100% без да има включени приложения, без 3G с 4.1 firmware. Става дума за 3GS с 06.15.00 . Свалих си BatteryDoctor и си инсталирах SAM от сидиа, след това нямах проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пуснаха фикс за батериата на иос5.0/5.0.1

Може да си го свалите от репото на xsellize в сидиа.БЕЗПЛАТНО :smiley-face:

Редактирано от cezare
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сложих преди няколко часа. Разлика не мога да усетя за сега, утре ще споделя мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 6 часа с фикса,разлика: 0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го виждам този фикс. Как се казва точно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Battery Fix iOS5 в репото на xSellize.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз го сложих пък да видиме. Вари го, печи го от сутринта до вечерта и това е... Като видя на Алекс фотошоп-а и почвам да се чудя аз ли не правя нещо като хората...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що пак проверих и на 4-ката и на 3гс-а , няма го нито в Xsellize нито в insanelyi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...