Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Изтегли си фърмуера наново и ресторвай. Иначе, с батери доктор можеш да разбереш кое приложение точи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Като дойдеш тук, ще си вземеш тествана, не рискувай излишно ;) Много е капризен 3гс-ът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И аз забелязвам, че нещо батерията не издържа толкова колкото издържаше при 2.2.1.

Не я хаби бързо, принципно си зареждам телефона всеки ден и не мога да кажа колко би издържал,

но определено пада малко по-бързо.

Другото, което забелязах и при мен, че телефона почна да грее...

Ако е от джейлбрейка, както каза Anthony, дали ще излезе някакво решение, че определено това не е нормално за телефона.

Моя не е джейлнат и пак грее като печка независимо дали играя, говоря или работя на него... а батерията държи 12 часа ако само отговарям на обаждания и между 3 и 5 часа ако играя и работя на него... Аз съм с ифон 4 ОС 7.0.2 телефона е на 18 месеца, но това зареждане по 3 пъти за 24 часа не ми харесва. Предишния ми беше на нокия и вярвайте ми за 2години и половина дето го ползвах преди да го дам на баща ми при който в момента държи 5 дни при мен държеше по 8-10 и то съм ползвала и нет и съм го скъсвала от приказки. Ако някой може да ми обясни защо... Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нокийката не е толкова смарт, затова. Разгледай темата за "на кой, колко му държи батерията" и ще намериш решения как да удължиш с някой час.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си не беше тъчскрийн, но само това е достатъчно като разлика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дена ми пада много бъзо батерията тази нощ падна с 30% от 23ч до 6 и 30ч мисля че проблема е от Cydia но не знам кое по точно приложение Има ли възможност да изтрия Cydia и да я сложа на ново Ще съм много благодарен на някой ако ми даде съвет какво да правя Днес мислех да ресетна тела и да го джелна на ново но ми иска ъпдейт на IOS 7 А не искам да ъпдейтвам още

Редактирано от Marian_Marinov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако DATA канал е мобилен интернет да имам и постоянно е пуснат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в темите iLexRat (cydia) или еквивалента му за компютър (в същатата тема с iLexRat мисля е).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали е въжможно battery doctor да изсмуква батерията след ъпдейт на приложението започна да пада бързо батерията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма как друг да знае какво си мазал по своя телефон. Хората обикновенно четат, преди да се впуснат в употребата на нещо. Припомни си кога е почнал да дава ядове и трий излишното. В предния пост ти дадоха и съвет как да зачистиш напълно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При закупуване на нов телефон батерията трябва да се изтощи изцяло и да се включи 12 часа да се зарежда, а второто зареждане колко време трябва да е и дали отново трябва да се изтощи изцяло батерията?

А митът за 20% и включваш да се зарежда верен ли е? Четох сега, че е хубаво батерията да се изхабява винаги и тогава да се зарежда телефонът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да се включи 12 часа да се зарежда

Тая простотия къде я прочете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая простотия къде я прочете?

В интернет :) Мерси, че не ми отговори :D

Някой продавач му я е казал :smile:

Чувал съм го преди време, скоро не съм :D, защото явно не е такава процедурата, анализирайки мнението на @Аlxx

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах от къде ми пада батерията бързо 3G-то след като го спрях си държи нормално Само не мога да разбера как до сега нямаше проблем повече от година ми е пуснат мобилния интернет и 3G и нямах проблем и изведнъж почна да пада много бързо ако някой знае ще съм му благодарен да сподели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменял ли си адрес, ако се намираш на точка с не добро покритие в града предполагам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде ли не съм ходил и нямаш проблем до преди 10-тина дена лягам ставам 30% ги няма от батерията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Използвам 3G iPhone от много години. От време на време (на месец, два) ми се случваше проблема с бързото падане на батерията (за 20часа от 100 на 3%) и еднакви стойности за Usage и Standby. След като стане това аз си оправях телефона много лесно. Включвах 3G и Data за 5-10 минутки. То прехвърляше 2-3kb информация (някаква си) и след това ги изключвах (3G и Data) и телефона се оправяше и караше отново по 6-7 дена с едно зареждане (използвам го само като телефон). Този проблем не можеше да се оправи с WiFi или по друг начин. Просто аз си го обяснявам по следния начин: Оператора (mTel в случая) иска да прати нещо на телефона ми по Data, но телефона отказва да го приеме, защото Data е изключен. Така оператора постоянно retry-ва да прати данните и не оставя телефона да излезне в цялостен standby. След като пусна Data и минат тези тъпи пакети, всичко си идва по местата.

Сега проблема обаче е, че преди месец спряха Data и 3G и EDGE и всякакви канали за Data на групата в която съм. В момента телефона отново е влезнал в този режим и ми пада патерията за 18-20 часа, но не мога и да го оправя, защото ми е забранен Data канала от оператора. Има ли някаква идея от ваша страна, как мога да се опитам да оправя проблема си?

Само да добавя: батерията не си е заминала, не съм сменял местожителство и не е от слаб сигнал и не съм слагал (инсталирал) нищо на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно е МТел да праща пакети и да ти товари телефона от опити да праща тези пакети. Според мен има някакъв друг проблем с нещо вътре в телефона. Пробвай когато има такъв проблем да изключиш и включиш телефона. Ако и след това няма оправия, значи може би отиваш на чист рестор на телефона. Там има много особености и преди да го правиш се запознай с всичко което може да донесе подобна операция. Телефона дали е фабрично отключен или заключен. Ползваш ли го с карта на оператора и ако не, ако е фабрично заключен то тогава няма да намери мрежа след това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Телефона е ФО и по него в началото (когато беше нов и на мода) съм тествал адски много неща и знам кое как се прави и кое за какво е. Имам си shsh на доста версии до 4.2.1 (последната която може да се качи на 3G), но все си мисля че проблема няма да е в рестора. На баща ми телефона е същия като моя и го има същия проблем, но него мога да го оправям, защото бащата има пуснат GPRS, EDGE и т.н. Неговия дори не е jail-нат. На мой познат също 3G-то има този проблем и там се оправя по същия начин.

Пробвал съм моя да го рестартирам. Hard, Soft всякак, без успех. Когато махна картата от телефона всичко си е наред, но когато е вътре, не иска да влезне в standby.

Ще поизчакам още малко да видим дали някой няма да даде някакви други идеи, и може и да пробвам да го ресторна, но не искам да бързам, защото все пак искам да намеря решение на проблема. Почети 100% съм убеден, че след рестора може да го няма проблема, но пак ще се появи след време.

Мерси за отговора все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталираш си terminal и пакета top от сидиа. Когато го активираш през терминал, ще ти излязат всички активни процеси и ще видиш кой е виновникът. Кил-ваш го по процес айди и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

В последно време батерията започна здраво да ме бъзика. За 2h usage и 22 standby вече е 50% с включено 3g. Най-много до 5 часа usage го докарвам, а телефона е на 6 месеца, взел съм го чисто нов от Щатите. Никога не е джейлван. Учудвам се как други си докарват телефоните до 7-8 часа usage. Мога ли да разбера заминала ли е батерията или от къде аджеба идва проблема? Какво ще ме посъветвате, питам тук защото знам, че има доста хора, които разбират от тази марка телефони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...