Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Да, това ме учудва. Днес докато ползвах навигацията Here Drive, батерията падна в рамките на минута с цели 5 процента. Сега докато пиша два поста във форум, ми падна от 13% на 10%. 

 

Ето и скриншоти от преди 15 минути. Вече е на 10%. Не съм пуснал battery mode. Телефонът е в гаранция. Но искам първо преди да го дам, да разбера от вас дали това е нормално. 

 

114762d1481215871-my-se-has-really-awful

114763d1481215871-my-se-has-really-awful

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8 часа usage, от които 2,2часа фейсбук и 5 мин навигация, ми се струва напълно нормално.
Явно имаш прекалено големи очаквания от един смартфон.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има проблем апарата. Преди да си го купя доста хора ми казваха, че с нормално ползване държи по 2 дни, че и повече. В imore.com пише същото. Днеска бях пуснал навигацията и от 55% падна на 50% в рамките на минута! Даже гледах как показваше 54%, след това 53% и накрая се задържа на 52% и после директно на 50%. Другото интересно е, че телефона е горещ малко над логото на Епъл.

 

Редактирано от RedBull
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам че неможе да му има нещо, но "нормално ползване" е относително понятие, като "несъобразена скорост", за всеки различно. Ако например го дам на баща ми да го ползва, ще кара по седмица. if you know what i mean

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Просто искам мнение от притежатели на този телефон. В гаранция е. Купен е от Техномаркет. Само не искам да ме мотаят по 1 месец, защото скоро ми предстои пътуване. Иначе каква е процедурата? Договорът е при мен, но искам да знам как е в действителност? Никога не съм давал телефон за ремонт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@RedBull аз съм го докарвал до 36 часа стенд бай с около 5-6 часа юзидж, предимно съм разцъквал клаша, браузване и малко фейса. Мисля, че батерията ти е ОК на това ползване, което се вижда от шотовете. За греенето не мога да кажа, гърбът на калъфа ми е подобен на тънка пластмаса и като че ли не топлоотдава/приема и нямам наблюдение за греене, поне не усещам и да има такова. Но мисля, че е нормално при по-продължителна експлоатация да почне да постопля до някаква степен, все още не са почнали да вграждат вентилатори, течно охлаждане и т.н. в телефоните ни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам показателите на батерията ми се струва, че са много добри и според мен нямаш никакви проблеми. Имай предвид, че апп-ове като фейсбук харчат доста ток. Относно прескачането на процентите. И при мен се получава така доста често и адски много ме дразни, но в крайна сметка, като че ли са важни крайните показатели, а 8 часа usage не е никак зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моя държи долу горе толкова. Ползвай го с кеф и не го мисли толкова. В интерес на истината сега като стана студено държи с една идея по- малко.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко хубаво беше, като нямаше фейсбук и мобилният нет не беше толкова разпространен... Телефоните караха по 3-4 дни, несмартовете и по седмица-две... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не е така. Махнал съм всички ефекти, ограничих много бекграунд процеси. 

Това с навигацията ме притесни, както и греенето. Другото интересно е, че когато има някое приложение в бекграунд, то точи доста. Снощи махнах телефона към 21 ч. и без да го пипам и го сложих на самолетен режим. Легнах и към 2 часа през нощта беше на 100%. Отключвам да видя форума какво сте писали беше на 100% заключвам го и след 4 часа гледам на самолетен и е 90%!!! :o:o:o 

Гледам, че на локскрина е пуснат Music player-a и се върти някаква нотификация по 1 сек. http://bgiphone.com/applications/core/interface/notifications.mp3 

От това мисля, че е паднало с 10%. Даже вече 13% докато пиша това мнение. :o Usage ми го дава 4 часа. А реално съм го ползвал 10 минути. 

Добре, мерси. Ще видя какво да правя 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според резултатите ти, всичко си е ок с батерията.
Карай си на самолетен и ще издържа и два дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко ОФФ топик, но съм виждал смартфон с 24 дни стендбай. Няма интернет, на 2G и само разговори от време на време. Говорим за 4,5 инча смартфон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето такива мнения ме оздачават:

Since the upgrade to 10.1, battery life is actually better!
After 9 hours; (7AM), of ITunes, Emails, texts, etc., I'm still at 70%, even with my wifi turned on in the office, since 9AM!
No complaints here; LOVE my SE!
TMO/NYC

 

Пичове, през последните 5 години  ползвам Windows Phone. Не говорим за Лумия, ами изобщо. При WP като слушаш нещо във фонов режим при заклчен дисплей, Spotify например, батерията пада с 2% на час. На Лумия 640 батерията със здраво ползване държеше по 2 дни. hTC 8x без ъпдейти на Windows Phone 8.0 с включен ГПС падаше на 10% за 3 часа и половина. Без да го пускам на battery saver. Единствено Лумия 1020 ми падаше по същия начин и се оказа, че има проблем с платката. 

 

Братчеда има Айфон 6s. Направи ми впечатление, че докато го пипах за 20 минути и пращах снимки на пощата падна и той с цели 10 процента. Което не навежда на мисълта, че може и да си е наред моя апарат. А чувам, че Айфон СЕ държи повече и от Галакси S7. :D бати, да си бях седял на Windows Mobile. Просто камерата никога няма да се доближава до нивото на Айфона. Дори и Лумия 1020. 

Редактирано от RedBull
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не лягаш ден-два?:)Иначе казва,че телефона загрява!То писано много пъти,но да започнеш с един рестор?Или поне reset all settings .Иначе usage е нещо като изгорелите емисии при фолксваген

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, RedBull написа:

От това мисля, че е паднало с 10%. Даже вече 13% докато пиша това мнение. :o Usage ми го дава 4 часа. А реално съм го ползвал 10 минути.

Направи му хард ресет и ще се оправи usage-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направил съм му още преди да пиша тук. Това е първото нещо, което правя, когато имам проблем. Set as new iPhone даже му дадох. Има подобрение  в батерията. Но ми прави впечатление, че на 8-10 минути пада с по 2%, ако браузвам само. Което, ще рече, че ще има 12-15% drain rate на час! Малко много ми се струва това. Не знам. Apple имах преди време - 3GS и бях доволен от батерията. После освен да му бия един Софт ресет. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това на Wi-Fi или на мобилна мрежа? Ако си на мобилна мрежа ЛТЕ или 3G с не много добро покритие е напълно нормално това нещо ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12-15 % на час значи около 7 часа браузване.Не съм ползвал SE и нямам наблюдение,но доста сериозен хардуер с малка батерия.Мисля е нормално.Единствено iphone 7 има осезаема разлика в батерията,спрямо предшествениците си.Освен това ios 10 е с много съществени промени и предполага по-бързо падане на батерията,поне с първите версии.Ако нямаш включени приложения в мултитаскинг и ти показва usage,има нещо което работи!Примерно виж в location какво си разрешил

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Четох, че има някакъв проблем с calibration на компаса. И срива батерията. И го разкарах. Засега е ок. 64% на 14.26 h и 7.30 часа usage. Ама в тия 7 часа влизат и 4 часа фонов режим на файла за нотификация на този форум. 

Най -мразя на скъпите телефони, че много се втелясвам в разните му неща. 

Едит: докато пиша това мнение батерията се задържа на 64%. 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК. Ще видя довечера как ще е. Засега добре ми се струва. А ме е страх да го оставя и на ремонт. :D

И това с греенето ще го наблядавам да видя как е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф топик - Графенът се задава, ако навлезе в мобилните устройства в близкото бъдеще, надявам се че тези проблеми с пробега на батериите ни ще бъде блед спомен от близкото минало. Дерзайте.

Редактирано от georgibs81
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като направих Soft Reset онзи ден резултатите са следните. Recently Deleted приложения са игри.

Photo_12_11_16_07_19_34.pngPhoto_12_11_16_07_26_21.png

Преди малко го извадих от зарядното , цъках на фейса - 97%

Usage - 40 min.

Standby - 1h, 13 min.

Тези резултати ми се струват ок. Но пак усещам при игри да грее леко отзад. 

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Което е нормално..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, аз толкова не съм постигал
Май най-доброто ми е това
b20d66964f3ea4a096e35eea87de357f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...