Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Тоя Battery Fix се появи за кратко и вече го няма.

Ето и вариант 2: А именно от тази страница има описано как се инсталира .deb файла като има и линк за сваляне на този файл. Ето страницата с описанието + Линк-а за сваляне на iOS 5 Battery Fix

Сайта [ Цък ]

deb файла [ Цък ]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой забелязва ли разлика с тоя fix? При мен, като че ли има подобрение горе-долу с 25-30%...

Редактирано от testdemo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, как пък ги прецени? Разлика има, но е малка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този фикс излезе фейк....

There has been a lot of hype recently about a 4S ‘Battery Fix’ – DHowett found that all it does is replace /System/Library/CoreServes/powerd.bundle/com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist

I looked for any possible impact of this

While this sounds good… we’re changing the power settings right? The reality is that it does absolutely nothing.”

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но манипулациите на психическа основа вършат работа явно.. Щом някои казват, че има подобрение с 25-30%...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взех да си играя повече с камерата на телефона ми и се случи нещо странно.

Батерията ми е на 11%, почва да правя снимки и изведнъж телефона се изключва. Тръгвам да го включвам и телефонът иска да бъде включен да се зарежда.

Включвам го и той веднага пали и батерията е на 10%. Почнах пак да снимам, за да видя какво ще стане и пак се повтори същата процедура.

Включвам и телефона пак е на 10% ... сега го изключих от мрежата и чакам да видя дали ще се изключи.

Да го ресторна ли или има друга причина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Накратко ...

1. Батерията не телефона е 10%. Почвам да правя снимки и след 6,7 снимки телефонът се изключва.

2. Опитвам се да включа телефона, но не иска, защото батерията "уж" била паднала докрай.

3. Включвам към мрежата и телефонът веднага се активира. Без да се изчака известно време, че да има заряд в батерията.

4. Виждам индикатора на батерията, че си стои на 10%. Няма как да стане за 20сек. включен в мрежата.

5. Почвам пак да снимам и след 4-6 снимки без да мърда от 10%, пак се повтаря точка 1,2,3.

Въпросът ми е следния:

Защо като снимам, когато батерията е на 10%, телефонът се изключва и дава индикация, че няма нищо в батерията и не иска да стартира, ако не го включа в мрежата.

А като не снимам, а го ползвам за други цели, се изключва чак на 1%, което е нормално.

Не знам как да го обясня по друг начин.

Редактирано от Sovar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз знам. Сложно като за петокласник - куц софтуер. Не си нито първият, нито последният който ще прави чист рестор. Кого чакаш досега? Да узрее ябълката? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Според мен е нормално когато ползваш по лакоми приложения да ти изключва на по висок процент, имай предвид, че вингаи телефона (без значение от марката) се изключва при някакъв резерв на батерията.

Редактирано от ram
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дрън-дрън, та пляс. Изключване на число различно от нула или един процент = скапана ОС или тръгнала да се скапва батерия. Що пишеш наизуст и що съживяваш неактуален въпрос?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като е неактуален въпроса защо не е заключена темата та да не се бъркат новаците като мен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото би могъл ти да имаш неразрешен проблем. Друг "умен" въпрос? Мога да заключа нещо друго, не темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая глупост с невъзможност за ползване на камерата при по разредена батерия я има само на Андроид ОС! Тотално недоразумение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги моля за помощ за моя i4!

С версия 5.0.1 съм, джейлнат и с Гевей Сим.

През ноща батерията ми пада с по 20%! Това по мойте критерии е недопустимо. Търсих от няколко дни и за iOS за разлика от Андроид, няма програма, която да ти показва какво ти използва батерията. Какво да направя, за да разбера кое ми използва батерията?

Всичко е изключено, освен Gmail Contacts и фирмената ми поща през Exchange. Настроена е на Push.

Напълно е възможно някое от приложенията инсталирани от Cydia да ми дава проблем, но как аджеба да разбера?

Много моля за помощ!

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам един малък проблем с батерията или софтуера на iPhone 4. Не съм сигурен в кое е проблема и затова реших да се допитам до вас. Та проблемът е, че след като батерията стигне около 28-29 процента, 2-3 минути по-късно вместо да падне на 26 или 25 тя пада директно на 22 или 21. На какво може да се дължи това рязко прескачане и как мога да го поправя?

П.С. - Телефонът е джейлбрейкнът, но едва ли е от това и преди да го джейлбрейкна пак правеше така.

Редактирано от joniop
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Показанията не са математически точни, не се занимавай с глупости. Ако въобще ти държи що - годе нормално като цяло, не прави нищо. Почне ли да не издържа след пълно зареждане, мисли за смяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Извинявам се предварително, ако не съм уцелил раздела, моля да бъде преместена в подходящият раздел.

Нов съм в света на iУстройствата. Опитах и с търсачката на форума, но не открих подобна тема и затова се обръщам за помощ към вас.

Ползвам iPhone 3GS 32GB (Model MC133B) с версия 5.0.1 (9Z999) и бейзбанд 05.13.04, отключен с ultrasn0w.

Имам следният проблем:

От време на време, (без значение от какво ползвам или не или колко е заредена батерията) напълно произволно, индикатора на батерията пада на 1% и телефона се изключва с анимацията за loading, а след като го включа показва стойност на батерията колкото преди да се е изключил.

Понякога не го прави и с по цяла седмица, а понякога го прави три четири пъти на ден.

Пробвах да го зареждам само през компютър, също така само през травел зарядно, резултата е същият.

Пробвах да го зареждам когато батерията е под 10-20% и когато е с по-висока стойност, отново без резултат. Пробвах Батери Доктор 6.1 с троен цикъл на зареждане и пак същият резултат.

Обикновено батерията издържа около 2 дни, без да го ръчкам много.

Какво мога да направя за да премахна този доста дразнещ проблем? Дали рестор и отключване и джейл наново ще помогнат или направо да сменям батерията?

През Cydia виждам, че телефона има запазени следните сигнатури:

SHSH: iOS 4.1; 4.2.1r1, 5.0.1, 5.1

Ако някой се е сблъсквал с този проблем и е открил решение, ще му бъда благодарен да го сподели.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестор-а трябва да помогне,прочети хубаво темите преди да правиш нещо - да не се окажеш с iPod.

Най-вече тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Здравейте батерията ми пада бързо, на час по 4/5% без да го ползвам! 4S ФЗ беше с IOS 5.0.1 когато направих update до 5.1.1 с цел подобряване на работата на батерията .Разликата наистина беше осезаема(без да си внушавам)! Но след време се появи проблем при свързването на някои апликеишъни с нета телефона се respringваше ,и направих restore IOS 5.1.1 !Проблема с приложенията беше решен но отново батерията почна да пада без да има работещи приложения или теми на час по 4/5 % без да го ползвам. На някой ако му идва нещо на ум ще съм благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли джейл и с какво е правен, какво има инсталирано от Cydia ?

Като за начало, направи му един чист рестор, без да връщаш backUp.

Даваш му Set as new, и виж тогава дали пада батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си благодаря явно с backUp(а) идва и нещо от което "нямам нужда" сега батерията е OK :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...