Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Добър ден драги искам да попитам защо батерията ми започна да пада много бързо като нищо не правя на телефона просто се топи така е от два дни и когато слушам радио или играя на игри загрява леко но загрява

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво си качвал,кои програми?

П.П. Или просто и е дошло време за смяна.

На колко годинки е 2G-то?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една игра и една галария от iTunes но ги махнах като задържах иконата и после delete

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"""Новия""" фърмуеър за 2г..омг :biggrin: .Като съвет от забележката на неол не ползвай снега :)

Редактирано от zlaf4oo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Бихте ли ми препоръчали магазин/сайт, от който да си купя батерия за 3G-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислех сам да опитам да я сменя, защото съм от Ловеч и няма кога да ходя до София. Обаче.. от къде да си взема хубава батерия.. :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай и не се притеснявай. Цената не е евтина а нормална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи да поръчвам Тази, която R.Stoychev ми препоръча и да я слагам?

Че ми писна постояно да ми гасне телефона, какъвто и App да пусна.. :/

Редактирано от Diddak
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Като гледам има доста хора които споделят, че им пада бързо батерията на iphone4 за това реших да споделя и моя опит.Моята батерия падаше доста бързо още от както го купих(от Globul) беше с 4.1 и го джеилнах на 15-та минута :naughty3: .Отначало не му обърнах внимание защото то ръчках постоянно,но в последствие установих, че батерията не може да изкара повече от 24h и то при минимална експлоатация. След като пробвах почти всичко изписано в нета за подобряване на живота на батерията, реших да го ресторна set as new

без джейл(дори без контакти) и ситуацията се повтори за 8 часа standby - 30%(от 100 на 70) надолу.Вече се бях наканил да го нося и да си късам нервите с гаранцията,когато се сетих че съм с рязана sim карта,защото исках да си запазя номера а от GLOBUL не склониха да ми го продадът без договор та уж за по набързо си отрязах стартата карта а новата сложих в старото HTC, и така реших да пробвам с Micro Sim дали има разлика, и се оказа че проблема с батерията се изпари.За 8 часа standby 2% надолу.Замених си старта карта с Micro sim в GLOBUL, качих 4.2.1 джейл с отровата инсталирах всичко необходимо(вкл.SBSetings) и сега нямам никакакъв яд с батерията. Дано този пост да помогне на някой,че на мен ми трябваше около 1месец да се преборя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с рязана карта на глобул (доста стара). Телефонът е английски ФО. Батерията при всички положения ми държи над 24 часа, но според зависи ползването. Забелязвам, че като ползвам някое приложение през wifi/3g, доста бързичко падат процентите. А при стария ми 3Гс, нещата не бяха такива. Вярно - имам накачурени една камара неща, ползващи mobile substrate, но по дяволите, не мога без тях. А и същите ползвах на предишната генерация. Почвам да си мисля дали пък именно нещо mobile substrate-то при 4-ката не е донаправено и затова харчи повече ток. Нали уж 4-ката има по-добра батерия? А аз с 3гс-а карах по същия начин, че даже май и по-добре. Дори ползвах и софтуерен ънлок..

Сега почвам да обмислям дали пък да не си взема микро-сим от Глобул, щом колегата казва, че при него това е бил проблема. При мен не е чак проблем да пада толкова главоломно, но дали ще се подобри живота на батерията, ако взема "оригинална" микро-сим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми колега пробвай,при мен живота на батерията се увеличи 4-5 пъти.Замяна на сим карта в глобул за физически лица е 12лв за юридически безплатно.(Старата сим карта ми беше на 6-7години)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E, щом за юридически е безплатно, ще отида да си я сменя :) Това не го знаех, мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте!

От около 6 месеца ползвам въпросния iPhone 3G 3.1.2, jailbreak-нат е. Телефона си работеше перфектно до преди няколко дни. Сега батерията , без да пипам телефона въобще, пада за 1 ден. Ако пусна 3Г-то пада за 30 мин. Всичко стана изведнъж, нищо не съм качвал на телефона,нищо не съм пускал. От какво може да е , възможно ли е да му се е скапала батерията за едва 6 месеца ?

Много ще съм Ви благодарен, ако ми помогнете!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно, направи му един рестор и тествай без джейл 2-3 дена, и направи един пълен разряд на батерията( чакаш я да падне цялата и я зареждаш цяла нощт) Ако няма промяна смяна с нова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз съм с OS 4.1 BB 2.10.04.

След jeilbreack

Имам следния проблем:В меню "settings-general-network" има една опция "internet tethering" която постоянно се опитва да се свърже и ми изяжда много бързо батерията.

Въпроса е как да го спра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смених сим-а с оригинална микро-сим от Глобул, но не забелязвам някакви драстични промени. Явно си кара нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да спрете FaceTime, при мен с постоянно пусното 3G кара по 2 дена и половина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Вижте от Settings/General/Usage какво е положението. Ако Usage и Standby ви съвпадат като време, решението (специялни благодарности на zmey_records) поне за мен и за него беше Settings/General/Reset/Reset All Settings. Въпросната операция не трие никаква информация и не пипа софтуера а само резетва настройки като пароли за Wi-Fi мрежи и (явно) настройките на кериъра. Дали бъга идва от мобилния оператор, от взаимодействието на джейла с него или нещо друго не е ясно. Тестовете ми преди резета показаха, че влиза в нормален Standby режим (тоест не трупа и на Usage) само когато го пуснах във Flight Mode. Та както вече споменахме - Reset All Settings и стискате палци :) Дано да помогнало на някого.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и моя проблем: Взех си вънщна батерия /като калъфче за телефона/ ползвах я 1-2 пъти като при последното ползване телефона изписваше ,че не се поддържа такава батерия и ту зареждаше ту спираше, накрая се рестартира сам. В крайна сметка батерията пада 2х по-бързо. Направих си рестор с 4.3.3 без джейл и резултата е същият. Дали да вземам нова батерия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет на всички, от два дни съм с iphone 4 v.4.3.2 и на мен страшно бързо ми пада батерията, доколкото разбрах от форума трябва да се спре SSH проблема е, че въобще нямам идея как ще съм благодарен ако обясните съпка по стъпка за какво става въпрос и как да го спра това нещо. в settings->general->network има едно cellular data направих го на off това ще помогне ли, понеже ми направи впечатление телефона има обхвах несе провежда разговор нито трафик а когато мина покраи тв-то се чува онзи звук сещате се кои значи нещо прави гадинката какъв е вашия съвет???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...