Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

[Lockinfo Theme] eskapism


voltage

Recommended Posts

Здравейте,

Версия 1.1.1 (бета) е готова

Оттук може да я изтеглите

с удоволствие ползвам Lockinfo и понеже имах известни забележки към съществуващите теми реших да си изработя една. За основа взех темата Gruppled и започнах да променям. Моите изисквания:

  • Голям часовник
  • Времето / часовника да е подобно на HTC телефоните
  • Елементите в списъците (примерно пропуснатите повиквания да са по-големи)
  • При expand-ване на секции да не става прекалено много за scroll-ване (имах известни проблеми в тази връзка - за да видя най-долната секция трябваше да затворя всички по-горни)
  • Някаква система за нотификация, за да знам защо телефона ми е извибрирал преди малко
  • Повече swipes/taps и по-малко бутони
  • Изчистен интерфейс

5.PNG

Допълнително картинки:

Картинка 1

Картинка 2

Картинка 3

Картинка 4

Направил съм и Twitter акаунт, където ще обявявам последните промени и как върви работата:

http://twitter.com/eskapismTheme

На същия приемам и всякакви предложения или желания за определени feature-и.

Забележка: Темата не е native т.е. имам достъп само до репрезентирането на данните, а не до тяхната промяна (темата не поддържа триене на смс или мейл, отговарянето им и т.н. както е в последната версия на Lockinfo)

Поздрави!

Редактирано от voltage
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна, че в нстаройките си има опция Full Screen и не е нужно да се затварят секции за да видиш най-долната. Става със скролване. Иначе, браво за темичката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна, че в нстаройките си има опция Full Screen и не е нужно да се затварят секции за да видиш най-долната. Става със скролване. Иначе, браво за темичката.

Мерси за Tip-a :) Сега го пробвах, но пак като скролвам и пусна темата се връща автоматично в начално положение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво за темата. :)

П.П Пост над твоя не се цитира.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обнових картинките и добавих нови, отговарящи на текущата версия. Наближавам final stage :). Визуално сякаш я изкусурих и сега оправям някои проблеми, които останаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брава! Страхотна работа.

Ще изкажа какво на мен не ми харесва и как би било по-добре.

Като се избере дадена категория (Calls, SMS, Mail и т.н.) иконата да не се вдига нагоре и да има текст под нея и пак другите икони да са по-тъмни от нея.

На фона на часовника и времето посредата му има светъл правоъгълник имитираш блясък, най-добре го махни него, вече имаш един блясък сложен на този фон и мисля ще е по-добре без този правоъгълник със заоблени ъгли.

И третото и последно нещо което ми направи впечатление е тези сини ленти изписващи пропуснати събития на Картинка 1. Изобщо не се връзват с темата, най-добре без тях и без това на иконите на категориите изкача балонче с броя на пропуснатите събития, нали така?

Държа да уточня, че мнението ми е без да съм използвал темата и впечатленията ми са само от приложениете картинки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментара! Единствено първата забележка не я разбрах сякаш - предлагаш надписите за бутоните на менюто да са показани винаги?

P.S. Очаквайте release идните 1-2 дни :)

Редактирано от voltage
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, никога да не се показват тези надписи. Сега е направено като се избере категория да се показва надписа. Според мен ще е по-добре ако не се показва надписа и иконата си остава винаги центрирана. По това, че дадена икона е по-светла от другите ще се разбира, че е избрана тя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правиш като мен - сменяш звуци/картинки, директно във файловата с-ма. Няма как обаче, да "мушнеш" някои инжекции в mobile substrate без него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е че по този начин въобще не мога да пипам по структурата на нещата - само леко да ги променям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, ама трябва BSD/UNIX/LINUX и Java да са ти настолно четиво от години...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е проблем. При мен случаят е точно такъв. Но доколкото знам за iPhone се пише на Objective-C. Ако можеш да ме насочиш по въпроса с java (на лично съобщение да не спамим) ще съм ти много благодарен!

P.S. Oбнових сайта с актуални картинки, а twitter акаунта се наложи да го сменя.

P.P.S. Beta-та е готова! Виж началото на страницата.

Редактирано от voltage
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Немога да намеря пасажа в config.js файла и ми показва въпросителна на времето.Как да си задам града?Ако може един срийншот.Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже доста хора ме питаха - темата взима града за времето от стандартния weather app, идващ с телефона. Първия град се показва в темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поздравление,темате изглежда много добре. Изтеглих я ,сложих я в themes , отметнах я в winterboard ,но не се прометя lockscrean-a. Какво изпускам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За темата, със отметната или не отметната тема в winterboard ,темата на lockinfo си седи стандартаната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ами аз съм забелязал едно странно поведение ако са ти маркирани няколко теми. Случва се едната да се наложи над другата, но не знам на какъв принцип. Можеш да провериш да не би това да е причината при теб - ако има други активирани Lockinfo теми ги деактивирай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя си е най-отгоре сега махнах отметките на всичко,respring,отметнах само темата,пак respring,но отново не я показва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава други 2 въпроса - променял ли си нещо по конфигурацията? Кои плъгини за Локинфо си качил?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...