Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Какъв е най-добрият начин за запазване на 100% Battery Health?


chrissp

Въпрос

Здравейте. Бих искал да попитам всички вас - по какъв начин зареждате айфона си, грижите ли се за battery health-а и как го постигате? Предстои ми да закупя iPhone 14 Pro Max. Наясно съм как да оптимизирам софтуера добре за живота на батерията (background app refresh, always on display, optimized charging и др.), но не съм наясно с адаптерите за зареждане. Не знам дали се притеснявам излишно, но ми се струва доре да попитам - какво зарядно използвате, колко вата? Дали 20W са добре и достатъчни и ще помогнат ли за запазването на battery health-а на 100%? На колко процента заряд е най-добре да зареждам телефона и лошо ли е той да остава включен към захранването посред нощ (доколкото знам зарядното само спира потока на ток, когато телефонът е зареден). Ще съм много благодарен да споделите! 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

17 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Колега, има доста обширна тема за батерията, има и за зареждането. Направете си малко труд...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 14 часа, chrissp написа:

Здравейте. Бих искал да попитам всички вас - по какъв начин зареждате айфона си, грижите ли се за battery health-а и как го постигате? Предстои ми да закупя iPhone 14 Pro Max. Наясно съм как да оптимизирам софтуера добре за живота на батерията (background app refresh, always on display, optimized charging и др.), но не съм наясно с адаптерите за зареждане. Не знам дали се притеснявам излишно, но ми се струва доре да попитам - какво зарядно използвате, колко вата? Дали 20W са добре и достатъчни и ще помогнат ли за запазването на battery health-а на 100%? На колко процента заряд е най-добре да зареждам телефона и лошо ли е той да остава включен към захранването посред нощ (доколкото знам зарядното само спира потока на ток, когато телефонът е зареден). Ще съм много благодарен да споделите! 🙂

Каквито и гимнастики да правиш, battery health-а няма да стои вечно на 100%, само се затормозяваш излишно, вместо да си ползваш телефона, ти му трепериш на батерията.

Моя 12ПМ на 2+ години е на 87% и не усещам никаква разлика във времето за което издържа батерията, или поне не влияе на навиците ми на ползване и зареждане.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво толкова я мислиш батерията? Нали е батерия, износва се с времето, с каквото и зарядно да я зареждаш над 20w е почти все тая. Аз лично ползвам няколко многопортови 45w и 65W на Anker и Baseus, имам и едно mcdodo 65W и Baseus 35W. Всичките си бачкат супер. Батерията е на 96% и след три месеца апарата прави една година. Като е включена опцията за оптимизирано зареждане, телефона ще се зареди изцяло преди да си се събудил, до тогава седи на 80%. Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,защо на iphone 15 pro след като съм отметнал да зарежда до 80% продължава да зарежда над 80% и след като стигна 90% гз го откачих от зарядното? Не трябва ли се зареди до 80%, както е примерно при самсунг S23 до 85% и спира?

Редактирано от simeonov_74
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Виж дали имаш ъпдейт на firmware-а при някой по-ранни версии на iOS 17 имаше бъг и зареждаше понякога до 100%. В последните версии е оправено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всъщност аз вчера го стартирах и го обнових до 17.1.1, но сега няма друга актуализацоя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да се пита човек за какво са батериите, ако няма да ги ползвате на пълен капацитет - тоест скопени.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Едното няма нищо общо с другото, капацитетът е едно, а нивото на зареждане - съвсем друго. Твърди се, че при такова зареждане капацитетът се запазва по-дълго.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 10 часа, Viiipeer написа:

Да се пита човек за какво са батериите, ако няма да ги ползвате на пълен капацитет - тоест скопени.

 

Тези пък от Apple са много смотани да вземат да направят функция за зареждане до 80%. Да им се начуди човек!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защо толкова много ви вълнува батерията, защо ви е толкова важна?! Понякога ми минават мисли, че голяма част от хората се грижат повече за вещите си отколкото за здравето си. Е*** съм ти батерията, зареждам когато ми падне и както ми падне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм на това мнение. Като цяло при всеки е различно спрямо потреблението и нуждите.

От както взех 15ката така се получи, че доста ми се промени режима и не мога да обуча оптимизирането на батерията, и установих че опцията за 80% работи най-добре при мен. Зареждам телефона на всеки два дни, когато батерията е между 40 и 80%, и по този начин дори и циклите на зареждане са доста по-малко, което реално не знам дали има значение.

Също съм пуснал и опцията да ми се зарежда батерията, само от ВЕЦ и АЕЦ, не искам мръсен ТЕЦов ток.

За точно два месеца ползване от 22/09 до сега 21/11- имам 18 цикъла на зареждане, като зареждам по този начин, а реално съм зареждал телефона - около 30-35 пъти.

IMG_1215.thumb.jpeg.428c65b562a2999ed39fd139c58e4d79.jpeg

IMG_1214.thumb.jpeg.6e1e1c9f5be11f116ab811cc1c64d17e.jpeg

 

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 22 минути, robot написа:

 

IMG_1215.thumb.jpeg.428c65b562a2999ed39fd139c58e4d79.jpeg

IMG_1214.thumb.jpeg.6e1e1c9f5be11f116ab811cc1c64d17e.jpeg

 

Къде могат да се видят цикълите на зареждане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В Settings > General > About > Battery, но го има само за 15ките за момента.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи трябва да си смениш Устройството в настройките на профила, че сега ти стои 14 про, а не е ок така.

Ако в профила на форума имаш телефон, различен от реалния, батерията ти пада по-бързо.

image.png.90757702b10950a10f94d922af97e2db.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...