Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

[LockInfo Theme] Gruppled LockInfo (бившата Tea LockInfo Theme)


mupo

Recommended Posts

Не можах да удържа на изкушението :biggrin:

zwdms8.png

Добавяте в Cydia този сорс: http://david.ashman.com/beta/

Инсталирате от него Lockscreen Info

отивате в Settings -> LockInfo -> Extend To Bottom -> ON

Добавяте в Cydia този сорс: http://david.ashman.com/apt

Инсталирайте от него Lockscreen Clock Hide, отивате в Settings -> Clock Hide, включвате Enable и изключвате StatusBar Time.

Теглите този архив и качвате папката от него в /Library/Themes на телефона си.

Свали

Mirror

Свали

Последно обновяване на архива 09.06.2009

В WinterBoard я избирате и гледате да е най-горе.

Настройка на темата (не е задължителна)

  • Градът за прогнозата за времето се променя от Gruppled LockInfo.themeBundlescom.ashman.LockInfoconfig.js.
    Намирате пасажа:
    var locales = [
    "Sliven, Bulgaria",
    "Plovdiv, Bulgaria",
    ];

    и на мястото на Sliven, Bulgaria пишете Dupnica, Bulgaria (примерно)
    Ако искате прогноза за още един град, го пишете на мястото на Plovdiv, Bulgaria.
    Ако искате прогноза само за един град, то тогава изтривате

    "Plovdiv, Bulgaria",

    [/*:m:3gjkbc9k]

  • Ако искате да смените езика отваряте config.js файла и на третия ред, bg (български) го променяте на en (английски), de (немски), fr (френски) и sv (шведски).
    За сега има само тези езици.
    var language = "bg";

    [/*:m:3gjkbc9k]

  • Ако не искате да имате време или някой от другите елементи пак от същия файл, намирате пасажа:
    // Arrange and/or disable (by commenting-out) sections:
    var sections = [
    "Clock",
    "Weather",
    "Mail",
    "Calendar",
    "Calls",
    "Voicemail",
    "SMS",
    ];

    и пред това което не желаете поставяте //[/*:m:3gjkbc9k]

  • От същия пасаж може да промените реда на подреждане на секциите.
    Примерно ако не искате да се показва времето и Календара да се показва над Пощата, пасажат ще изглежда така:
    // Arrange and/or disable (by commenting-out) sections:
    var sections = [
    "Clock",
    // "Weather",
    "Calendar",
    "Mail",
    "Calls",
    "Voicemail",
    "SMS",
    ];

    [/*:m:3gjkbc9k]

  • Ако искате малък часовник с календар като този:
    33a84ts.png
    в config.js файла намерете пасажа:
    // If "Clock" is enabled in the "sections" list above, this shows the bigger custom clock
    var useBigClock = true;

    променете true на false.
    Ако го оставите на true часовника ще е голям:
    bdjkhs.png[/*:m:3gjkbc9k]

Не забравяйте, че както Lockscreen Info, така и Gruppled LockInfo (Tea LockInfo Theme) са в бета стадий т.е. ние се явяваме бета тестери, а не потребители и нямаме основание да се сърдим на когото и да е, че нещо неработи както ни се иска.

П.П. Темата е дело на gruppler от macthemes2.net

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 202
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • mupo

    45

  • The Shaman

    34

  • tonygti

    17

  • ReCcA

    12

Топ автори в тази тема

Пробвал ли си да инсталираш Stimpy's "Lockscreen Clock Hide" и по-точно ме интересува тя ли води до този резултат с часовника и календара?

img0007b.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мързеше ме да видя как се включва този часовник+календар, но ти ме мотивира ;)

Слагаш Lockscreen Clock Hide от Cydia от сорса http://david.ashman.com/apt , отиваш в Settings -> Clock Hide, включваш Enable и изключваш StatusBar Time.

Отваряш Gruppled LockInfo.themeconfig.js

Намираш в началото пасажа:

// If the default clock is hidden, and you want a header with a clock (and optional month calendar),
// set this to 1 for a small clock or 2 for a big clock. Otherwise, set it to 0.
var customClock = 0;

при 0 няма часовник

при 1 изглежда така:

33a84ts.png

при 2 излежда така:

bdjkhs.png

Трябва да има начин за промяна на часовника да е в 24 часов формат и за начина на изписване на датата, но утре ще видя как става точно.

Мисля се настройва от функциите на ред 79, 80 и 83 на config.js

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да има начи за 24 часов, това търся сега. Даже видях на един шот и секунди!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Gruppled LockInfo.themeconfig.js

Пасажа:

// Format for time
var format_time = "g:ia";
var clock_format_time = "g:i A";

// Format for date
var format_date = "l, F d";

Би трябвало да стане:

// Format for time
var format_time = "H:i";
var clock_format_time = "H:i";

// Format for date
var format_date = "d F, l";

Така би трябвало часовника да е 24 часов формат и датата да се изписва 29 May, Friday.

[strikethrough:2s5y20iq]Не съм го пробвал и не знам дали се получава.[/strikethrough:2s5y20iq]

Edit: Дам, точно така, прав съм.

Другото което ме дразни е, че в календара първия ден от седмицата е Неделя, а не Понеделник. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещо не се появява календара. Само времето и нищо друго. Даже забелязах, че има разлика в показанията на прогнозата от lockscreen и от оригиналната програмка weather, като съм задал в файла град Плевен... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е само времето,час-дата ,календара на месеца и нищо друго.Как се слагат и другите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да са подредени в Winterboard, точно по начина описан от mupo в първия пост! Разлика между темата и Weather.app има най-вероятно заради различни източници, които ползват а и забелязвам, че темата си обновява времето независимо от Weather.

@baza2005, другите, мейл, смс, пропуснат разговор и т.н. ще се появят когато имаш такива непроверени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да са подредени в Winterboard, точно по начина описан от mupo в първия пост! Разлика между темата и Weather.app има най-вероятно заради различните източници, които ползват а и забелязвам, че темата си обновява времето независимо от Weather.

Подредени са , но " Calls " , " SМS " и " maill " ги няма. Лошото е че имам такива но пак не излизат на дисплея.

П.П. Само sms излязоха обажданията не искат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай ако ползваш за тях допълнителни приложения и настройките им. Например iRealSMS има опция да отбелязва съобщенията като прочетени, т.е. няма как да излезнат като пропуснати на локскрийна. Според мен.

пп. Не е от iRealSMs. Проверено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В WinterBoard ги подреждате по следния ред и ги избирате, като гледате да са най-горе.

Gruppled LockInfo
L-CONF
Framework

Еми точно така съм ги подредил в winterboard и на следващо място съм сложил самата програмка Lockscreen Info.

Но календара пак не ми се появява. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

tonygti, опита ли да докоснеш там където е часа. При мен така се показва/скрива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Код:

// If the default clock is hidden, and you want a header with a clock (and optional month calendar),

// set this to 1 for a small clock or 2 for a big clock. Otherwise, set it to 0.

var customClock = 0;

При мен тука беше проблема, но нямам неприети обаждания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

80% съм сигурен, че трябва да имате и StatusNotifier инсталиран, за да ви се показват съобщенията, пропуснатите повиквания и e-mail-ите. Ако го имате инсталиран, направили сте всичко както трябва, имате съобщение, пропуснато повикване и/или e-mail, то опитайте да влезете в WinterBoard да размаркирате една от темите, пак да я маркирате и чак тогава да излезете от WinterBoard. Понякога има проблем когато се направи респринг по друг начин. :-/

tonygti, в WinterBoard трябва да имаш маркирано в следния ред отгоре надолу следните неща:

Gruppled LockInfo

L-CONF

Framework

Твоята си тема с икони, док и т.н.

Lockscreen Info, не трябва да ти е маркирано!

baza2005, имаш предвид, че имаш пропуснато повикване, но то не се показва?

Ако е така опитай да направиш гореописаното с вкл. и изкл. на тема от WinterBoard, за да се направи респринг.

При мен понякога или се забавя показването им или махането им след като съм ги видял пропуснатите повиквания.

Другото което ме дразни е, че в календара първия ден от седмицата е Неделя, а не Понеделник. ;)

Това пак се променя от Gruppled LockInfo.themeconfig.js

// The day the week will start on; 0(Sun) to 6(Sat)
var startDay = 0;

променяте стойността на 1, за да започва календара от Понеделник.

Edit: Проблема с пропуснатите повиквания е в Lockscreen Info и скоро трябва да има ъпдейт в Cydia.

Засега се появяват само след респринг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред и сега почвам да търся (което е и надъхване към mupo, най-вече :)) как да запазя шрифта на часовника, да не е системния а NeutraFace :mrgreen:

img0002n.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми само ето това ми се показва:

[img0001.png

img0002nxj.png

Календара не иска и това е. В Winterboard съм ги подредил както е описано, Lockscreen Info не ми е маркирано... не знам какво друго трябва да се направи? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори с маркирано Lockscreen Info няма проблеми. Направи ли всички промени в config.js? Абсолютно е важно за Lockscreen Clock Hide. Проследи отново първия пост на mupo и ти гарантирам, че няма как да не стане. И може да звучи като тъп въпрос, но направи ли респринг поне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е какви промени да правя в тоя файл? Променил съм само града, вместо Сливен да е Плевен. Друго какво да променям?

Иначе да, направил съм респринг и то не един път.

Забелязах, че в Settings се появява меню на Lockscreen Info. Да не би там да трябва да се промени нещо?

edit: оправих го :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми прочетох още веднъж първия пост на Muro и видях, че съм забравил да инсталирам Lockscreen Clock Hide. После промених всичко, което е необходимо в оня файл и стана. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз се оправих , но грешката ми беше друга . Мерси много на mupo и на The Shaman за информирането , че има такова приложение (или тема - незнам какво е) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имам 1 въпрос

как да направя да ми излиза календара и задачите който съм си записал

понеже ми излиза само времето

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...