Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ънлок на модем 05.14.02 и 02.10.4. Кога?


John Digweed

Recommended Posts

05.14.02 не се ли дига със официален 4.1 или Apple дига направо на 06.15.00 независимо от версиятя,тъй като все още са подписвали 4.1!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато се преведат съществуващите. Никой тук няма да измисли нов метод, че да му пише такива... :)

http://www.ultrasn0w.ca/2010/11/unlock-iphone-3gs-41-421-with-ultrasn0w.html

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И преведените се пишат нали ;) ? Ръководството в тоя линк е дадено поне два пъти вече ама файда никва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръководство за MAC

преди 10 мин публикуваха това !

Редактирано от Bald1ran
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е този път ще стане по по-труден начин. За тези които са с уиндоус ще се чака нов редсноу , който ще излезе до часове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално май ще е така! Интересно ми е защо скочиха директно на бейзбанд 06.15.00 а не се спряха на 05.14.02,който беше пуснат със 4.1! Носят се слухове,че 4.2 е бил бъгнат,проблема е за да качиш на 06.15.00 трябва да ъпнеш на 4.2.1 и после ако искаш сваляш на 4.1! Поправете ме ако греша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш. Този бейзбанд е на айпад версия 3.2.2 и апъл незнайно защо са го номерирали с 6 отпред и са оставили старата дупка в бейзбанда отворена и тъй като бейзбанда на айпад е правен за същия чип , който има и в айфон 3/3гс, Това дава възможноста да се направи кастъм фърм с него. И тъй като е по-висока версия от тези с 5 ,ще може да се ъпдейтне бейзбанда на телефонати и от там да го отключиш с улърасноу. Но няма да можеш да сложиш официален фърм 4.2.1 и по горни можеби защото ,те неработят с различни версий на бейзбанда а си искат своя. От тук идва и проблема с гаранцията , която няма да важи ако имаш такава де.

Писнаха и редсноу вече http://is.gd/hVtF3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какво стана вече има ли ultrasnow за ънлок на 05.14.02. Имма предвид сичко готово ли е както трябва работи ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страницата на дев-тийм във фейсбук е залята от мнения "сложих новия ултрасноу и сега не мога да си ползвам телефона". Добре, че и тук не е такава навалица. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. В общи линии хората, които са ПРЕВЕЛИ ръководството тук, най-вероятно не са тествали собственоръчно така, че всеки трябва да го прилага на собствен риск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те всъщност и от дев-тийм си пишат, че ако нямаш проблеми с 4.1 и не чакаш ънлок като манна небесна (3GS с ъпдейтнат бейзбенд) няма особен смисъл да минаваш на 4.2.1. Не разбирам закъде бързат толкова хората с 3G, ама...

Най-странното е, че по speed тестовете с GM-a УЖ 4.2.1 трябваше да върви по-плавно на 3G отколкото 4.1, пък май друго се оказва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успешно отключих iPhone 3GS нов bootrom с redsn0w + ultrasn0w под windows 7 ... Версия на фирма 4.1... Трябва ви само фирма, който ви е на телефона, всичко друго го прави redsn0w автоматично!!! Няма да пиша стъпките, защото бас държа, че ще ги напише някой друг малко след като цъкна "публикувай"! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам ви това вдигане на бейзбанд-а да не го правите. След вдигането на бейзбанд-а трябва много да винамавате какво слагате от cydia. Има случаи в който телефоните умират и влизат в DFU мод, без възможност да се изкарат от него, единствената оправия е рестор с оригинален фирмуер. Ако това се случи, оставате без телефон и единствения вариянт да подкарате телефона е хардуерно понижаване на бейзбанд-а. Разбира се всеки сам си решава какво да прави с телефона си, аз съм длъжен да предупредя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от админите някой да знае примерно колко ще се чака нещата да се оправят за ънлока както си му е реда ?

И ако се оправят стандартно пак ли ще е като старите ultrasnow-ове само през cidya , или никои си няма на представа ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що за въпрос? Това, че сме зелени, не ни прави дясна ръка на Dev. Инсталация на ultrasn0w става и чрез .deb файл съпроводен с Mobile Substrate. Разбира се Cydia е необходима за да се разгърне файловата система на телефона през iFunBox. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отключих си телефона най-после с Pwnage Tool - iPhone 4.1 и iPad 3.2.2 и после ultrasn0w :guitarred:

Редактирано от thebrainless
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дефинирай "стабилен"... Ънлок-а си работи добре, просто идва с минуси, а не само с плюсове! Никой не знае кога ще има друг начин за отключване и дали въобще ще има такъв! Моя съвет и на повечето тук е да стоите далеч от префлашването на бейзбенд-а, освен, разбира се, ако не е крайно наложително!

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че направих най-голямата грешка която може да бъде направено, но всичко беше от любопитство, инсталирах ultrasn0w 1.2 на iPhone 3G 4.1, 5.14.02...защото вече 2 месеца го използвам като iPod и просто неизтърпях, и сега като вкарам SIM картата и започва да ми сече телефона и да пише горе вляво "Searching..." и това...Може ли да ме светнете по въпроса, дали съм направил грешката и ще имам вече само iPod или ще мога да го оправя, сега или в скоро време. :((

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих и е още 5.14.02

Edit: Да подчертая, че направих само това:

* Влезте в Cydia

* Отидете на Manage tab-а

* Изберете Sources

Намерете сорса http://repo666.ultrasn0w.com

Влезте и инсталирайте ultrasn0w 1.2

само това направих.

Редактирано от r3s53c7
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за светкавичния отгоро, но и без рестор работи, без карта, толкова теми се изписаха и така не разбрах, да изчакам ли unlock за 5.14.02 или ще трябва да покачвам на 6.15. Блогодаря за скоростните отговори. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...