Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ънлок на модем 05.14.02 и 02.10.4. Кога?


John Digweed

Recommended Posts

r3s53c7, дейинсталирай ultrasn0w от Cydia. Никой от тук присъстващите не може да ти каже дали ще има отключване за 05.14.02 и 05.15.04. Варианта засега е ъпдейтване на baseband-a до този на iPad в 3.2.2 (06.15.00). Четеш написаното с червени букви в темите в iPhone Отключване, Активиране & Джейлбрейк и си правиш преценка дали да го качиш и отключиш или да останеш с iPod, а не с iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да няма друг начин за отключване на 5.14.02, никой не може да ти гарантира подобно нещо, изчакай известно време да видиш как се развиват нещата. Без описаната порцедура в момента, отключване няма да имаш. На мен телефона ми работи отлично след отключването и съм се заклел да не го пипам повече, освен ако не съм крайно мотивиран от някоя нова версия. Инсталирах си appsync и installous, youtube работи безпроблемно без пач, така че имам всичко необходимо + функциониращо ало-ало

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакви новини за ultrasn0w iPhone 4 4.1 02.10.4?Realise date поне :( знае ли някой дали въобще ще има unlock?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. От няколко дена чета като побъркан в форума но така и нищо не ми е ясно. Извинявам се предварително за тъпите въпроси. Значи телефона ми е 3G 16GB version 3.1.3 и modem firmware 05.14.02 в момента го ползвам само като iPod. Може ли някой да светне тези като мене които не знаят, стъпка по стъпка как става номера да имаш вече телефон а не iPod. Моля за помощ!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четете малко бре хора!

За да обновиш baseband-а трябва да си с FW 4.1 или 4.2.1 и baseband 05.14.02 или 05.15.04. В случая си с правилния baseband, но си с 4.0. Мини на 4.1 (ако имаш SHSH) или на 4.2.1 и тогава действай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде всички с въпросите да се насочат към двете теми в iPhone Отключване, Активиране & Джейлбрейк

http://bgiphone.com/topic/8361-jailbreak-%d0%b8-%d0%be%d1%82%d0%ba%d0%bb%d1%8e%d1%87%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-iphone-3g3gs-%d1%87%d1%80%d0%b5%d0%b7-redsn0w-096b5-%d0%b8-ultrasn0w-12/

http://bgiphone.com/topic/8363-jailbreak-%d0%b8-unlock-%d0%bd%d0%b0-iphone-3g3gs-%d1%81-pwnagetool-%d0%b8-ultrasn0w-12/

И преди да питате ги изчетете двете теми

Заключвам темата докато излезе информация относто отключване на iPhone 4 с baseband 02.10.04 и/или 03.10.01.

Ако имате такава информация с надежден източник, пишете ЛС на някой от модераторите да отключи темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Айде за чакащите малко пресни новини :rolleyes: .Март2-6 се очаква unlock за ББ- 03.10.01, 02.10.04 iPhone4

http://www.youtube.com/watch?v=R81M5r36VDA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вече започвам да си мисля, че завинаги ще си остана с 3GS-ката. :/

http://www.geohot.ca/2011/03/iphone-4-unlock-delayed-apple-beats.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Престанете с цитирането на "сериозно инфо" от "много сериозния сайт" geohot.ca, който НЯМА И НИКОГА НЕ Е ИМАЛ ОБЩО С GEOHOT(George Hotz).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това изказване ме обнадеждава :)

Съжалявам не знаех за сериозността на сайта.

Вижте новата измишльотина, която щяла да отключва 4-ката.

http://www.greenpois0n.us/2011/03/unlock-your-iphone-4-basebands-21004.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да има unlock за тези бейзбанди. Имам някакво предчувстие, че никога повече няма да има unlock и, за който и да е следващ iPhone. Мисля си го това, защото при джейлбрейка се ощетява само Apple с това, че не се купуват приложения, а се слагат кракнати такива. Докато при unlock-а пряко за замесени и мобилните оператори от цял свят, защото се купуват телефони евтино и после вместо 1-2 години да се ползва с тяхната карта и да се въртят пари, те се ползват с друга карта. Имам чувството, че някой (Apple и мобилните оператори) много сериозно са подпънали хакерите, които досега се занимаваха с unlock или може би направо са ги взели при тях на работа.

П.П. Знам, че сега ще почнат коментарите, че това са пълни глупости, но това си е лично мое мнение и не ангажирам никой с него. И аз се надявам винаги да има unlock и да си купуваме евтини iPhone-чета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не говори глупости. Това, че се бави ънлока не означава, че няма да го ънлокнат. Ако помниш с iPhone 3GS беше същата идилия. Firmware 3.1.3 с baseband 05.12.01 излезе края на ноември и се наложи да чакаме ънлока чак до юни месец. Знам, че ви дразни забавянето, но и операторите ги дразни ънлока така, че търпете и другия път си вземете ФО, за да не чакате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, но сега е факт, че няма качествен unlock дори и за 3G и 3GS, което е доста странно. Абе положението за напред ще е доста сложно и ще се купуват само ФО телефони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези,които неиздържат на чакането, могат да си отключат четворките от тук, срещо скромните 99$ http://cgi.ebay.com/NEW-UNLOCK-IPHONE-4G-GEVEY-SIMTRAY-SIM-VERSION-4-2-1-/310304801900?pt=SIM_Cards&hash=item483f9b846c. Ако имаше и бонус B..w Job :biggrin: бих рискувал :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, това не е точно като предишните турбини. Предишните подлъгваха телефона, сегашната менти мрежата че звъниш на 112. Би трябвало да бачка добре, но проблемът е че ако операторите решат да резнат достъпа - няма да работи. Освен това е нарушение на закона, също колкото и предишната. Тук още нямаме разпоредби срещу промяна на стойностите идващи от телефона както в Англия примерно, но има срещу еб@вките с аварийния телефон 112.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това предпочетох да си взема телефон от глобул, като си пуснах молба за отключване, вместо да давам пари за телефон, който няма гаранция и ънлока Е на риск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, ама и вие направо сценарий на "Война на световете" на Уелс разиграхте....

Айде да видим как ще извият операторите и ще отрежат достъп до 112.... И какво ги чака тогава.... При всичките европейски директиви, резолюции, и прочие.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз на това попаднах. Мисля че може да даде извесна надежда на ънлокърите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Бе аз се чудя, след като даден мобилен оператор, да речем Глобул, може съвсем легално и безпроблемно да ти го отключи, как досега някой от тях, не се изкушил да изнесе този tool на черно и да събере парички от всички чакащи. То вероятно е само за тези, които са заключени към Глобул или АТ&Т, т.е. специфично за всеки carrier, но вероятно на хакерите тази основа ще им свърши добра работа.... Адски ми е странно, че мобилен оператор може да отключва, а алтернативен метод още няма. На дали е необходим някакъв мега-скъп и къстъм мейд хардуер в крайна сметка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали подават документи, но при мен процедурата отне точно 15 мин. Подадох молба до Глобул и те ми казаха 2 часа. Аз обаче пробвах след 15 мин. и стана :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...