Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Greenpois0n Jailbreak за iOS 4.1 - 4.2.1


John Digweed

Recommended Posts

Колеги само да споделя че токущо направих джайл на един iPhone 4 ios 4.2.1 наскоро купен от М-тел и му се Е*а п****та м***а!!! След рестарта единствената икона на борда беше YouTube. Никакъв отговор от телефона... Да знаете че и това е възможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е аз направих ресто около 10 пъти и сега айфона е в сервиз, ама и те го гледат като марсианци ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхмм... Пълно е с некомпетентни на тема "iPhone" сервизи. Не напразно Сашо направи сервизът!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да си махна черепа който се показва при стартиране и изключване на тела?Искам да се включва и изключва както си е оригинално.Благодаря на всички вече съм със 4.2.1 на ФЗ айфон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Прочетох форума.Направих джейлбрей или поне опит за такъв. Всъщност телефона стоя доста дълго с бял екран. Тъкмо взех да се шашкам и се рестартира. След рестарта всичко си беше по старому. Никъде не видях нова икона, нито череп, нито лоудър...Не знам дали изобщо е джейлбейкнат.

Всъщност как да разбера това, първо и второ, как се прави рисет???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много съм задължен!Доста неща ми су изясниха и ако мога да задам още един въпрос. Направих от трети опит джейлбрейк.Естествено си мислех, че веднага ще ми се отвори светът на крака и ще мога да правя каквото си искам...Сега прочетох за запазването на ecid r shsh през cidia.Спомних си, че когато направих брейка и веднага отворих сидиа,видях изкушаващия бутон да си направя живота лесен.Почти съм сигурен, че го натиснах, естествено не усетих да ми се улеснява живота,порави липса на ...разум...Сега, вече започнат веднага отворих и видях че горе, над началния екран пишеthis device is in the pending TSS queue. Какво е, не знам. Не виждам и бутона да си направя живота по-лесен. Не знам на практика дали съм запомил кодовете и дали мога и трабвя ли да ъдейтвам фърмуеъра до по-горен, защото телефона ми е Мтелски, 4-ка и постоянно ме кара да го ъпдейтна??? Много благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@nickynicky прочети първия пост от тази тема: http://bgiphone.com/...a-ia-ecid-shsh/ и ще ти стане ясно !

device is in the pending TSS queue - това означава , че за момента изчакват и скоро файловете ще ти бъдат записани на сървъра и ще видиш на мястото на същото това изречение , за кои фърмуери имаш запазени файлове !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли кой да ми помогне да премахна черепа при старта????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно като си смениш буут логото Серсем :) или при самия джейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за новак.. направих сефтето.. всичко протече според описанието..

Само незнам с главата ми, защо пуснах Сидиа да се инсталира през 3g-то .. дали ще е щроблем, незнам.. после ще споделя.

iPhone 4

4.2.1

3.10.01

ГлоБул..

Сидиа се инсталира само през wi-fi.. Всичко останало е наред, телефона се рестартира нормално.

Благодаря за описанието и труда !

Редактирано от Dam1an
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте.

Искам да помоля за малко помощ.Извинявам се ако не съм на подходящото място.

Имам iPhone 3GS 8GB iOS 4.2.1 custom ,baseband 06.15.00. Ресторва се нормално след което остава в някъкъв recovery режим,не ДФУ не и на иконката с iTunes. просто черен екран.iTunes показва у-во и иска отново ресторе. Ако стартирам редцноу и му дам просто да бутне тръгва.Проблема идва когато стартирам greenpis0n за да e unthreted . След като приключи телефона не се рестартира а остава на бял екран и това е. После няма оправяне ако влезна в ДФУ пускам ресторе и вади грешка 28. Следва разглобяване вадене на платка ,чакане след това сглобяване и всичко е ок. Ресторва се и пак стигам до

Греенпоисон. да имате някакви предложения ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш телефона и му откачаш батерията за 30 мин. Ако не можеш да го отвориш , го остави да се разреди батерията за 5-6 дни. И тогава ресторваш с оригинален фърм и се моли да стане. Защото с тоя бейзбанд , не можеш да ресторваш до край с оригинален.

Телефона ти е влезнал в дфу луп и се вади от това положение само като му махнеш батерията. Не му пускай грийнпойзън ще стане по зле.

http://bgiphone.com/topic/10700-dfu-loop-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D1%8F/page__p__93653#entry93653

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПРЕСТАНЕТЕ С ТЕЗИ ЦИТАТИ!

Махах батерията два пъти. Първия път опитах направо с 4.3.2 но вади грешка 1605 когато прави verify firmware може да е заради бейсбанда от ипад.

Ресторва се нормално с 4.2.1 къстъм и след рестора веднага ДФЪ луп явно.Ако го пусна с редсноу работи но мине ли в слип пак дфу :)

Доста е омазан май.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,пичове!

Имам следния въпрос.

Следвах всички инструкции и стигнах до стъпка :

(5. Ще видите икона "Loader" 6. Уверете се че ви е пуснат Wi-Fi ),обаче в нас нямам Wi-Fi...излезнах на вънка,хванах нет после и влязох в иконката "Loader" и тръгнах да свалям "Cydia" обаче ми изписа ,че ми е пълна паметта...изтрих разни работи и после се опитах пак да инсталирам ,но изписа ,че вече е качена.Намерих и на "Cydia" иконката ,но като кликна на нея и изкарва само бял фон за по-малко от стотната и нищо :/ Какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи повторен джейл върху този с redsn0w 0.9.6b5 и след това влез в Loader и го изтрий.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, на всички! Сайта е много полезен, мисля че тук трябва да попитам вече, дано не греща темата, защото четох,четох..и вече се обърках съвсем. От много отдавна гледам айфонче-тата и най-накрая се сдобих с 4-ка. Влязох в Джейл/Ънлок и въведох : Iphone 4/iOS 4.2.1/SIM: Ф3 ( това, разбрах че значи фабрично заключен, но преди да го взема, от човека, той го е бил дал и са го отключили,работи с карта на мтел), но имам BaseBand: 03.10.01, това значи, че още се води за заключен ли :? Искам да попитам, може ли да се джейлбрейкне, че изчетох тук цялата тема и не разбрах пак, ебаси злето :D

"Ако устройството ви има tethered jaibreak, то пуснете GreenPois0n, за да го направите untethered. Ако поради някаква причина не става ще трябва да направите рестор. Потребителите с фабрични заключени (ФЗ) телефони да внимават преди да тръгнат да правят рестор! Ако сте с ФЗ iPhone 4 може да запазите baseband-a си" - трябва да имам tethered jailbreak ли, за да пусна и да го направя untethered?

Иначе се оправих с iTunes, музика, картинки, елементарните неща ахах..ужас. Много искам да може да се джейлне, да си сложа някоя темичка, да разцъкам някоя друга култова игра, да се порадвам на някое яко приложенийце. Може ли да стане от тази тема и какво трябва да направя. Ще съм благодарен наистина, ако ми помогнете. Благодаря :)

А това, го пише под инфото, което излиза за джейлването в Джейл/Ънлок

Unlockable:

Unlock не се поддържа - това какво ще рече, нали уж съм ънлокнат сега, ползвам нашите мрежи ;?

Редактирано от wolverine_inh
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вълчо, щом си с 3.10 и бачка - или е ФО, или е ФЗ към мтел, което май те устройва. Относно джейлбрейка - двете неща(ънлока и джейла) са взаимно свързани, но джейлбрейка не зависи от това. Почети малко повече в тази тема и ще го направиш.

П.П. Като не стане с пойзъна, ползвай редсноу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След 2 дни усилия и допълнително четене и аз успях да се присъединя към света на джейлбрейка. Благодаря на всички, които са писали и отговорили на нас,начинаещите. Всичко отговори са много коректни и точни. Благодаря основно също и на Alxx® за бързия отзив и пояснението. Наистина 4-ката си е суперска, джейла прави невероятен телефона. Още един път благодарско на всички :)

ПС: Един проблем само, свързан с bluetooth, включва се, търси уж, намира, дава ми pair, но не го отчита дадения телефон, изключвам, включвам наново, дори не го намира, после пак намира, но казва, че не може да се свържи с даденото мобилно средство и изключва. Нещо не става свързването, камоли изпращането. Нужен ми е синия зъб, че доста го ползвам. Четох назад в страниците от тази тема, един потребител също е имал същия проблем. Беше отговорено, но не разбрах какво трябва да направя. Благодаря.

Редактирано от wolverine_inh
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...