Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

NAVIGON - Първата класна turn by turn навигация е факт!


Severus

Recommended Posts

Превод на БЪЛГАРСКИ за NAVIGON.

Това е language файла за български. Превел съм основните менюта и надписи (всичко останало го пуснах през Google Translate) ... така че моля да ме извините ако видите съобщение на български което няма логичен смисъл. Има и бутони които не могат да се преведат (просто ги няма във language файла)

Свали

Как се инсталира:

Понеже NAVIGON автоматично слага езика който сте избрали по подразбиране на телефона, трябва или да подмените английския (както при мен защото телефона съм го оставил на английски) или да добавите български ...

1. В зависимост от избрания от вас език на телефона:

- ако телефона ви е на английски примерно ... качвате файла във директория /private/var/mobile/Applications/ .... /NAVIGON.app/en.lproj (ако е на друг език съответно в директория ХХ.lproj) можете да преименувате текущия файл GUI.strings примерно на GUI.strings.old за да си запазите оригиналния файл.

- ако телефона ви е настроен на български език ... създавате папка bg.lproj във папката /private/var/mobile/Applications/ .... /NAVIGON.app/ и слагате файла вътре

2. МНОГО ВАЖНО! Вижте дали са сложени правилно правата на директориите и файла. Трябва GROUP и OWNER да са mobile (а не root) ... в противен случай може NAVIGON да крашва ...

a6e2e7c3941884d6.jpg

Скрииншотове:

ef7e42bd97b698a3.pnge07883f1170f67a8.pnga1c9aa37abc6750a.png556a1dfb4162b043.png63cb0c72391a3085.png

За ентусиасти: Ако някой иска да коригира превода мога да експортирам XML файл и да го предоставя за корекции ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане, благодаря за картата! Аз ще пътувам във вторник, така че ти ще я тестваш преди мен.

Като се върна ще рапортувам за впечатленията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) аз още я мъча от една допотопна машина и нещо се омазва... Всичко е ок, но не можа да се зададе маршрут. Нещо не мога да загрея какво става... То има и версия само за Турция ама за какво да е :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се опитах да видя дали мога да задам адрес открих, че в списъка с държавите не се показва Турция, а я качих в папка maps при другите карти.!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следобед ще ти опиша как става, но не ми се получава навигирането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз изтеглих Navigon 1.6 Turkey и сега ще си инстална да видя как е. Видя ми се голямо - 369 МБ. Мога да кача линк в dox.bg, ако някой иска да го тегли.

Редактирано от ivodanov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за линка! Сега я тегля и ще я пробвам и нея. Другата - 1.6 тръгва нормално. Голяма е, защото видях, че има в нея Terrain_EU.nfs (239 MB) и NavigonRealityView_EU.nfs (40 MB).

Редактирано от ivodanov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали действително е 1.7, да не са ме подвели и аз теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за превода, отдавна точа зъбки за него ! :) Ако може - дай ми xml варянт или ми кажи с какъв софтуер да го конвертирам до xml за Mac OS . Бих го дооправил на драго сърце, хем ще знам, че и аз имам принос за крайния резултат !

P.S. Това трябваше да е за лично съобщение, но се подведох малко, за което моля да ме извинят модераторите :p и останалите съфорумници, но невиждам опция за напълно изтриване на поста .

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да го конвертираш в xml

plutil -convert xml1  GUI.strings

После за да го направиш binary

plutil -convert binary1  GUI.strings

Ето ти и конверитран файл в xml GUI.strings.zip

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и оправен превода, но е в xml, че неуспях да го конвертирам на binary . :rolleyes:

http://hotfile.com/dl/105894316/2884d91/GUI.strings.html

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изчезна звукът на гласа за навигиране още от вчера, откакто сложих първия български превод на менюто и немога да се справя, а и ненамирам опция за фабрични настройки на Navigon-a. Някой друг има ли същия проблем ? Между другото съм си оправил правата на GUI.strings на mobile / mobile ... Също така понякога крашва.

P.S. Изглежда, че е изчезнала опцията за избор на глас за навигиране от менюто, а заедно с това и гласовите инструкции. И да доуточня, че не крашва понякога, а винаги .Явно си плаче за преинсталиране, но ако някой друг среща същия проблем -нека каже.

P.P.S. Смених езика на френски, след което в менюто на Navigon се появи отново опцията за избиране на глас и като пуснах симулация французойката ми заговори :D .Върнах си езика на английски и пак същата работа - няма я нито опцията за глас в менюто, нито глас, който да навигира. Явно проблема е във преведения файл.

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Открих от къде идва проблема с гласовата навигация. Във файла на мястото <key>TXT_LOCALE</key><string>eng-GBR</string> пишеше инж.-GBR :biggrin:

Това го е омазал Google Translate.

След като го поправих на eng-GBR вече се чува глас по време на навигацията ...

Ето коригирания файл:

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Eто и дооправен превод, с изяснени преводи, за да отговарят на българската терминология и допреведени пропуски от предишния вариант.

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, не знаех кой е първоизточника, turganay ми я прати по скайп.

Сготвих една версия само за България. Добавени са 3D Panorama view, БГ Глас и POI. Използвал съм файловете предоставени от victor11 и за гласа от ThUnDeR

Torrent: 370 МB, Link: NAVIGON 1.7 BG Only +3D Panorama view + BG voice.ipa.torrent

Edit: Repacked

Линка не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме за липсата на сийд, но ми изгоря видео картата, сега всичко е ОК и линковете от предишните ми постове работят. ;)

Едит:

Torrent: 370 МB, Link: NAVIGON 1.7 BG Only +3D Panorama view + BG voice.ipa.torrent

Torrent: 1,8GB, Link: NAVIGON 1.7 +3D Panorama BG voice.ipa.torrent

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По заявка на neol23 тази версия включва само картите на България и Гърция.

Torrent: 411MB NAVIGON 1.7 BG GR mapONLY + 3D Panorama + BGvoice.torrent

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...