Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Премахване на Call Forwarding


olo

Recommended Posts

За FW 3.x

  • Може би най-интелигентния начин за премахване на Call Forwarding може да видите от този пост
  • Премахване на Call Forwarding при избиране:
    1) Отивате в папка:
    /System/Library/Carrier Bundles/Unknown.bundle
    2) Във файла carrier.plist променяте
    от
    <key>ShowCallForwarding</key>
    <true/>
    на
    <key>ShowCallForwarding</key>
    <false/>
    3) Reboot на телефона.
  • При поява на "incoming call forwarded" процедурата е същата, само че един ред нагоре:

    1) Отивате в папка:
    /System/Library/Carrier Bundles/Unknown.bundle
    2) Във файла carrier.plist променяте
    от
    <key>ShowCallForwarded</key>
    <true/>
    на
    <key>ShowCallForwarded</key>
    <false/>
    3) Reboot на телефона.
    Ето и редактиран файл за Мтел (мисля, че са различни за различните оператори, ако не - би трябвало да става за всички ) - Цък

За FW 4.x

  • Може би най-интелигентния начин за премахване на Call Forwarding може да видите от този пост
  • ForwardMsgFix от Cydia (за 4.0.x и 4.1)
    За iOS 4 и 4.0.1 пробвах го и работи:
    1. Добавя се соурс: http://apt.iphone-storage.de
    2. Инсталира се: ForwardMsgFix (има и за 3.х.х и за 4.х BETA)
    3. Ребоотва се телефона
    Готово е ползвам и работи идеално !
    Ето и .deb файл (само за 4.0.x)
    1. Инсталирайте asCommCenter41.deb. Това маха signature check-a на CarrierBundle-ите и ще може да бърникате из carrier.plist-а без проблеми, да си активирате tethering и т.н.
    2. Рестартирайте телефона.
    3. Инсталирате ForwardMsgFix40.deb и ли просто редактирайте carrier.plist-a както е упоменато в първия пост.
    4. Рестартирайте телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този файл имам само маймуни - намирам ShowCallForwarding - някъде между маймуните но няма true никъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този файл може да се редактира лесно, но ти трябва мак.

Имаше един конвертор...

http://iappcat.com/plist/bin2xml

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става също да се промени и със iFile.Отварям файла и вътре няма "маймуни",а всичко което трябва :smile: (аз така си променям надписите Slide To Unlock,Slide To Power Off и Slide To Answer без PC :biggrin: )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

много много странно но ми се забави доста телефона (когато набирам и бърникам контактите ми) възможно ли е да е от това или нещо друго ???

ако може оригиналния фаил , защото не го запазих ;(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

28401(Mtel лого и настройки с премахнат call forwarding active)

Свали

Изтегляте,разархивирате и папката 28401(цялата,не съдържанието) я поставяте в Raw file systemSystemLibraryCarrierBundles и рестартирате. Папката е от iPhonetic 2.2.1 на VladTheImpaller. Тествано на 2G 3.0 и 3G 3.0(ultrasnow).

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш лого? Цялата папка ли метна? Рестарт направи ли? Ако я изтриеш,нищо няма да стане но не е нужно- не пречи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става също да се промени и със iFile.Отварям файла и вътре няма "маймуни",а всичко което трябва ;) (аз така си променям надписите Slide To Unlock,Slide To Power Off и Slide To Answer без PC :smile: )
да и аз постъпих като теб и всчко е наред
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това го сложих днес на 3GS, всичко е ок, и лого и премахнат Call Forwarding. Мерси.

2yvt7v5.png

п.п. Сега обаче забелязвам нещо което ме дразни. Когато позвъня на някой и той ми откаже сигнала за заето не се чува, има ли бъзможност това да се корегира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,брат. При мен(2G) се чува. Ключа от бараката е в някой .plist файл. Ако го открия - ще пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах сериозни проблеми с един глобулски телефон и като се замисля единственото, което не направих според описанието беше премахването на прехвърлянето. Не съм сигурен, че това е причината телефонът да губи обхват постоянно, но имайте едно на ум. Бая време си поиграх и май изтриването на всички настройки (2 часа) и джайл и отключване наново оправиха нещата.

Ако има някой компетентен нека да изрази мнение, аз просто се опитвам да спестя часовете на оправяне на някой ако причината за проблема ми е било именно премахване на call forwarding.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли на vivatel да спретнете една папка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Папките на операторите ни са следните:

28401 - М-Тел

28403 - Вивател

28405 - Глобул (има си я, по разбираеми причини)

Трябва да се направят файловете

carrier.plist
Info.plist
ResourceRules.plist

за М-Тел и Вивател по образ и подобие на тези които са за Глобул, като разбира се се промени информацията и данните за определения оператор. Та идеята ми е, някой по-вещ и по-малко мързелив от мен да се заеме. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по-мързелив от теб ли ? :confused: бъзикаш се нали ?

или в момента си се потопил в нещо друго :mrgreen:

недей дори да се опитваш да разваляш мнението на хората във форума за себе си!

(не се натягам - изразявам мнението си)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Ментел съм го постнал на предишната страница. Линка още работи. Иначе ще се занимая и с Вива, само да намеря време.

Edit: Току-що го качих.

Vivatel лого и настройки с премахнат call forwarding active

Свали

Разархивирате, и получената папка копирате с която изберете програма(iFunBox,WinScp,DiscAid) в SystemLibraryCarrier Bundles. Рестартирате.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А има ли го този проблем със сигнала заето, или само в частност(ако се копира цялата папка с логото)?

Мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е от папката, а някъде в настройките на самия телефон. Още не знам къде. При мен такъв проблем няма - при други има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx, мерси за настройките на Вивател, но сега изникна друг проблем. Немога да направя това:

За версия 3.0 се въвежда *5005*86**избрания номер##, за вивател *5005*86**123## и натискате зеления бутон Call.

3.0.PNG

5. Радвате се на инфото след като натиснете Voicemail.

otchet.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иди до папката на Вивател, която си качил (28403).

Отвори файла carrier.plist, намери реда

<key>VoicemailPilotNumber</key>

<string>110</string>

На мястото на 110 напиши твоя номер 123. Запази файла, увери се, че правата са му 644. Рестартирай телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това като го направих ми се обажда оператор. Явно не се разбрахме, искам като натисна бутона за Voicemail да ми дава справка за минути и трафик, като на скрийншотовете и особенно на втория.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които не са на ваучър, номера би трябвало да бъде *123#, т.е.

<key>VoicemailPilotNumber</key>

<string>*123#</string>

Пробвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...