Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем,

с отключен телефон с 3.0 съм

Boss Prefs - забива и изхвърля почти всеки път когато влеза и тръгна да си изключвам EDGE-a и 3G-тo

а SBSettings- не ми изключва EDGE-a и 3G-тo въпреки че е на off и върти трафик (имам рутър но не мога постояно да следя от EDGE или WiFi свалям)

Кажете какво да направя за да не въртя кофти платен-мобилен трафик?

Някой сбъска ли се е с този проблем?


Update 1: Решението за спиране на мобилния интернет при FW 3.х е Data Toggle за SBSettings, който се инсталира от Cydia.

Спира напълно мобилния интернет, като задава фалшив IP Address (127.0.0.1). Лошото е, че винаги след всеки рестарт и/или падане на батерията - Data Toggle трябва да се спре, за да се генерира фалшивия IP адрес отново.

Update 2: При FW 4.x мобилния интернет може да се спре от Settings -> Network -> Cellular Data -> OFF

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като го сперш рестартирай телефона и виж дали ще стане. на 2.2.1 и аз го имах този проблем с EDGE.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махнете босспрефс,за него и без това вече НЯМА поддръжка.А и е доста бъгав. Оставете сбсетингс,като му качите последния ъпдейт от сидиа/рестарт и всичко е наред.Edge toggle ще работи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махнал съм БосПрефс, Сидиа ми е последен ъпдейт, СБСетингс ми е последната възможна версия и 3G и EDGE са изключени и телефона си върти мобилен трафик и аз си плащам по 2,50 лв за 1 МБ и това започва да боли... (много)

Дайде идея как да го спра, защото положението става грозно... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли просто да се обадиш на оператора си за да го спрат тотално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че мога това е най-лесното, но защо да се лишавам от екстрата да имам интернет когато аз пожелая и прсто да мога да го спирам и пускам когато имам нужда от него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като го спреш от SBSettings рестартирай телефона и виж дали ще имаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:cry: за съжаление теста премина неуспешно ... продължавам да имам интернет и да си върти трафик

Да не би да не съм с последните версии кажете:

Cydia: 1.0.2948-58 (пише го най-долу в дясно)

SBSettings: v3.0 (пише го в левия горен ъгъл на програмата)

няма ли алтернативна програма която също да може да командва EDGE и 3G?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така са версиите. Алтернатива БЕШЕ Bossprefs. Вероятно си преинсталирал SBSettings. Пробвай с рестор при мен програмата върви доста добре и спира нета. Може би 1 чист рестор ще оправи нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да сложиш грешни настройки в Settings -> General -> Network -> Cellular Data Network -> Cellular Data

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@#$%^$%$&&*..мка му с рестор си качих 3.0 и всичко ... останало както си трябва...

за жалост явно наистина проблема е в моя телевизор и ще се наложи рестор @#$!#!@.

Ще пиша дали това е начин да се оправи проблема. Не ми се занимава сега с рестор но когато го направя ще кажа какъв е резултата. Благодаря на всички за мненията и съветите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да сложиш грешни настройки в Settings -> General -> Network -> Cellular Data Network -> Cellular Data

Да и така става. Една точка след адреса например и когато ти трябва просто я редактираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ама човека иска лесно и бързо да си го спира и пуска. А и щом не му работи като хората SBSettings значи нещо не е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да сложиш грешни настройки в Settings -> General -> Network -> Cellular Data Network -> Cellular Data

ха ха ха, ДА ДА ДА излъга се "тъпата машинка" ооооо колко съм щастлив.

mupo спести ми един рестор... колко съм доволен само...

а почти бях преглътнал това че ще правя рестор

Благодаря Благодаря Благодаря!!!

П.П. До сега преди да напиша новия ми уникален АPN (http://www.asdfsdfw.sdfasd) нямах нищо попълнено там!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф и на мен не ми изключва EDGE-то... няма ли да правят най-накрая ъпдейт. Добре, че забелязах навреме преди да навъртя маса пари...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be ... 9/img_0008

При мен е същия проблем не мога да си спра едгето, и в нетлорг са ми други настроиките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хора и при мен не става.качих SBSettings и сложих на cellular data network нчкакви произволни цифри/както казава миро/и пак като проверя на usage/cellurar network data/sent and recivied/ ми показва ,че има трафик.така че,ако нчкои помогне ,ще е безценно.благодаря.защо да им плащаме скъп трафик на тия кожодери

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не би проблемът да идва от комбинацията 2G+оригинален фърм+Globul (официален дистрибутор на iPhone), защото аз съм с MTel и custom fw и нямам никъкви проблеми. Освен това на шота на andreev_vs не виждам бутона Cellular Data Network...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при мен всичко си се спира 3G отключен с сбсетингс, но ми пише че има трафик а реално не може да отвори саит да обнови пощата или да зареди скайп. от къде може да е този трафик (ако го има )и каква е вероятноста брояча в настройки да се заблуждава нещо. :)

едит: сега махнах настройките за нета и фаила за тетъринга и сега и в настройки не ми показва трафик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен положението е следното, изключвам Едже от СБСетингс, иконката горе си стои активирана, но не ме връзва към интернет, скайп не зарежда, сафарито ми казва, че не е вързано към интернет. При мен явно го изключва, но индикатора горе си седи че е включено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

индикацията не се изключва тя винаги си стои дори при спрян EDGE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се повторя

Само при мен ли е наред BOSS-a ?

така и при SBSettings нямам никакъв проблем и EDGE ми е спряно.И мога да си го пускам и спирам когато си поискам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...