Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak чрез redsn0w от 4.0 до 4.3.3


o3Mo

Recommended Posts

  • Отговори 520
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    62

  • Grievous

    37

  • The Shaman

    33

  • mupo

    22

redsn0w 0.9.6rc19:

Свали

Update #4: redsn0w has been updated to 0.9.6rc19 to include changes in the way custom bundles are handled. Now when you use a custom bundle, most of the normal jailbreak steps (like stashing and untethering) are skipped. This makes it easier for custom bundles like the Verizon i4 jailbreakme fix.

All credits: DevTeam

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Кратичък отзив:

Днес се престраших, да перна още една четворка на 4.3.5. Отзивът е заради две-три дребни, но важни особенности.

Ползвате redsnow 0.98beta4 и посочвате при поискване 4.3.4. Всичко останало е като при старите версии редсноу - на който не му е ясно, да прегледа първото мнение в темата.

Какво е особенното:

По време на джейла(или boot tethered) - при отброяване на времето за вкарване в дфу, даже и след последната отброена секунда, НЕ ПУСКАЙТЕ хоум бутона, докато не видите бял екран!

Втората особенност:

По време на boot tethered, телефонът невинаги успява да влезе в дфу и се опитва да стартира(на ябълка) още по време на процеса patching kernel. Не се отказвайте - просто спрете процеса и давайте наново. Важният момент е, да гледате екрана на уреда какво показва(момента в който примигва докато държите двата бутона) и да слушате звука от компютъра кога телефонът угасва и дали когато чуете звука за скачено устройство - екранът ще е черен. Получи ли се дотук - просто не пускайте хоум бутона, пускате редсноу да буутне и продължете да държите хоум-а докато не видите белият екран.

След джейла, телефонът пали нормално, но с неработеща сидиа. Гасите, буутвате с редсноу и сидиа е в играта. Всичко продължава в този ред, докато не инсталирате някой туийк, който нанася промени в System, usr/bin или var/stash(например: iFile, AppSync,Installous - въобще най - често ползваните неща). Оттам нататък - ще ви е нужен компютър ЗА ВСЕКИ РЕСТАРТ.

redsn0w 0.98b4 for Mac

Свали

redsn0w 0.98b4 for Windows

Свали

Всички налични оригинални фирмуери за iPhone 2G/3G/3GS/4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега съм ресторнал поне 5-6 четворки до 4.3.5, включително и моята няколко пъти и досега не съм имал тези проблеми, освен със Cydia-та, но след като го запаля от Just boot tethered от redsn0w 0.9.8b4, всичко си идва на мястото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е Тони, само споменах тънкия момент с хоум-а и влизането в дфу. Дев-тийм не го споменават в туториъл-а и често нещата не се получават именно заради това. Изглежда незначително и на пръв поглед логично да е така, но много потребители пискат тук още след първия провал. Нали се сещаш, че не всички ползват снега отдавна? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мммда прав си,ето малко подробности за нещата които работят при мен на 4.3.5.Моя джейл съм го направил както ти си го описал Alxx,но с redsnow 0.9.8b3,имам работещ Mobile Terminal изтеглен от Xsellize версия 520-1,даже си смених и паролата с него,перфектно работещо(закупено)Celeste,AppSyn for 4+ от iPhoneCake,Installous4 от Hackulo.us.Това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен, тогава(когато спорехме), с бета 3 не се получи, затова подпалих. А терминалът, още на 4.3.4 не щеше да "овладява" сцената с админски права. Пробвай да изпълниш команда с админски права - примерно да инсталираш някой deb и драсни някой ред тук?

П.П. Ако видиш API Error в Installous, махай апсинк от iPhone Cake и си сложи истинския, от авторите му - Hackulo.us ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... като дам на редсноу browse, папката, в която запазвам файла с фирмуера е празна?!

Ивета, няма фърмуер, защото последният редсноу не го "вижда". Потърси си redsn0w 0.96beta6 - този е последният, поддържащ 3G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аман, бе... Едни и същи въпроси до припадък, а това нещо – бутон "Джейл– ънлок" все едно го няма във форума...

Как пък не ви досрамя поне веднъж....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах да джейлна 4-ка 4.3 с redsnow. Човека го беше купил преди 2-3 месеца от Мтел и няма запазени SHSH. Джейла мина успешно, но при стартиране Сидия и Сафари изхвърлят. Пробвах да повтроя джейла, но безуспешно. Има ли някакъв вариант или трябва да ъпдейтна до 4.3.5?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше погледнал таба Джейл/Ънлок, сега нямаше да питаш, а щеше да знаеш, че джейла за 4.3 е тетърд.

Аз обаче от тук нататък започвам да трия всяко мнение на което има отговор и то без предупреждение и обяснение!

Всеки ден едно и също:

- Ама аз съм нов, какво да направя?

- Качих на 4.3.5, как да сваля?

- Резетнах настройките и ми заспа на ябълката, дайте съвет.

От този момент отсявам темата и трия всичко ненужно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Нова версия на Redsn0w 0.9.9b1. Джейлбрейк за всички устройства (Без iPad 2) iOS 5, 4.3.5, 4.3.3.

70290492eef1a659.jpgb91b31ab3e23c312.jpg

72f6b79d0d162b5a.jpg

Ново.

Използване на DFU режим, за да бъде автоматично открит инсталираната версия на фърмуера.

Автоматично извлича необходимите "парчета" от официалните фърмуери. При бета версиите се добавя ръчно както преди.

“Just boot”- (не е нужно обяснение:) ) За да промените настройките използвайте Preferences.

“Pwned DFU"- устройството влиза в специален режим pwned DFU.

“Recovery fix” Изкарва устройството от Recovery Mode (след грешки 1015 например) Поддържа iOS5 beta.

“Select IPSW” Посочва се изтегления фърмуер iOS 5 beta. (за официалните версии, автоматично)

“SHSH blobs' Няколко опции.

“Fetch” Запазване на SHSH в Cydia, компютъра. Ако е необходимо, ги изпраща в сървъра на Cydia. Цялата игра.. 10-15 секунди.

“Verify” Проверява за налични SHSH в redsn0w, TinyUmbrella, Cydia.

“Submit” Проверяване и изпращане на SHSH в сървъра на Cydia.

“Query” Проверяване на налични SHSH в Cydia

“Stitch” Добавяне на SHSH в фърмуера.

Win.

Свали

Mac.

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поддържа ли ънтетърд джейл за 4.3.5,и ако е така коя опция да избера тъй като си имам инсталирана сидия вече?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не поддържа! Промените са само козметични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е че дори и да е тетър с 4.3.5 съм.....джеилвам аифончето и както подобава сидията крашва при което си правя повторната стъпка за джеила телефона си влиза в ДФУ зарежда и забива на ананасчето..........От тук нататак така си остава..при което се налага да го рестартирам принудително

Редактирано от едаелена
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

iOS 5 Untethered Jailbreak Is Already Covered By Hackers

http://www.redsn0w.us/2011/10/ios-5-untethered-jailbreak-is-already.html

Не че ми липсва джейла, но си е друго да имаш алтернатива ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пускат Redsn0w 0.9.9b5_p1 с него ще може да се правят и кустъми!

http://twitpic.com/6z6u0y

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да направи къстъм за iPod Touch 3G с Redsn0w под МАК ? :smile:

Redsn0w

Свали

Редактирано от Alxx®
Редакция на линка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въздържай се засега, ахперас.

Чети: #130

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ахперс. За iBook не знам, но Safari + Cydia наистина крашват с бета Redsn0w.

Мислих че с къстъм ще се оправи. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Redsn0w е обновен до нова версия 0.9.9b6.Промените са малки.Едно от нещата за които пише е,че оправен проблемът с неработещият айпадски бейсбенд 06.15 за iphone 3GS.Някой,който го е пробвалнека да каже дали е фикснат най-накрая този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Download Redsn0w 0.9.9 b7:

Download redsn0w 0.9.9b7 for Mac

Download redsn0w 0.9.9b7 for Windows

Подобрено е времето за джейл - от 210 на 80 секунди. Все още е tethered за iOS 5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Искам да убия един 3gs със айпадския бейсбенд.Въпросите ми са следните:Трябва ли задължително да смъкна до 4.1/4.2.1 или мога да инсталирам и от 4.3.3?Другият ми въпрос е дали единствено 0.9.6b5 версията на redsn0w е тази,която може да ми инсталира айпадския бейсбенд или има и други по-нови версии?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

RedsnOw 0.9.9 b9d

Поддържани устройства :

  • iPhone 4 (Semi Untethered)
  • iPhone 3GS new bootrom (Semi Untethered)
  • iPhone 3GS old bootrom (Untethered)
  • iPod Touch 4G (Semi Untethered)
  • iPod Touch 3G (Semi Untethered)
  • iPad 1 (Semi Untethered)

Необходимото за Jailbreak 5.0.1 Semi untethered с Redsn0w 0.9.9b9d:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...