Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

е-books


neronas

Recommended Posts

Здравейте, търся двя книги на Айн Ранд, на български. Трилогията "Атлас изправи рамене" и "Извора". Дали му се намират на някой?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах си Stanza на iPhone 5 (6.1 jailbreak) но при натискане на settings и цялата птограма забива. Някой друг има ли подобен проблем? Блгодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За к'ъв чеп ти е станца на петица, при условие че има iBooks? Станцата отдавна се скапа, не знам ползва ли я изобщо някой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже видях, че няма самостоятелна тема за ShortBook реших да пиша тук. В AppStore се е появила безплатна версия на приложението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте ,

Ако може и на мен някой да ми прати книгата Диви разкази на Николай Хайтов.

Благодаря предварително!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, може ли някой да намери "Банки, хляб и бомби" на Щефан Ердман. Благодаря предварително.

http://www.helikon.b...и, хляб и бомби

И аз я търся, но само за 20 лв я намирам ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От всички прогарами за четене най приятна и удобна е вградената ibooks. Конвертирам книгите с Calibre ( има я в замунда , безплатна е и много лесна за употреба ). Текстови документи сканирам с Adobe finereader ( програмка за разпознаване на текст ) , конвертираме с calibre и в ibooks ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай темата и ще разбереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся двя книги на Айн Ранд, на български. Трилогията "Атлас изправи рамене" и "Извора". Дали му се намират на някой?

Някой може ли да помогне .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой да знае начин за конвертиране на книги, купени от апстор, от .epub в .doc? Обратния вариант е ясен. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, но може да не ти се понрави много. Мяташ книгата в Calibrte, маркираш я и я отвряш в "Преглед". След това действаш по стандартния метод "копи/пейст". Не е много удобен, но върши работа. последно съм маркирал на веднъж цяла глава от книга - около 5-6 страници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има доста online конвертори (явно ти трябва инцидентно да кажем) напр:

http://www.docspal.com/viewer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои имат ;) Пробвай да отвориш с Calibre примерно "500 Must Have Apps 2012 Edition" - безплатна е.

Edit: А някои не можеш и на iPhone да ги отвориш. Само на iPad - б@си простотията.

Редактирано от Jekylll
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Някой има ли подобен проблем за да сподели за решение:

Конвертирам към epub и качвам в айбукс, обаче форматирането е зле- има празни редове в текста през два-три реда. Все едно enter е натиснат два пъти. Надявам се да се разбира какво искам да кажа.

Преди конвертирането входящият файл е добре, но в epub се прецаква. Конвертирам с онлайн конвертор: http://ebook.online-convert.com/ от word и pdf

Не се случва при всички файлове и не мога да намеря закономерност.

Ако някой има наблюдения, ще съм благодарен да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай Calibre ;)

Зависи от файлът,който конвертираш - .epub е леко капризен формат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смъкни малко размера на буквите и ще изчезнат празните редове. Ипъб е динамичен формат и броят редове(съответно и броят страници) зависи от шрифта и буквите.

Иначе, calibre е #1!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ползвах калибре, но скоро не съм. Ще пробвам дали ще е по-добре с него.

А за големината на шрифта, имаш предвид в апликацията н ателефона нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става с намаляне на шрифта. Ще пробвам същия файл с калибре. Мисля, че това зависи от форматирането на входящия файл според това как е настроен да работи ентер-а.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с Pages, отваряш файла редактираш си шрифтове евентуално снимки и картинки и накрая File/Export To/ePub. Не съм го правил на новия Pages, но на стария се справяше адекватно.

Много ме дразни, че на Mavericks в iBooks няма опцията "get info” за да си редактираш инфото за книгата както беше в iTunes(корица,автор и тн.).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай Calibre - там можеш да си редактираш всичко по книгата-инфо,корица и т.н.

След това си ги инпортваш и си свиркаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...