Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

  • 2 месеца по-късно...

Някой с по-голяма отстъпка в Таймленд? Аз имам едни 10% там като плащам с карта на една банка, ама ако намеря по-голяма - по-добре. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честит! Със здраве да си го ползваш! Аз имам такъв от 3-4 години и съм много доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Сиймастърът е чудо на техниката! Светльо(който ги поддържаше при бившия вносител), сега работи в магазина на Ролекс, на ул. Раковски. Носи го поне веднъж на три години за поддръжка и ще ти служи вярно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този е с новия in-house калибър на Омега - cal. 8500. Обслужването е удължено на над 5 години, заради co-axial механизма. То и гаранцията му 60 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И старите са co-axial ;) Часовникарят от Омега(от завода, който изпитваше Светльо за да си вземе сертификата), каза, че интервалът за смяна на гресите е около 3 години и всичко друго е нереално. Размотавах се с него из София две седмици и съм се наслушал на подробности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уникален часовник. Честито.

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И старите са co-axial ;) Часовникарят от Омега(от завода, който изпитваше Светльо за да си вземе сертификата), каза, че интервалът за смяна на гресите е около 3 години и всичко друго е нереално. Размотавах се с него из София две седмици и съм се наслушал на подробности.

Знам, че и cal. 2500 е co-axial, но той е доработена ЕТА. Явно от Омега са идиоти щом дават 5 години гаранция при 3 годишен сервизен интервал :tooth:

Ще видим как ще се развият нещата след няколко години. Засега около половин секунда на ден е отклонението, което е доста под изискванията за COSC сертификат и ми доставя огромна радост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито отново колега. Нямаш притеснения със този часовник. Изключително прецизна изработка и си струва всеки цент. Omega, Longines, Breitling, Tag H., си струват парите независимо кой модел ще избереш и това е интелигентният и разумен избор/покупка. А ти си избрал мастърпийс отвсякъде така че носи си го с огромно удоволствие и само внимавай да не го удариш инцидентно че са капризни на механични удари. Половин секунда на ден е прашинка в инфинити пустинята наречена Време. ;) Жив и здрав.

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно от Омега са идиоти щом дават 5 години гаранция при 3 годишен сервизен интервал

Маркетинг ;) Модерният гъзар сменя часовника бързо. Казвам ти какво ми каза служител на фирмата(със статут на експерт). Смазка/обслужване какво общо има с гаранцията? Ти на колата масло не сменяш ли в гаранционния срок?

Часовникът, който нося най-често е с ЕТА, от евтините. Нося го на пълен сървис на две или три години(кога как) и няма нито един ремонт за 26 години. Имам го от ученик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото часовника ако спре заради смазка или не покрива COSC спецификациите заради нужда от профилактика, Омега са длъжни да го сервизират безплатно в гаранционния срок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата Omega НЕ работят с ETA, машината е на ЗЕНИТ, както и на Ролекс, помислете малко преди да пишете глупости...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, спри се, моля. Имаш ли идея Swatch group кои брандове притежава и Зенит чии механизми ползва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата Omega НЕ работят с ETA, машината е на ЗЕНИТ, както и на Ролекс, помислете малко преди да пишете глупости...

Хахахаха, искрено ме разсмя. Наистина си специалист по часовниците. Поне разбрах, че Ролекс продават механизми на външни фирми, при това на такива от Swatch group.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ги разбираш тези работи, през оная работа ми е колко ще си се смееш...Ролекс машината е на Зенит, но защо ли да ти отварям очите, колега, хаха.....носи си ментето със здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ти разбираш, колкото продавачите до св. Александър Невски. Ша ма прощаваш за тона, ама единственият Ролекс с различна от тяхна собствена машина е Ролекс Дайтона. Втората серия часовници е със закупени от Зенит, но модифицирани от Ролекс механики. Т.е. Зенит-ски ама не точно.

И това няма общо нито със Суоч груп, нито с ЕТА(и в частност с Омега). Евтините Омега имат леко пипнати ЕТА, но специалните серии като Сиймастър-а са със собствени, патентовани механики. Сигурно ще кажеш, че и Central Turbillon механиката е менте?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само потвърждаваш казаното от мен по-горе, хахаха, продавачите от Невски си ги гледай ти, адаш....сега искам хубавичко да ме чуеш какво казвам.....В БГ, НЯМА оригинали на Ролекс,Омега и т.н. Моята Дейтона е от Дубай със 300 сертификата, цената нема ти я казвам, че ше седнеш, мога да си я позволя и толкова, в момента сина ми продава Инвикта, защото са комерсиални и стават за джоба на Българина, едно време продавахме оригинали, но никой не ги искаше, защото фейка е с почти същото качество и наполовина цена, На Джулиани му разработихме магазина в Пловдив, но откакто се продават ментета там аз вече нямам нищо общо, нито сина ми ....толкова за тиктаците, ако някой иска оригинал, ще го взема с мен в Швейцария следващия път като ходя да купувам автомобил и ще му помогна да си вземе истински часовник...капиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ужас. Взел съм менте :( Трябваше да питам единствения специалист в България, ама е къснo.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ужас. Взел съм менте :( Трябваше да питам единствения специалист в България, ама е къснo.

Колега Anthony не слушай глупости. Абстрахирай се от такива евтини подмятания. Всичко най-добро. ;) Безаварийно носене и да го завещаеш на син/зет внуци и правнуци. Прекрасен избор и си струва парите и радостта от покупката. Гроздето за някои е кисело нали знаеш? ;)

[Мнението е редактирано от модератор]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук заприлича на селска кръчма.

Да ме извиняват хората живеещи на село.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук стана напечено... Аз притежавам от 2003 г. Omega Seamaster Professional Chronometer 300M, Bond edition, закупен от OVARAS на Витошка, като изобщо не може да става и въпрос за менте. И тук може да се вземе оригинал все пак ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както Apple сложиха часовник на дисплея си гледам него, а преди това гледах на дисплея на разни различни други марки телефони. Отпадна ми един проблем да мисля часовника менте ли ми е или не е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...